اپل به فکر صاحبان آیفون‌ها و آی‌پدهای قدیمی است که دیگر به‌روزرسانی‌های منظم را دریافت نمی‌کنند. زیرا، تا حدودی تعجب آور، آنها در حال حاضر یک به روز رسانی امنیتی برای دستگاه های خود دریافت می کنند. کاربران باید در اسرع وقت اقدام و نرم افزار را نصب کنند.

سیب

کاربران آیفون و آیپد: به‌روزرسانی امنیتی جدید برای iOS 12

توسعه iOS 12 در واقع سه سال پیش به پایان رسید، اما از آن زمان اپل هر چند وقت یکبار به روز رسانی های جزئی و عمده را منتشر کرده است. با این حال، فقط برای دارندگان آیفون و آی‌پد که دیگر نمی‌توانند به یک سیستم جدیدتر آپدیت کنند. دستگاه های زیر تحت تأثیر قرار می گیرند:

  • آیفون 5 اس و آیفون 6/6 پلاس
  • iPad Air، iPad Mini 2 و iPad Mini 3
  • آی پاد تاچ (نسل ششم)

برای آنها اکنون یک به روز رسانی سیستم مهم دیگر خارج از سری وجود دارد، یعنی iOS 12.5.6. این به‌روزرسانی یک شکاف امنیتی حیاتی WebKit را می‌بندد که در بدترین حالت، می‌توان از آن برای کنترل دستگاه‌ها از راه دور و کنترل خارجی آن‌ها استفاده کرد. بنابراین: نیاز به اقدام وجود دارد و کاربران باید با استفاده از روش‌های معمول، به‌روزرسانی را در اسرع وقت وارد کنند. برای این کار کافیست به تنظیمات آیفون و آیپد و سپس به «General» و سپس «Software update» بروید.

اگر می‌خواهید عملکردهای جدیدی داشته باشید، باید در ماه سپتامبر به iOS 16 به‌روزرسانی کنید – مشروط بر اینکه سخت‌افزار خودتان آماده و اجرا شود:

دستگاه های فعلی اپل قبلاً در نظر گرفته شده اند

اتفاقاً گارد فعلی اپل از آیفون‌ها و آی‌پدها و همچنین مک‌ها چند روز قبل به‌روزرسانی امنیتی لازم را ارائه کرده بود. در به‌روزرسانی iOS 15.6.1، iPadOS 15.6.1 و macOS 12.5.1 یافت شد. می توان انتظار داشت که اپل به زودی در آینده نیز چنین به روز رسانی های امنیتی انحصاری را برای iOS 15 و iPadOS 15 ارائه کند. به هر حال، برخی از دستگاه‌ها (مانند iPhone SE، iPhone 6s و 6s Plus) وجود دارند که دیگر نمی‌توانند به iOS 16 به‌روزرسانی شوند.