این مقدار پولی است که در یک سال با نیروگاه بالکن پس انداز کردم

یک سیستم خورشیدی کوچک پلاگین یک راه آسان برای تولید انرژی خود است که مستقیماً از آن استفاده می کنید. اگر بیشتر تولید کنید، برای این کار پاداشی دریافت نخواهید کرد، زیرا تاییدیه ساده‌سازی شده برای چنین سیستم‌هایی وجود دارد. من آنچه را که باید در اینجا در نظر گرفته شود خلاصه کردم. اما واقعاً سیستم 600 واتی من در 12 ماه گذشته چقدر انرژی تولید کرده است و چقدر با آن صرفه جویی کرده ام؟ بیایید نگاه کنیم درآمد از سپتامبر 2021 تا و از آگوست 2022 – دقیقا 12 ماه.

در ژوئن 2021 من سیستم خورشیدی کوچک خود را به بهره برداری رساندم و از آن زمان به کمک خورشید انرژی تولید می کنم که مستقیماً در آپارتمانم از آن استفاده می کنم و بنابراین نیازی به پرداخت هزینه ندارم. در این مقاله به شما خواهم گفت که در 12 ماه گذشته چقدر انرژی تولید کرده، مصرف کرده ام و در نتیجه واقعاً صرفه جویی کرده ام.

سیستم خورشیدی کوچک: نیروگاه بالکن بیش از 1 سال

من 460 کیلووات ساعتی را دارم که نیروگاه بالکن من تولید کرد به طور موثر 340 کیلووات ساعت مصرف می کند. من 120 کیلووات ساعت مصرف نکردم و به اپراتور شبکه ام دادم. می توانید از کنتور برق دو طرفه استفاده کنید تا ببینید چه مقدار انرژی به شبکه تغذیه کرده اید. با یک منظومه شمسی کوچک هیچ غرامتی برای این کار دریافت نمی کنید.

من واقعاً آنقدر پول پس انداز کردم

آنچه باید در مورد نیروگاه های بالکن بدانید:

جزئیات مهم در مورد منظومه شمسی من

از ژوئن 2021 تا مارس 2022، منظومه شمسی من روی زمین بود و اغلب در سایه بود. از زمانی که صفحه‌های خورشیدی را آویزان کردم (تصویر عنوان را ببینید)، بازدهی از آوریل 2022 بسیار بهتر بوده است. بنابراین من انتظار دارم بازدهی بیشتری در 12 ماه آینده داشته باشم، اما باید مطمئن شوید که برق تولیدی خود را مصرف می کنید. از اکتبر تا فوریه، خورشید به اندازه کافی نمی تابد تا انرژی زیادی تولید کند. آفتاب آنجا کم است و درخت بزرگی هم سر راه من است که سایه اش از حدود ساعت 3 بعد از ظهر روی صفحات خورشیدی می افتد. بنابراین اگر هیچ سایه ای ندارید، مطمئناً می توانید از ساعات آفتابی بهتر استفاده کنید.

این مهمترین درس برای من است: تراز کردن نیروگاه بالکن به درستی بسیار مهم است. هر چه خورشید بیشتری بگیرید و سپس در واقع از انرژی استفاده کنید، چنین سیستمی ارزشمندتر است. اما حتی اگر شرایط به اندازه شرایط من ایده آل نباشد، یک سیستم خورشیدی کوچک با پلاگین ارزشمند است. شما فقط باید مکان (مناسب) آن را داشته باشید.منبع یک کیلووات ساعت در حال حاضر حدود 30 سنت برای من هزینه دارد. بنابراین من دارم 102 یورو در هزینه های برق صرفه جویی می شود. قیمت سیستم من 800 یورو است. پس از هشت سال، این سیستم هزینه خود را پرداخت کرده و با عمر مفید حدود 25 سال، 17 سال دیگر به تولید برق رایگان ادامه خواهد داد. اگر قیمت برق همچنان افزایش یابد، نیروگاه بالکن من خیلی زودتر هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. در هر صورت، در دراز مدت سود زیادی به دست می آورید. و من به طور کامل از پتانسیل استفاده نمی کنم، همانطور که در زیر می توانید بخوانید.

نیروگاه های بالکن را در eBay مشاهده کنید

از آنجایی که من یک FritzBox دارم، از سوکت فضای باز هوشمند AVM FRITZ!DECT 210 (به آمازون مراجعه کنید) برای اندازه گیری جریان انرژی استفاده کردم. سپس به نظر می رسد این است:

این میزان انرژی است که من با نیروگاه بالکن خود در 12 ماه گذشته تولید کرده ام. (منبع تصویر: GIGA)

ماه های فردی در یک نگاه

 • سپتامبر 2021: 32 کیلووات ساعت
 • اکتبر 2021: 22 کیلووات ساعت
 • نوامبر 2021: 8.8 کیلووات ساعت
 • دسامبر 2021: 3.1 کیلووات ساعت
 • ژانویه 2022: 5.1 کیلووات ساعت
 • فوریه 2022: 15 کیلووات ساعت
 • مارس 2022: 43 کیلووات ساعت
 • آوریل 2022: 62 کیلووات ساعت
 • مه 2022: 67 کیلووات ساعت
 • ژوئن 2022: 71 کیلووات ساعت
 • جولای 2022: 64 کیلووات ساعت
 • آگوست 2022: 67 کیلووات ساعت
 • در مجموع: 460 کیلووات ساعت