یک مرد 92 ساله اهل ساکسونی مفهوم توربین بادی ویژه ای را طراحی کرده است. بازده می تواند 3 برابر در مقایسه با مدل های فعلی افزایش یابد. مرحله بعدی ساخت نمونه اولیه 350 متری است. همچنین از قبل باید با طرف های ذینفع از اقتصاد گفتگوهایی صورت گیرد.

توربین بادی سه پایه باید بازده بالا را ممکن کند

مهندس 92 ساله هورست بندیکس از لایپزیگ در واقع بیش از 25 سال است که بازنشسته شده است. اما این امر مانع از ادامه کار روی راه حل های جدید توسط رئیس سابق تحقیقات سازنده ماشین آلات سنگین کیرو نشد. حالا او آن را دریافت کرده است ثبت اختراع برای آسیاب بادی سه پایه، که با آن باید بازده بسیار بالاتری ممکن شود. برداشت باد باید در ارتفاعات غیرقابل دستیابی قبلی انجام شود.

پس از ثبت اختراع، اکنون یک نمونه اولیه در دست بررسی است که گفته می شود از قبل منافعی از تجارت دارد. برای سیستم برنامه ریزی شده، مهندس بر ساخت سه پایه تکیه می کند، که در آن یک ژنراتور در بالا نیست، همانطور که معمولاً اتفاق می افتد، اما چندین را می توان در پای این مجموعه یافت. این به منظور کاهش نیروهای خمشی مضر است و به توربین بادی اجازه می‌دهد تا ارتفاع 350 متری رشد کند، جایی که بازده باد به طور قابل توجهی بالاتر است.

Bendix همچنین می خواهد مشکل دیگری را در سیستم خود حل کند. او نباید سفت و سخت بماند، بلکه خودش به طور خودکار با جهت باد بچرخد. از این طریق می توان به تولید انرژی ثابت تری دست یافت (منبع: MDR).

توربین های بادی کوچک می توانند در آینده برق خانه ها را تولید کنند:

مینی توربین بادی بدون تیغه برق را تامین می کند

توربین بادی جدید: تا 30 گیگاوات ساعت ممکن است؟

به گفته Falk Zeuner از Terrawatt GmbH، توربین بادی در ارتفاع بالا برنامه ریزی شده می تواند بیش از 20 تا 30 گیگاوات ساعت در سال برای تولید. بنابراین بازده دو یا سه برابر بیشتر از سیستم های مشابه خواهد بود. 20 گیگاوات ساعت برق معادل مصرف 6000 خانوار سه نفره در سال است. توربین بادی Bendix می‌تواند تا 18000 خانوار را تامین کند – در صورتی که عملی باشد.