Euro NCAP نشان می دهد که واقعا چگونه است

خودروسازان آلمانی باید با رقابت قوی تر مبارزه کنند. علاوه بر تسلا، بسیاری از تولیدکنندگان چینی نیز به ویژه خودروهای برقی وارد بازار می شوند. با این حال، برای مدت طولانی، هر دو خودروهای الکترونیکی چینی و آمریکایی تسلا معیار سنجش استانداردهای کیفیت در نظر گرفته نمی شدند. نتایج تست تصادف NCAP یک تصویر متفاوت بکشید

چیزهای زیادی برای خریداران خودروهای الکترونیکی در سال 2023 تغییر خواهد کرد، اما همچنین در زمینه‌های دیگر:

خودروهای برقی چینی ایمنی را به خطر نمی اندازند

در اینجا دو تسلا و دو خودروی الکترونیکی از چین به عنوان هرکدام کاهش می‌یابند بهترین در کلاس یا دسته خودرو از:

  • تسلا مدل S: 5 ستاره در تست تصادف NCAP، بهترین وسیله نقلیه لوکس و بهترین ماشین الکتریکی خالص
  • هیوندای آیونیک 6: 5 ستاره، بهترین خودروی میان رده
  • Wey Coffee 01: 5 ستاره، بهترین SUV
  • Ora Funky Cat: 5 ستاره، بهترین ماشین جمع و جور
  • تسلا مدل Y: 5 ستاره، بهترین SUV جمع و جور
تعصب در میان بسیاری از مشتریان آلمانی عمیق است: ساخت چین به معنای کیفیت پایین‌تر است – و این باید در مورد خودروهای الکترونیکی خاور دور نیز صدق کند. Euro NCAP در حال حاضر نشان می دهد که واقعاً با آزمایش های تصادف چه می گذرد.

تحرک

تسلا و گریت وال موتور: نتایج تست تصادف برنده را نشان می دهد

SUV قهوه 01 و ماشین جمع و جور Ora Funky Cat تازه در بازار آلمان هستند، اولین تحویل در انتظار است. هر دو برند متعلق به گروه چینی Great Wall Motor (GWM) هستند. اما نه تنها این سازنده مطابق با استانداردهای ایمنی بالا به عنوان مثال، SUV جمع و جور Atto 3 از BYD، مانند MG 4 Electric رقیب ID.3، 5 ستاره در تست تصادف NCAP دارد.

آنها ثابت می کنند که مشتریانی که یک خودروی الکترونیکی از چین انتخاب می کنند مجبور نیستند کیفیت پایین تر را تحمل کنند. با این حال، برای انجام این کار، آنها اغلب باید بدون معامله در مقایسه با مارک های قدیمی انجام دهند.

با این حال، نتایج Euro NCAP تنها بر اساس آزمایش های انجام شده در سال 2022 است. بنابراین، مدل های ذکر شده تنها بهترین مدل هایی هستند که در سال 2022 آزمایش شده اند. از نظر تئوری، خودروهای الکترونیکی قدیمی‌تر نیز می‌توانستند عملکرد بهتری داشته باشند، اما در این مقایسه سال به سال مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و یک جایزه زیست محیطی دریافت کنید

با این وجود، رتبه های برتر چند ناهنجاری را نشان می دهند: اول از همه، آنها رانندگی می کنند مدل های درجه یک همه برقی هستند. در حالی که تسلا اغلب به دلیل عملکرد ضعیف مورد انتقاد قرار می گیرد، خودروهای الکترونیکی از نظر ایمنی قانع کننده هستند. و این نیز در مورد وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر و بیشتری از چین صدق می کند.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع