با Viva، سازنده Pocketbook به تازگی یک کتابخوان الکترونیکی بسیار ویژه ارائه کرده است که با این حال، قیمت خود را نیز دارد. نوع جدیدی از نمایشگر رنگی با تراکم پیکسلی بالا برای اولین بار ارائه شده است. طرفداران کتاب های صوتی نیز ارزش پول خود را دریافت خواهند کرد.

Pocketbook Viva: کتابخوان الکترونیکی با نمایشگر رنگی جدید

کتاب‌خوان‌های کتاب الکترونیکی با نمایشگر رنگی در جهان اول نیستند، اما سازنده Pocketbook چیز خاصی را برای آخرین مدل ارائه کرده است. Viva صاحب یکی است نمایشگر ویژه ای به نام E-Ink Gallery 3. طبق گفته سازنده، هر پیکسل مجزا می تواند طیف رنگی کامل را نمایش دهد. درست مانند تصاویر سیاه و سفید، نمایشگر باید اطمینان حاصل کند که تراکم پیکسلی بالای 300 نقطه در هر اینچ امکان پذیر است.

مهم برای علاقه مندان به کتاب های صوتی: هدفون یا اسپیکر خارجی از طریق بلوتوث قابل اتصال است. عملکرد تبدیل متن به گفتار نیز در دسترس است تا کتاب های دیجیتالی برای شما خوانده شود. با توجه به Pocketbook، می‌توان انتظار «صداهایی با صدای طبیعی» را داشت.

مورب صفحه نمایش Pocketbook Viva به 8 اینچ می رسد و قابل توجه است رزولوشن 1920×1440 پیکسل. گفته می شود که فناوری نور جلوی Comfortgaze باعث کاهش مولفه نور آبی صفحه نمایش تا 60 درصد می شود (منبع: t3n). دمای رنگ نور نمایشگر بسته به محتوای نمایش داده شده قابل تنظیم است. برای مثال، کتاب‌های الکترونیکی معمولی باید به‌اندازه کمیک‌ها به راحتی خوانده شوند.

هنگام خرید کتابخوان الکترونیکی باید به چند نکته توجه داشت:

Pocketbook Viva: 599 یورو از مارس 2023