برای اینکه پمپ حرارتی در واقع جایگزین سیستم های گرمایشی قدیمی شود، قیمت برق باید نقش خود را ایفا کند. در غیر این صورت رویای جایگزینی ارزان برای گرمایش کلاسیک با گاز یا نفت به تله هزینه تبدیل می شود. تلخ برای دارندگان پمپ حرارتی: قیمت برق به شدت در حال افزایش است، یک شرکت بزرگ انرژی اکنون افزایش قیمت زیادی را اعلام کرده است.

تورم به بالاترین حد خود رسیده است. نرخ تورم اخیراً به 10 درصد رسیده است. محرک های اصلی افزایش قیمت انرژی برای گاز، نفت و برق است. تا کنون، صاحبان پمپ های حرارتی تا حد زیادی از افزایش قیمت در امان بوده اند، اما تا پایان سال، برخی مجبور خواهند شد خیلی بیشتر در جیب خود فرو کنند.

EnBW قیمت برق پمپ های حرارتی و بخاری های ذخیره سازی در شب را به شدت افزایش می دهد

سپس EnBW دارد افزایش قیمت تعرفه برق حرارتی اعلام کرد. علاوه بر بخاری های ذخیره سازی شبانه، این شامل پمپ های حرارتی نیز می شود. از 1 ژانویه 2023 قیمت ها باید به طور متوسط ​​در حدود بیش از 60 درصد افزایش می یابد (منبع: Tagesschau). شرکت انرژی افزایش قابل توجه قیمت را با افزایش هزینه های خرید توجیه می کند. طبق گفته EnBW، تعرفه های گرمایش خارج از منبع اصلی باید به میزان مشابه افزایش یابد.

برای مصرف کنندگان، افزایش قیمت به معنای بار اضافی قابل توجهی در ماه است. بر اساس محاسبات EnBW، دارندگان یک پمپ حرارتی با مصرف سالانه 6500 کیلووات ساعت 66 یورو در ماه علاوه بر جریان گرما آنها برای شمردن حال باید دید آیا و تا چه حد قانون ویژه جدید پمپ های حرارتی می تواند از افزایش قیمت جلوگیری کند یا خیر.

هر کسی که صاحب نیروگاه بالکن باشد می تواند قبض برق خود را کاهش دهد:

قرار است تا سال 2030 شش میلیون پمپ حرارتی نصب شود

دولت فدرال برای خود اهداف بالایی را برای گسترش پمپ های حرارتی در نظر گرفته است. قرار است تا سال 2030، شش میلیون پمپ حرارتی در خانه های آلمانی نصب شود. کارت پمپ حرارتی نشان می دهد که آیا خانه شما برای تبدیل مناسب است یا خیر. اخیرا بوش همچنین پمپ های حرارتی جدیدی را ارائه کرده است که بی صدا تر کار می کنند و به دمای جریان کمتری نیاز دارند. این دو مشکلی را که مدل های فعلی اغلب با آن مواجه هستند حل می کند.