با تأثیر فوری، قوانین سختگیرانه تری در برابر هرزنامه تماس در آلمان وجود دارد. اینها باید محافظت بهتری در برابر دستکاری شماره تلفن ارائه دهند، که از جمله برای تماس های شوک استفاده می شود. با توجه به قوانین جدید آژانس شبکه فدرال، جعل شناسه تماس عموماً دیگر ممکن نیست.

آژانس شبکه فدرال

جعل شناسه تماس: قوانین جدید در برابر هرزنامه تماس

در اطلاعیه اخیر، آژانس شبکه فدرال اشاره می کند که مقررات جدید برای محافظت بهتر در برابر به اصطلاح جعل شناسه تماس از 1 دسامبر 2022 اجرایی می شود. این تکنیکی است که از طریق آن الف شماره تلفن اشتباه روی صفحه نمایش ظاهر می شود. مجرمان هویت خود را از این طریق پنهان می کنند و گاهی از اصل برای تماس های شوک استفاده می کنند.

جعل شماره تماس در عمل است اغلب با شماره های اضطراری 112 و 110 استفاده می شود. تماس گیرندگان به این فکر می کنند که پلیس یا خدمات اورژانس در آن طرف خط هستند. سپس به دلیل ابداع شده، پرداخت پولی درخواست می شود.

نکته خواندن

مارکو کراتزنبرگ

طبق مقررات جدید، همه ارائه دهندگان خدمات مخابراتی در دسترس عموم باید از آن اطمینان حاصل کنند تماس های جعلی شناسه تماس به طور خودکار قطع می شوند اراده. این نه تنها در مورد شماره های اضطراری، بلکه برای شماره های گران قیمتی که با 0900 یا 0137 شروع می شوند نیز صدق می کند (منبع: آژانس شبکه فدرال).

علاوه بر این، ارائه دهندگان مخابراتی مجاز به شارژ تماس از شبکه های خارجی هستند دیگر شماره تلفن آلمانی نمایش داده نمی شود. در عوض، شماره تلفن باید سرکوب شود. شماره تلفن های همراه در رومینگ بین المللی از این امر مستثنی هستند.

در اینجا نحوه مسدود کردن تماس های هرزنامه در تلفن همراه آورده شده است:

حفاظت بهتر، اعداد مخفی بیشتر؟

آژانس شبکه فدرال اشاره می کند که اقدامات در آینده احتمالا تماس های بیشتر با شماره های مخفی شده نگران خواهد شد. تماس گیرندگان همیشه باید از هویت تماس گیرنده اطمینان حاصل کنند – صرف نظر از اینکه شماره تلفن نمایش داده می شود یا خیر.