PS5 و Xbox Series هنوز شانسی ندارند: بزرگترین موفقیت کنسول بیش از 20 سال قدیمی تر است

وقتی نینتندو دستی را لمس می‌کند، تقریباً همیشه به طلا تبدیل می‌شود. این به ویژه در Nintendo DS چشمگیر است. بیشتر از 154 میلیون واحد از آن زمان تولید آن متوقف شده است و نینتندو سوییچ در حال حاضر فقط می تواند رویای این اعداد را داشته باشد.

فروش به طور قابل توجهی بهتر از PS3 و Xbox 360 است نینتندو وی. کنسول خانگی کوچک به لطف کنترل های حرکتی ساده خود توانست بسیاری از گیمرها را مجذوب خود کند. این تضمین می‌کند که حتی کودکان کوچک یا افراد مسن‌تر که قبلاً از کنسول استفاده نکرده‌اند، به سرعت با دستگاه آشنا می‌شوند.

همراه با Game Boy Color، Game Boy تقریبا تمام شد 120 میلیون بار – موفقیت دستیابی به موفقیت برای نینتندو! نسخه اصلی پررنگ قبلاً کار می کرد 1989 در ژاپن، در سال‌های پس از آن یک نسخه ویژه شفاف و جیب کوچک‌تر Game Boy در سال 1996 دنبال شد. یک سال بعد، Game Boy Light، یک نسخه بهبودیافته با نور پس‌زمینه سبز قابل تغییر، ظاهر شد.

فروش: 154.02 میلیون واحد

این باید عمدتاً به دلیل تفاوت قیمت اولیه باشد. در حالی که مایکروسافت Xbox One را با قیمت 499 دلار عرضه کرد، PS4 در زمان عرضه فقط 399 دلار بود. مایکروسافت همچنین از استراتژی کوتاه مدت “همیشه روشن” و رسوایی توزیع دشوار بازی ها راضی نبود.

به عنوان جانشین Nintendo DS معمولی، 3DS یک میراث سنگین – به ویژه از آنجایی که بسیاری از طرفداران نسخه اصلی، جلوه سه بعدی را به عنوان یک ترفند ساده و بدون ارزش افزوده واقعی می دیدند. با این حال، نینتندو توانست 3DS را بسازد تقریبا 76 میلیون بار فروش و در نتیجه جایگاه دوازدهم را کسب کرد.

فروش: 117.01 میلیون واحد

فروش: 101.63 میلیون واحد

تقریباً می توانید آن را تصور کنید: پلی استیشن 3 جایگاه هفتم را به خود اختصاص داده است در مقایسه با کنسول مایکروسافت، سونی یک پخش کننده Blu-Ray را در PS3 ساخت و سرویس آنلاین خود را رایگان ارائه کرد.

فروش: 114.3 میلیون واحد

کنسول‌های PS5 و Xbox Series بیش از دو سال است که وارد بازار شده‌اند – اما کنسول‌های فعلی سونی و مایکروسافت از پرفروش‌ترین کنسول‌ها فاصله زیادی دارند. در واقع، پادشاه کنسول اکنون بیش از 20 سال سن دارد.

پرفروش ترین کنسول های جهان – هویج قدیمی رهبر است

این روزها آمار فروش پدربزرگ کنسول تقریبا خنده دار به نظر می رسد. مدل های فعلی اکنون میلیون ها فروخته می شوند. اما کدام کنسول ها تا به امروز بهترین فروش را داشته اند؟ Statista یک مرور کلی متناظر منتشر کرده است که دقیقا به این سوال پاسخ می دهد. پرده برای 13 کنسول بازی محبوب در جهان! (منبع: Statista)

فروش: 61.91 میلیون واحد

اگرچه پردازنده سلول داخلی PS3 بر روی کاغذ بسیار برتر از تراشه های کنسول های رقیب بود، بسیاری از توسعه دهندگان شکایت داشتند که معماری جدید برنامه نویسی بازی ها را دشوارتر می کند.

بیش از 114 میلیون بار سوئیچ قبلا فروخته شده است – و به نظر می رسد پایان داستان موفقیت در حال حاضر در چشم نیست. شاید او حتی در آینده بتواند جایگاهی را بر روی سکو تثبیت کند.

این تقریبا 30 سال است نه در همین حال در حال حاضر در کوهان. این کنسول در ژاپن با نام Famicom کار می کرد، در سطح بین المللی دستگاه به عنوان سیستم سرگرمی Nintendo – به اختصار NES به بازار عرضه شد.

به عنوان جانشین Game Boy Color، Game Boy Advance 2001 گام های بزرگی را دنبال کنید – که او در انجام آن با رنگ های درخشان موفق شد. حدود 82 میلیون واحد تا به امروز توسط کنسول دستی فروخته شده است، اگرچه انتقاداتی نیز نسبت به طراحی وجود دارد. مهمتر از همه، صفحه بازتابنده و نور پس زمینه از دست رفته مورد انتقاد قرار گرفتند – دو نکته انتقادی که با Game Boy Advance SP برطرف شد.

مینی کنسول تاشو با صفحه نمایش لمسی نه تنها مفهوم عملیاتی کاملاً جدیدی را با خود به ارمغان آورد، بلکه بسیاری از گیمرهای معمولی را مجذوب خود کرد.

اولین کنسول اکنون بیش از 50 سال از عمر آن می گذرد. در سال 1968، رالف بائر جعبه قهوه ای را توسعه داد که برای برخی از کهنه سربازان بازی به عنوان Magnavox Odyssey شناخته می شد. حدود 350000 دستگاه فروخته شد – برای پیشبرد تولید دو مدل جانشین آن زمان کافی است.

با ایکس باکس 360 مایکروسافت برای چندین سال از سال 2005 در یک رقابت رودررو با پلی استیشن 3 سونی بود. تقریبا 86 میلیون بار این کنسول در نسخه های مختلف خود به بازار عرضه شد، تنها در آوریل 2016 بود که اعلام شد تولید متوقف می شود.

فروش: 85.73 میلیون واحد

فروش: 75.94 میلیون واحد

فروش: 87.4 میلیون واحد

بیش از 100 میلیون بار کنسول خانگی کوچک فروخته شد که احتمالاً به دلیل قیمت بسیار پایین تر در مقایسه با PS3 و Xbox 360 است. به عنوان یک بازیکن، می توانید این واقعیت را نیز نادیده بگیرید که Wii قدرت سخت افزاری بسیار کمتری را ارائه می دهد.

با اولین پلی استیشن، سونی 1994 پایه و اساس خط تولید کنسول های موفق او. تولید در سال 2006 متوقف شد، اما در آن زمان کنسول خانگی فروش فوق العاده ای داشت. 102.49 میلیون بار و حتی در نینتندو نیز چهره های حیرت انگیزی از خود نشان داد. هیچ کس انتظار چنین موفقیت بزرگی را نداشت، بالاخره پلی استیشن اولین کنسول بازی سونی بود.

نینتندو و سونی نبردهای سختی با هم داشتند، اما در نهایت این پلی استیشن 2 بود که به برتری رسید. بیش از 158 میلیون بار این کنسول که اکنون بیش از 20 سال از عمر آن می گذرد، فروخته شد – بنابراین دستگاه قطعا برای سونی نتیجه داده است.

اسلایدها از پشت تریبون می گذرند پلی استیشن 4. در همین حین کنسول خانگی سونی در حال فروش بود افتخار 117 میلیون واحد، به دلیل گلوگاه فعلی PS5 ممکن است در ماه های آینده چند مورد دیگر وجود داشته باشد. سونی به وضوح توانست این نسل از کنسول ها را برنده شود، زیرا ایکس باکس وان به اندازه نصف فروش نرفت.منبع

در سال 1998 همه چیز با Game Boy Color رنگارنگ شد! صفحه نمایش به طور کلی خراب شد 32768 رنگ مختلف و یک رابط مادون قرمز را ارائه داد که امکان بازی بی سیم را در برابر سایر بازیکنان Game Boy فراهم می کرد.

فروش: 118.69 میلیون واحد

فروش: 102.49 میلیون واحد

61.91 میلیون بار NES فروخته شد و تقریباً به تنهایی تضمین کرد که بازار بازی های ویدیویی پس از سقوط بزرگ در سال 1983 احیا شود.

فروش: 158.7 میلیون واحد

فروش: 81.51 میلیون واحد

فروش: 80.79 میلیون واحد

علیرغم شکست جانشین آن، PS Vita، بسیاری از گیمرها آرزو می کنند که سونی فرصت دیگری به بازار دستی بدهد و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

را سوئیچ ها در سال های اخیر جایگاه زیادی را ایجاد کرده و در رتبه پنجم قرار دارد. یکی از دلایل این موضوع این است که Xbox Series X|S و PS5 در سال های اخیر به دلیل بحران سخت افزاری با کمبود مواجه بوده اند.

PSP برای سونی یک موفقیت کامل بود. نسخه دستی پلی استیشن مورد استقبال گیمرها قرار گرفت و مانند کیک های داغ فروخته شد. بیش از 80 میلیون بار PlayStation Portable فروخته شد و هنوز هم توسط برخی از بازیکنان به عنوان شبیه ساز دیگر کنسول های دستی استفاده می شود.