Cyberpunk 2077: Multiplayer & Co-op


تاکنون فقط فرضیات و ایده‌هایی در مورد چند نفره احتمالی Cyberpunk 2077 وجود داشته است. در زیر ما تمام اطلاعات مهم در مورد چند نفره، حالت Co-op و تقسیم صفحه را برای شما جمع‌آوری می‌کنیم.

Cyberpunk 2077

از زمان عرضه Cyberpunk 2077 اتفاقات زیادی در توسعه دهنده CD Projekt Red رخ داده است. اما هنوز سوالات بی پاسخ زیادی وجود دارد، به خصوص در مورد چند نفره.

در مورد حالت چند نفره و co-op تاکنون چه چیزی شناخته شده است؟

پس از تغییر استراتژی توسط توسعه دهنده CD Projekt Red، می توانید فرض کنید که بازی چند نفره به عنوان یک بازی مستقل ظاهر نمی شود. این بیشتر یک DLC است که عناصر آنلاین را با خود می آورد. این را می توان از بیانیه مدیر عامل آدام کیسینسکی نیز مشاهده کرد:

ما در حال تغییر رویکرد خود هستیم، قطعاً می‌خواهیم عناصر آنلاین در بازی‌های آینده خود داشته باشیم، اما قدم به قدم. ما در حال کار بر روی افزودن چنین ویژگی هایی به بازی های تک نفره خود هستیم، اما روی انتشار بازی بعدی به عنوان یک تجربه آنلاین کار نمی کنیم. بنابراین، ما می‌خواهیم بازی‌های تک‌نفره خود را با تجربیات آنلاین تقویت کنیم.”

این که مولفه چند نفره در Cyberpunk 2077 چگونه باید باشد هنوز کاملاً ناشناخته است. این فقط به این معنی است که تجربه آنلاین بازیکنان را قادر می سازد تا به نوعی با یکدیگر بازی کنند. بنابراین هیچ جزئیات رسمی وجود ندارد، بنابراین ما هنوز نمی دانیم که آیا این یک حالت PvP است یا یک حالت Co-op.

انتشار حالت چند نفره

اطلاعات بالا قبلاً این ایده را نشان می دهد که توسعه دهنده هنوز هیچ اعلامیه مشخصی انجام نداده است. CD Projekt Red همچنین یک نقشه راه منتشر کرده است که تا سال 2022 پیش می رود و نشان می دهد که تا آن زمان هنوز کدام محتوا قرار است ارائه شود. به‌نظر می‌رسد به‌روزرسانی‌ها در اینجا اولویت دارند، زیرا نقشه راه تاریخ انتشار چند نفره را نشان نمی‌دهد:

نقشه راه Cyberpunk 2077 چیزی از چند نفره را نشان نمی دهد.
نقشه راه چیزی از چند نفره را نشان نمی دهد.

CD Projekt Red هنوز اطلاعات بیشتری در مورد چند نفره منتشر نکرده است، اما کاربر “Rubz8r10” در یک پست Reddit اشاره کرد که چند نفره در تیتراژ بازی ثبت شده است. با این حال، کار افرادی که متأسفانه به بازی راه پیدا نکردند نیز در اینجا قابل تشخیص است.

آیا تراکنش های کوچک وجود دارد؟

با این حال، مشخص است که باید برای چند نفره Cyberpunk 2077 ریزتراکنشی وجود داشته باشد. این قبلا توسط توسعه دهنده تایید شده است. با این حال، CD Projekt Red هنوز هم در مورد ماهیت آنها اطلاعات کم دارد. بنابراین مشخص نیست که آیا این فقط محتوای آرایشی مانند پوست است یا اینکه چیزهای دیگر را نیز می توان با پول واقعی خریداری کرد.

با این حال گفته می شود که آنها برای “خوشحال کردن بازیکنان” هستند و “غیر تهاجمی” به آنها پیشنهاد می شود. بنابراین منطقی است که فرض کنیم حالت چند نفره می‌تواند بدون مکانیک‌های Pay2Win یا سایر مزیت‌های درون بازی قابل خرید باشد. با این حال، این هنوز یک حدس و گمان محض است.

یادداشت مهم: تمام اطلاعات زیر در مورد حالت چند نفره Cyberpunk 2077 یا لو رفته یا توسط Dataminer پیدا شده است. البته، این بدان معناست که CD Projekt Red هنوز آنها را به طور رسمی تأیید نکرده است. بر این اساس، ممکن است اطلاعات زیر لزوما صحیح نباشد و ممکن است قبل از انتشار چند نفره تغییر کند. پس جملات زیر را با کمی نمک بگیرید.

چه حالت های بازی می تواند وجود داشته باشد؟

  • بازی مرگ: دیتامینر تکه‌هایی از متن را پیدا کرد که نشان‌دهنده وجود حالت deathmatch است. مانند سایر بازی ها، البته هدف این است که در پایان مسابقه، بازی را با بیشترین تعداد کشتار به پایان برسانید. به طور سنتی، در این حالت PvP، بازیکنان همیشه با همه علیه همه مبارزه می کنند.
  • دزدی: حالت دوم هم در فایل های بازی پیدا شده است و به احتمال زیاد اگر به اسم بروید به شما امکان Raid می دهد. البته هنوز دقیقاً مشخص نیست که چگونه این کار انجام خواهد شد. به نظر می رسد که ابتدا قبل از شروع دزدی واقعی با سایر بازیکنان در یک منطقه تجمع جمع می شوید. بنابراین Heists می تواند بیشتر یک نوع Co-op باشد، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا این حالت دارای عناصر PvP یا PvE است.

آیا کلاس های مختلف وجود دارد؟

از آنجایی که Cyberpunk 2077 یک بازی RPG اکشن است، مسئله کلاس ها به طور طبیعی مطرح می شود. اطلاعاتی که باید حداقل 4 کلاس وجود داشته باشد از خود فایل های بازی می آید. این که آیا موارد بیشتری وجود خواهد داشت یا خیر، باید دید. گفته می شود که کلاس های زیر وجود دارد:

  1. قاتل
  2. انفرادی
  3. نترونر / هکر
  4. فنی

کلاس ها باید منحصر به فرد باشند و همیشه باید اشغال شوند. برخی از قسمت های متن نشان می دهد که تا زمانی که یک کلاس بیش از یک بار نمایش داده شود، مسابقه شروع نمی شود. بر این اساس، به نظر می‌رسد در ماموریت‌های Heist بر ایجاد تعادل بین توانایی‌های مختلف تاکید می‌شود تا هر بازیکن نقش خود را در دزدی به عهده بگیرد.

در مورد سرورها و صفحه نمایش تقسیم شده چطور؟

به گفته دیتامینر، شواهد نشان می دهد که Cyberpunk 2077 سرور اختصاصی نخواهد داشت. بنابراین، ارتباطات بین بازیکنان برقرار می شود، یعنی یک اتصال همتا.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد احتمال تقسیم صفحه وجود ندارد، اما اجرای آن بسیار بعید است.

آیا بازی چند نفره DLC دریافت می کند؟

همانطور که شرکت تحلیلی M Science (از طریق TheGamer) ادعا می کند که از اظهارات توسعه دهنده خوانده است، بازی چند نفره را می توان با DLC های رایگان گسترش داد. اصولی که بی شباهت به Grand Theft Auto Online نیست باید رعایت شود.

این بدان معناست که DLC های چندنفره رایگان خواهند بود و توسعه بیشتر حالت توسط ریزتراکنش ها تامین می شود. بنابراین ظاهرا نه تنها تمدیدهایی برای تک نفره برنامه ریزی شده است.منبع