Stiftung Warentest نحوه عملکرد آن را نشان می دهد

در صورت استفاده از دیگ آب گرم گازسوز نمی توان هزینه ها را یک به یک منتقل کرد. اما حتی در اینجا نیز می توان با تغییر عادات دوش گرفتن، پس انداز کرد. به هر حال، شما نیاز دارید اگر در آب و پول صرفه جویی می کنید، فوراً یک سر دوش جدید نخرید خواستن درج های کاربردی نیز وجود دارد که می توانید به راحتی بین سر دوش و شلنگ نصب کنید (به آمازون مراجعه کنید).

نکته صرفه جویی شماره 2: گرمایش را کم کنید – این واقعا کمک می کند

دام کوچک ضرب المثلی را می توان در همه جای خانه یافت. کلمه تقریباً همه جا را فرا گرفته است که در صورت امکان باید از یک نوار برق برای دستگاه های آماده به کار استفاده کنید. اما با بسیاری از دستگاه های مدرن نیز می توانید این کار را متفاوت انجام دهید کاهش مصرف برق زیرا روز به روز دستگاه های هوشمند بیشتری از طریق WLAN به اینترنت متصل می شوند. با این حال، این تابع قدرت زیادی می کشد.

اگر در تلویزیون، یخچال، جعبه صدا یا رادیو دارای WiFi به طور دائم به اینترنت وابسته نیستید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که اتصال را غیرفعال کنید. اگر به جای آن از کابل LAN استفاده کنید، به دلیل مصرف کمتر می توانید 15 یورو صرفه جویی کنید. همچنین باید در مورد استفاده از خاموش شدن شب در روتر خود فکر کنید. دستگاه‌هایی که به طور مداوم کار می‌کنند، مانند یخچال، یکی از بزرگترین منابع هزینه در خانه هستند و معمولاً به روتر شبانه روزی نیاز ندارید.

اگر نیازی به ثابت نگه داشتن دما در تمام مدت ندارید، می توانید با ترموستات های خودکار حتی بیشتر صرفه جویی کنید. پیتر روباه پس انداز GIGA ما تجربیات خود را در مورد ترموستات های هوشمند در اینجا برای شما خلاصه کرده است. طبق گفته Stiftung Warentest، گرمایش در حال حاضر در مجموع 189 یورو کمتر است. هنگامی که سرمایه گذاری اولیه در ترموستات ها جبران شد، هزینه را حتی بیشتر کاهش می دهند.

نکته صرفه جویی شماره 3: لباس ها را به درستی بشویید – و خشک کنید

با زمستان، بسیاری از آلمانی ها با چالشی مواجه می شوند که دهه هاست وجود نداشته است. قیمت انرژی، اعم از گاز، نفت یا برق بالاتر از هر زمان دیگری است و بسیاری از مصرف کنندگان را با مشکلاتی به ظاهر غیرقابل حل مواجه می کند: آنها چگونه باید هزینه آن را پرداخت کنند؟

اما خودتان می توانید این کار را انجام دهید در زمستان لباس های شسته شده در بیرون خشک می شوند. ممکن است بیشتر از آفتاب سوزان تابستان طول بکشد، اما روی کیف پول آسان است و رایحه ای تازه به لباس شما می آورد. نکته از Stiftung Warentest: یا از خشک کن استفاده کنید یا لباس های شسته شده را بیرون آویزان کنید، اما اجازه ندهید در آپارتمان خشک شود. تبخیر گرما را از اتاق خارج می کند، بنابراین گرمایش باید سخت تر کار کند. خشک کن جایگزین ارزان تری است. همچنین لباس‌ها را به‌درستی بچرخانید، سپس خشک‌کن انرژی کمتری مصرف می‌کند.

با توجه به آزمایش کنندگان محصول، هر کسی که به طور مداوم از برنامه سازگار با محیط زیست با ماشین لباسشویی مدرن استفاده می کند، 23 یورو در سال صرفه جویی می کند. خشک کن نیز عامل اصلی هزینه است. هر کسی که به جای استفاده از ماشین لباس‌های شسته شده خود را آویزان کند تا هرچه بیشتر خشک شود، می‌تواند منتظر چند یورو بیشتر باشد. به جز در زمستان، خط شستشو همیشه در مثال استفاده می شود، به جای اینکه فقط در تابستان مانند قبل استفاده شود. این 38 یورو بیشتر در حساب باقی می ماند.

Stiftung Warentest از این فرصت استفاده می کند تا نکات امیدوارکننده پس انداز را آزمایش کند. اساس مصرف سالانه یک خانواده سه نفره در یک آپارتمان سه اتاقه بدون عایق با حدود 75 متر مربع است. برای صرفه جویی در هزینه، آزمایش کنندگان محصول انتظار قیمتی را دارند هر کیلووات ساعت برق 34 سنت و 15 سنت برای کیلووات ساعت گاز – افزایش مشخصی در زمان فعلی از قبل قابل تشخیص است.

نکته صرفه جویی شماره 1: بیشترین پول را از دوش گرفتن دریافت می کنید

گرمایش را کم کنید، دوش آب سردتر بگیرید – صرفه جویی در انرژی لازم نیست کار سختی باشد. اما نکات دیگری وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند برای صرفه جویی در هزینه حتی در زمستان گران 2022 استفاده کنند. Stiftung Warentest ترفندهایی را جمع آوری کرده است که می توانید با استفاده از آنها، حتی با قیمت بالای انرژی، کمی پول بیشتری در کیف پول خود نگه دارید.

صرفه جویی در برق در زمستان گران قیمت: این توصیه Stiftung Warentest است

وقتی صحبت از گرمایش به میان می آید، می توانید برای صرفه جویی در هزینه چیزهای زیادی را تغییر دهید. شما می توانید تعدادی از نکات را در مقاله ما بیابید:

طبق گفته Stiftung Warentest، یک درجه دمای اتاق کمتر باعث صرفه جویی در حدود 6 درصد می شود، اما درجه دوم منهای فقط 1 درصد بیشتر را نشان می دهد. در مثالی که واکشی می کنید با دو درجه منهای در کل آپارتمان بیش از 151 یورو در سال.

مکمل عالی برای کاهش هزینه های برق – یک نیروگاه خورشیدی برای بالکن:

نکته صرفه جویی شماره 4: عملکردهای WLAN را خاموش کنید

با این و چند نکته پس انداز دیگر، خانواده نمونه از Stiftung Warentest ایجاد می کند در مجموع 1074 یورو در سال در قبض برق صرفه جویی می شود. با این حال، حتی با این نکات و ترفندها، نمی توان افزایش قیمت ها را به طور کامل جبران کرد. زمستان پیش رو احتمالاً برای تقریباً کل آلمان گرانتر از زمستان های قبلی خواهد بود. کسانی که به طور مداوم از انرژی به طور کم استفاده می کنند، حداقل می توانند تا حدودی از انفجار قیمت ها جلوگیری کنند.منبع

را بزرگترین پس انداز می تواند خانواده نمونه در حمام باشد رسیدن. طبق Stiftung Warentest یک درجه آب سردتر، دوش های کوتاه تر و سر دوش کم مصرف باعث صرفه جویی سالانه می شود. 707 یورو بیرون در مثال، آب دوش توسط یک بخاری جریانی که با برق کار می کند گرم می شود – یک نصب رایج در خانواده های آلمانی.