مکانیسم تاشو از اولین Galaxy Z Fold تغییر چندانی نکرده است. سامسونگ صفحه نمایش انعطاف پذیر را به شدت خم می کند و بریدگی در نمایشگر ایجاد می کند که با گذشت زمان بیشتر و بیشتر نمایان می شود. حتی شیشه های انعطاف پذیر نسل های جدید نیز به سختی چیزی را تغییر داده است. با گلکسی زد فولد 5، استفاده از الف مکانیسم تاشو جدید دو چیز مهم را تغییر می دهد (منبع: Naver):

  • صفحه نمایش سامسونگ گلکسی زد فولد 5 دیگر چندان خمیده نیست، بلکه فقط خمیده است. در نتیجه، پیچ خوردگی در نمایشگر دیگر نباید آنقدر قابل مشاهده و ملموس باشد که باز شود.
  • علاوه بر این، گوشی هوشمند را می توان به طور کامل تا کرد. تاکنون همیشه شکافی وجود داشته که گرد و غبار و خاک به راحتی در داخل آن جمع می شوند.

این ایده حتی جدید نیست. سامسونگ پتنت این را دارد طراحی قطره آب در حال حاضر 2016 ارائه شد، اما مکانیسم تاشو متفاوتی را با معایب شناخته شده هنگام توسعه تلفن های همراه تاشو انتخاب کرد. با این حال، با سامسونگ گلکسی زد فولد 5، اکنون باید از طراحی متفاوتی استفاده شود و در نتیجه انتقاد از تلفن های همراه تاشو از بین برود.

تلفن های همراه تاشو فعلی سامسونگ به این صورت است:

Samsung Galaxy Z Fold 5 با اسلات قلم S؟

سامسونگ به طور مداوم در حال توسعه تلفن های همراه تاشو خود است تا دستگاه های جدید را برای مشتریان بیشتری جذاب تر کند. با گلکسی زد فولد 5، یک مشکل بزرگ باید با یک پیشرفت جدید که دو ویژگی ناخوشایند را به طور همزمان حذف می کند، از بین برود.

سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ برای Galaxy Z Fold 5 به مکانیزم تاشو جدید متکی است

علاوه بر این، مدتی است که شایعاتی مبنی بر اینکه سامسونگ می تواند قلم S را در محفظه گلکسی زد فولد 5 جای دهد، منتشر شده است. بنابراین درست مانند Galaxy S22 Ultra، یک شکاف ایجاد کنید تا برای ایمن نگه داشتن قلم نیازی به قاب نباشد. باید دید که آیا این برای نسل بعدی کارساز خواهد بود یا خیر. طبق آخرین شایعات، سامسونگ حداقل در حال کار بر روی آن است.