به این صورت است که ویندوز 11 هنوز می تواند روی رایانه های قدیمی اجرا شود:

نه سال پس از انتشار پشتیبانی گسترده از ویندوز 8.1 در 10 ژانویه 2023 به پایان می رسدهمانطور که مایکروسافت توضیح می دهد. از ژوئیه 2022، کاربران باقی مانده از این سیستم عامل نشانه هایی را مشاهده می کنند که نسخه ویندوز آنها به زودی دیگر به طور رسمی پشتیبانی نمی شود. به روز رسانی ها و وصله های امنیتی برای مدت طولانی در دسترس نبودند، مایکروسافت توزیع آنها را در 9 ژانویه 2018 متوقف کرد.

مایکروسافت اشاره می کند که در حالی که کاربران می توانند به استفاده از ویندوز 8.1 ادامه دهند، مشکلات نرم افزاری ممکن است به مرور زمان ایجاد شود. باشد انتظار مسائل ثبات و امنیت را داشته باشیدبه عنوان مثال در برنامه های آفیس مانند Word و Excel (منبع: Microsoft). بنابراین این گروه تغییر به ویندوز 11 را توصیه می کند، که در بیشتر موارد باید با سخت افزار جدید نیز همراه باشد.

پایان ویندوز 8.1 اینجاست: همانطور که مایکروسافت توضیح می دهد، پشتیبانی گسترده از سیستم عامل نه ساله در حال حاضر سرانجام متوقف شده است. به روز رسانی ها و وصله های امنیتی برای مدت طولانی در دسترس نبوده اند. مایکروسافت توصیه می کند به نسخه به روز ویندوز بروید.

مایکروسافت

Windows 8.1: پشتیبانی در 10 ژانویه 2023 به پایان می رسد

ویندوز 8 هنگامی که در سال 2012 منتشر شد به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، که مایکروسافت سپس با ویندوز 8.1 بعدی به آن پاسخ داد. در میان چیزهای دیگر، این بازگشت منوی شروع معمول و دسکتاپ ویندوز به عنوان پیش فرض، پس از آزمایش منوی شروع تمام صفحه و عملکردهای مختلف صفحه لمسی در ویندوز 8.