یک قاضی کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (ITC) حکم به اپل واچ 6 اپل داد چندین اختراع را نقض کرده است دارد. ماسیمو، سازنده بزرگ فناوری پزشکی ایالات متحده، که خود روشی برای اندازه گیری ضربان قلب و اشباع اکسیژن خون ابداع کرده بود، شکایت کرده بود.

پس از شکست در دادگاه، اپل واچ با ممنوعیت فروش تهدید می شود. گفته می شود که این گروه حق ثبت اختراعات سازنده فناوری پزشکی Masimo را نقض کرده است. اگرچه این به طور خاص فقط در مورد Apple Watch 6 است، اما همه مدل ها باید تحت تأثیر قرار گیرند. اما حرف آخر هنوز گفته نشده است.

ساعت اپل

اپل واچ: ممنوعیت واردات و فروش تهدید می شود

همه چیز در مورد اپل واچ فعلی در ویدیو:

ممنوعیت فروش: اپل به دنبال بررسی جدید است

اپل اکنون با ممنوعیت واردات در ایالات متحده تهدید می شود که معادل ممنوعیت فروش است. اپل واچ باید پس از تولید نمی توان آن را به ایالات متحده وارد کرد. همه انواع فروخته شده توسط اپل، از جمله اپل واچ 8، تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. یک رویه جداگانه در ITC باید روشن کند که آیا این اتفاق می افتد یا خیر.

اختلاف ماسیمو و اپل چند سالی است که ادامه دارد. پس از اولین مذاکرات همکاری در سال 2013، گفته می شود که اپل ارتباط خود را قطع کرده و سپس دوباره دو کارمند کلیدی Masimo شکار شدند داشتن. گفته می شود یکی از این دو به اسرار شرکت دسترسی داشته است. ماسیمو اپل را متهم می کند که از این طریق دانش مهمی در مورد تکنیک های فتومتریک به دست آورده است. به طور کلی، اپل متهم است که فقط به دنبال گفتگو با ماسیمو است تا بفهمد چه کسی چه دانشی در شرکت دارد.

سخنگوی اپل گفت که این شرکت با این تصمیم مخالف است. الان یکی رو میبینی “در انتظار بررسی کامل توسط کمیسیون” (منبع: رویترز). تصمیم ITC در مورد ممنوعیت فروش احتمالی حداکثر تا 10 می 2023 انتظار می رود.