تقریباً ده سال پیش، یک گوشی هوشمند دنیای موبایل را زیر و رو کرد. با این حال، این شاهکار نه توسط آیفون، بلکه توسط یک تلفن همراه فرقه ای دیگر به دست آمد. یک طراح با استعداد اکنون نشان می دهد که این کلاسیک در یک لباس مدرن چگونه می تواند باشد.

HTC

در سال 2013، دنیای گوشی های هوشمند بسیار متفاوت به نظر می رسید: علاوه بر iOS و اندروید، مصرف کنندگان جایگزین سومی برای ویندوز فون داشتند، دوشاخه های برق بخشی طبیعی از دامنه تحویل بودند و دارندگان تلفن های هوشمند اندرویدی با حسادت به آیفون نگاه می کردند. این تنها در یک اندازه با یک صفحه نمایش کوچک 4 اینچی عرضه شد، اما بدنه آلومینیومی آن فوق العاده براق بود و در دست احساس خوبی داشت. هیچ گوشی اندرویدی نمی توانست با آیفون 5 آن زمان همگام شود – تا اینکه HTC One M7 آمد.

HTC One M7 یک نقطه عطف بود

HTC One M7 زیبایی بود (منبع تصویر: GIGA.DE)

با One M7، HTC به نقطه عطفی رسید. برای اولین بار، یک گوشی هوشمند اندرویدی از نظر ظاهر و کیفیت پردازش مجبور نبود پشت آیفون پنهان شود. اچ تی سی به رقبا به خصوص سامسونگ فشار آورد. تا آن زمان، کره جنوبی ها تقریباً بدنام به پلاستیک به عنوان مواد محفظه برای گوشی های هوشمند خود چسبیده بودند و به عنوان تولید کنندگان “بمب افکن های پلاستیکی” مورد تمسخر قرار می گرفتند. در نتیجه، سامسونگ چرخید و همچنین شروع به استفاده از مواد با کیفیت بالا کرد.

لبه های فلزی آسیاب شده با چنین دقتی در آن زمان در بخش اندروید وجود نداشت. (منبع تصویر: GIGA.DE)

این تقریباً ده سال پیش بود و تعداد زیادی با حسرت به One M7 نگاه می کنند. و سپس این سوال پیش می آید: یک نگاه مدرن به HTC کلاسیک برای سال 2022 چگونه خواهد بود؟ سازنده مفهوم YouTuber مشهور پاسخ را ارائه می دهد:

HTC آینده را در واقعیت مجازی می بیند

با این حال، تردید وجود دارد که آیا افسانه تلفن همراه واقعاً باز خواهد گشت یا خیر. در سال‌های اخیر، اچ‌تی‌سی تنها به یک جهت رفته است: پایین. سازنده شماره 1 سابق تلفن های هوشمند اندرویدی هیچ نقشی در گوشی هوشمند بازی نمی کند و تنها به لطف عینک واقعیت مجازی Vive خود می تواند سرپا بماند. با این حال، اخیراً یک گوشی هوشمند مخصوص واقعیت مجازی ارائه شده است.