o2 با یک پیام غیرعادی به مشتریان هشدار می دهد: این پشت آن است

o2 در حال حاضر با یک پیام مهم از طریق پیامک به مشتریان خود گزارش می دهد. این اطلاعات در مورد زنگ تست سراسری که برای 8 دسامبر 2022 در ساعت 11 صبح برنامه ریزی شده است، ارائه می دهد. پیام غیرعادی به سرعت توضیح داده می شود.

o2: مشتریان اطلاعات مربوط به روز هشدار را دریافت می کنند

نینا: برنامه هشدار اینگونه کار می کند

o2 توضیح می دهد: به این ترتیب تنظیمات هشدار خود را بررسی می کنید

همچنین یک زنگ تست از طریق برنامه هشدار Nina وجود دارد:

در یک صفحه تنظیم شده ویژه، o2 توضیح می دهد که چگونه تنظیمات هشدار را در گوشی بررسی کنید ترک (منبع: Telefónica). به طور پیش فرض، گوشی های هوشمند دریافت را فعال کرده اند.

سازمان بهداشت جهانی در اندروید برای ایمن بودن، به برنامه پیام‌ها بروید و اعلان‌های اضطراری موبایل را در تنظیمات انتخاب کنید. در اینجا می توانید تعیین کنید که آیا پیام های هشدار و آزمایش باید به تلفن همراه برسد یا خیر. در iOS، در تنظیمات دستگاه به Notifications بروید و Cell Broadcast Warnings یا Alerts را در پایین انتخاب کنید.منبع

با این اطلاعیه، o2 به مشتریان خود اطلاع می دهد که در 8 دسامبر 2022 ساعت 11 صبح زنگ آزمایشی برای همه کاربران در آلمان ارسال شد. این یک آزمایش از سیستم پخش سلولی است. مزیت بزرگ این سیستم این است که یک برنامه هشدار مانند Nina یا Katwarn نیازی به نصب روی تلفن همراه ندارد.

برای دریافت پیام هشدار در o2، گوشی هوشمند باید روشن باشد، سیم کارت فعال وجود داشته باشد و همچنین اتصال موبایل به شبکه o2 وجود داشته باشد. اکثریت قریب به اتفاق تلفن های همراه در گردش، قادر به دریافت و نمایش هشدارها از طریق سیستم پخش سلولی هستند.

اگر در شبکه Telefónica در آلمان هستید، احتمالاً اخیراً این کار را کرده اید پیامی در گوشی هوشمند خود دریافت کرد. در آنجا اداره فدرال حفاظت مدنی و کمک در بلایا ذکر شده و یک روز هشدار نیز ذکر شده است. با این وجود، حتی اگر محتوا مهم باشد، پیامی بی ضرر است.

o2 همچنین توضیح می دهد که در این زمینه فقط زیرساخت شبکه را فراهم می کند و فقط فرستنده پیام است، اما نویسنده نیست. اداره فدرال حفاظت مدنی و کمک در بلایا همچنان مسئول محتوا است.