در روزهای گذشته، لوگوی روشن اپل در مک بوک ها بخشی از تصویر برند سازنده محبوب آیفون بود. اما پس از آن طرح نمادین ناپدید شد و تاریک شد. با کمی شانس، این ویژگی محبوب می تواند در آینده بازگردد.

سیب

امروزه اپل مدت هاست که با لوگوی روشن اپل خداحافظی کرده است. در آن زمان از نور پس‌زمینه نمایشگرهای داخلی برای روشن کردن لوگوی برند روی درب استفاده می‌شد. همه در کافه بدون شک می توانستند ببینند – یک کاربر اپل روبروی من نشسته است. حتی امروزه، تعداد زیادی از کاربران مک بوک این ویژگی عالی، هرچند کاملاً بی فایده را از دست می دهند.

بازگشت امکان پذیر است: مک بوک با لوگوی روشن اپل

در یک ثبت اختراع که اکنون شناخته شده است اپل تحت نام نسبتاً انتزاعی «دستگاه‌های الکترونیکی با نور پس‌زمینه و ساختارهای آینه‌ای جزئی» احتمالاً در میان چیزهای دیگر، امکان جدیدی را برای چنین عنصر نورانی توصیف می‌کند.، که البته می تواند یک لوگو نیز باشد (منبع: Patently Apple). حداقل چنین تفسیری کاملاً ممکن است.

اگرچه یک پتنت به تنهایی دلیلی برای پیاده سازی نیست، اما تفکر فعلی اپل را تایید می کند. اتفاقاً حق ثبت اختراع در ماه مه 2022 به ثبت رسیده است. Ergo: هر چیزی جز اخبار قدیمی. در هر صورت، یک لوگوی روشن اپل باید امروز هم طرفداران زیادی داشته باشد و شاید حتی فالوورهای جدیدی به دست آورد.

مک بوک پرو فعلی با عملکرد می درخشد، اما لوگوی تاریک باقی می ماند:

23 سال پیش شروع شد

نگاهی به گذشته: لوگوی اپل برای اولین بار در نسل سوم PowerBook G3 در سال 1999 روشن شد. این بدون استثنا تا سال 2015 ادامه داشت. سپس، با مک بوک جمع و جور 12 اینچی، اولین رایانه همراه اپل در تاریخ اخیر بدون آرم نور پس زمینه ظاهر شد. در عوض، سازنده آرم فلزی صیقلی و بدون نور را انتخاب کرد. مدل‌های جدیدی از مک‌بوک پرو و ​​مک‌بوک ایر در طول سال‌ها دنبال شد، که سیب روشن‌کننده را نیز پشت سر گذاشت. بازگشت لوگوی درخشان احتمالاً موضوع گفتگو خواهد بود. اما شما نباید فوراً روی آن حساب کنید.

آینده احتمالی برای کامپیوتر موبایل اپل:

در گام بعدی، اپل احتمالا مدل های جدید مک بوک پرو را با نمایشگرهای 14 و 16 اینچی بهار سال آینده معرفی خواهد کرد. اما هنوز چیزی در خارج تغییر نخواهد کرد. به احتمال زیاد، طرح دست نخورده باقی خواهد ماند. این فقط در آینده ای دورتر می تواند تغییر کند.