15 بازی اعتیادآور که باعث می شود همه چیز اطرافتان را فراموش کنیدبسیاری از افراد در اوقات فراغت خود برای فرار از زندگی روزمره به بازی ها متوسل می شوند. شما با ما به اشتراک گذاشته اید که کدام بازی ها شما را مجذوب خود می کند و باعث می شود همه چیز اطراف خود را فراموش کنید. ما 15 تا از پاسخ های شما را در یک سری عکس برای شما گردآوری کرده ایم.

بازی های ویدیویی وجود دارند که فقط آهسته و آرامش بخش هستند. سپس دوباره برخی هستند که شما را به چالش می کشند یا داستان بسیار هیجان انگیزی را ارائه می کنند. هر بازی جذابیت خاص خود را دارد و برخی آنقدر شما را مسحور می کنند که همه چیزهای اطراف خود را فراموش می کنید. شما به ما گفتید که کدام بازی‌ها این را برای شما فعال می‌کنند و از ژانرهای مختلفی هستند.

ما 15 مورد از پاسخ ها را به شما ارائه می دهیم.

خدای جنگ در مورد یک ماجراجویی اکشن در یک راه بزرگ. این سریال در سال 2005 شروع شد. بازی 2018 مخصوصاً برای طرفداران جذاب بود. خواننده GIGA Calo Nicosia نیز همینطور:

“جزئیات بازی فقط منحصر به فرد است.”

مطمئنم برخی با او موافق خواهند بود.

سری بازی های ویدیویی Assassin’s Creed متعلق به این سبک است اکشن ماجراجویی. Black Flag در سال 2013 منتشر شد و با دزدان دریایی، کشتی ها و اکشن های فراوان قلب طرفداران را تسخیر کرد. این همچنین پاتریک برونز خواننده GIGA را طلسم کرد:

«در بلک فلگ بود. چون فقط کارائیب، دزدان دریایی، کشتی ها. امروز هم بازی میکنم من دوست دارم دزد دریایی باشم.»

شکارچی یکی است شبیه سازی اتمسفر، که به یک دنیای واقعی و بصری خیره کننده ارزش می دهد. یک کمپین تک نفره جوی و یک تجربه شکار با دوستان در انتظار شماست. ویرایشگر ما رابرت مجذوب این بازی شده است:

در طول بازی، من آنقدر در مورد هر صدا، شاخه شکسته و هر حرکت کوچک در میدان دید دوربین دوچشمی دقت می کنم که توانایی مغز برای تمرکز روی چیز دیگری را ندارم.

Red Dead Redemption یک است اکشن ماجراجویی در دنیای باز. RDR2 پس از پایان غرب وحشی در سال 1899 اتفاق می افتد. شما در نقش آرتور مورگان قرار می گیرید که مرتکب جنایت می شود یا به افراد دیگر کمک می کند. علاوه بر داستان، گرافیک آن نیز چشمگیر است.

سارا رولینگ خواننده GIGA می گوید: «من عاشق داستان و گرافیک هستم.

مجموعه Mass Effect در سال 2007 شروع شد و از آن زمان تاکنون طرفداران زیادی داشته است. بازی اکشن نقش آفرینی در سال 2021 یک بازسازی 4K دریافت کرد و بار دیگر بر روی کاپیتان شپرد افسانه ای تمرکز کرد. برای خواننده GIGA Florian Grube یکی از بازی هایی که به او کمک می کند تا زندگی روزمره را فراموش کند:

“بازی های زیادی وجود دارد. برای من عمدتاً مجموعه‌های Metal Gear، Mass Effect Trilogy، سری Assassin’s Creed، سری Uncharted، Death Stranding و چند مورد دیگر هستند. مخصوصاً زمانی که استرس زیادی دارم و شاید وقت قمار داشته باشم، می‌توانم نگرانی‌هایم را فراموش کنم و فقط خاموش شوم و از داستان‌ها لذت ببرم.”

سری بازی های شبیه سازی The Sims قلب طرفداران را غرق کرده است. دلیل این امر امکانات بی شماری است که بازی ارائه می دهد. آیا شما یک خانه بزرگ می خواهید؟ شغل دزدی را دنبال کنید یا یکی پس از دیگری بچه دار شوید؟ سیمز همه چیز را ممکن می کند و زندگی روزمره در بازی اغلب سرگرم کننده تر از چیز واقعی است. ویرایشگر ویدیوی ما Maximilian نیز همین احساس را دارد:

“سیمز. از آنجا که بهداشت شخصی، کارهای خانه و تماس های اجتماعی گاهی اوقات می توانند در یک راه مجازی احساس لذت بخش تر از واقعیت به نظر برسند.

Counter-Strike: Global Offensive است یک بازی اکشن مبتنی بر تیم. شما با تیم خود با تیم دیگری رقابت می کنید و البته سعی می کنید پیروز ظاهر شوید. شما می توانید این بازی را با غریبه ها و همچنین با دوستان خود بازی کنید، و یان پاپندورف خواننده GIGA نیز در مورد آن مشتاق است:

زیرا پس از آن من با تیمم وارد بازی می شوم.

در این شبیه سازی زندگی همه چیز در مورد استراحت و ساختن جزیره خود به روشی است که دوست دارید. یک موزه، دوستان، فعالیت های مشترک – امکانات شما تقریبا نامحدود است. خواننده GIGA دانیلا مار به ویژه از آرامش در بازی قدردانی می کند:

“به خصوص زمانی که دنیای اطراف من در هرج و مرج است، من از بازی کردن لذت می برم که در آن هیچ چیز واقعا عالی اتفاق نمی افتد. آرامش روی صفحه نمایش، بدون آدرنالین، بدون عجله، یک ضد افسردگی واقعی پیکسلی. با تشکر از نینتندو.

Jurassic World Evolution 2 دنباله بازی Jurassic World Evolution است و بر اساس فرمول بازی شبیه سازی مدیریت 2018 ساخته شده است. بخش دوم جذابیتی را ارائه می دهد کمپین جدید با تمرکز داستان. در ترکیب با سیستم ساختمانی توسعه یافته و گزینه های طراحی بیشتر، این یک تجربه بازی دنیای ژوراسیک حتی بزرگتر ایجاد می کند و همچنین رهبر تیم ما برای همیشه سبزها، Ewelina را مجذوب خود می کند:

“در حال حاضر Jurassic World Evolution 2. من نمی توانم از ساخت این پارک دست بکشم. به خصوص که اکنون حالت های جدید زیادی وجود دارد. فراموش کردم که بخورم و بخوابم.»

ماجراجویی اکشن Days Gone شما را از یک آمریکای مرگبار و پس از همه گیری عبور می دهد. شما وارد نقش دیکن سنت جان می شوید که برای بقای خود می جنگد. خوانندگان GIGA ساندرا و رونی بنز در درجه اول نگران یک سوال در بازی بودند:

“روزهای رفته. داستان خیلی هیجان انگیز بود و می خواستم بدانم آیا دخترم هنوز زنده است یا خیر.

سری Halo یکی از محبوب ترین هاست تیراندازهای اول شخص از تمام دوران ها و دارای یک پس زمینه دقیق در هر بازی در این سری است. این احتمالاً الهام بخش خواننده GIGA، Felix Rhode نیز هست:

من دیگر داستان و فضای بازی را تجربه نکردم.»

در Death Stranding شما در نقش سام بریجز لغزیده اید و باید با دنیایی روبرو شود که توسط Death Stranding کاملا تغییر کرده است. شما سفری را آغاز می کنید تا گام به گام دنیای ویران شده را دوباره کنار هم قرار دهید. سفر شما تنها و سخت است، اما این دقیقاً همان چیزی است که خواننده GIGA ماتیاس فوکس از آن استقبال می کند:

“در دنیای بازی شما خیلی احساس تنهایی و تنهایی می کنید. این گاهی اوقات خوب است.”

بازی اکشن Ghostrunner نبردهای خشن و علمی تخیلی فراوان را در این تجربه تک نفره ترکیب می کند. شما به سرعت در دنیایی حرکت می کنید که قبلاً نابود شده است و بالاتر از همه این سرعت الهام بخش ویرایشگر ما Sanel است:

“برای من، Ghostrunner است. بازی آنقدر سریع است که حتی وقت ندارید به چیزی فکر کنید^^ می دوید و می پرید و همه چیز را ذبح می کنید. اگر بمیرید، زمان بارگذاری آزاردهنده ای ندارید. سیستم ایست بازرسی واقعاً خوب کار می کند.»

Skyrim یک نماد مطلق در میان است بازی های نقش آفرینی با دنیای باز بزرگکه باید کشف شوند جادو، اژدها، غارها در انتظار شما هستند – همه چیزهایی که یک ماجراجو آرزویش را دارد. با این حال، برای برخی، بازی به طور کامل چیز دیگری است. نیکلاس ریویرا خواننده GIGA نیز همین احساس را دارد:

“سفر از طریق Skyrim برای من مانند یک تعطیلات است.”

دو بازی استثنایی در فرنچایز فاینال فانتزی وجود دارد، یعنی قسمت‌های 11 و 14. اینها، بر خلاف سایر بازی‌های سری، MMORPG هستند. البته جدیدتر از این دو بازی یعنی قسمت 14 سالهاست که هیجان انگیز است، شما یک شخصیت می سازید، خود را در دنیای Eorzea غرق می کنید و مکان ها و شخصیت های هیجان انگیز دیگر را کشف می کنید. من شخصاً در مورد احتمالات بی پایان این بازی بسیار مشتاق هستم.

من مجذوب داستان غنی پشت بازی هستم و راه های زیادی برای تجربه آن وجود دارد. همچنین لباس های زیبا، مسکن عالی وجود دارد و همیشه با افراد بسیار خوب آشنا می شوید. وقتی Final Fantasy 14 را بازی می‌کنم، رویای خودم را می‌بینم.”

این 15 بازی بود که باعث می‌شود همه چیز اطرافتان را فراموش کنید، اما البته بازی‌های بسیار دیگری هم هستند.

در نظرات ما به عنوان مثال بازی هایی مانند Subnautica، The Witcher 3، Far Cry و The Last of Us ذکر شده و هر کدام از این بازی ها و هر کدام از سری ها شاهکارهای واقعی هستند.

آیا می خواهید در مورد بازی ها بیشتر بخوانید؟ سپس مجموعه عکس های خود را از 11 بازی که شما را عذاب می دهند و هنوز هم دوستشان دارید را توصیه می کنیم.منبع