متأسفانه، این گزینه پس از به‌روزرسانی macOS Ventura با نام macOS 13 وجود نداشت. این گزینه دیگر در تنظیمات سیستم اصلاح‌شده در ناحیه «شبکه» یافت نمی‌شد. در واقع، این تابع هنوز وجود داشت، اما پنهان بود و بنابراین فقط از طریق ترمینال قابل دسترسی بود. Ergo: کاربران عادی همان طور که بود قفل شدند. همانطور که اکنون مشخص است، احتمالاً یک اشتباه شرم آور است. اپل به سادگی برای زمان و به دلیل ادغام محیط های شبکه شکست خورد در تنظیمات سیستم به شدت تجدید نظر شده است.

از قبل می دانستید؟ با macOS Ventura می توانید از آیفون به عنوان وب کم بهتری استفاده کنید:

بسیاری از کاربران مک وقتی در ماه اکتبر به macOS Ventura به‌روزرسانی شدند، شگفت‌زده شدند. به هرکسی که قبلاً می‌خواست از «محیط‌های شبکه‌ای» که سال‌هاست شناخته شده‌اند استفاده کند، درس گرفته است. آنها دیگر وجود نداشتند یا فقط پنهان بودند. با آخرین به روز رسانی، اپل اکنون این خطای بیش از شرم آور را اصلاح می کند.

سیب

آیفون به عنوان یک دوربین برای مک: macOS Ventura این امکان را فراهم می کند

برای سال ها، کاربران در مک محیط های مختلف شبکه سرمایه گذاری. بنابراین پیکربندی های مختلف، به عنوان مثال برای شبکه های کاری و خانگی، امکان پذیر بود. اما حتی کسانی که از سرویس‌های DNS مختلف استفاده می‌کنند (مثلاً Smart DNS) می‌توانند به راحتی بین تنظیمات منوی اپل جابجا شوند و مجبور نبودند هر بار آنها را به صورت دستی انجام دهند – لعنتی عملی است.

macOS Ventura: اپل محیط های کاربردی شبکه را باز می گرداند

با آخرین به روز رسانی به macOS 13.1، محیط های شبکه بازگشته اند، اما هنوز تا حدودی پنهان هستند (منبع: ifun.de). اگر اکنون می خواهید آنها را ایجاد یا پیکربندی کنید، باید این کار را در تنظیمات سیستم شبکه انجام دهید منو با سه نقطه امتحان کنید (پایین سمت راست). در آنجا دوباره به محیط های شبکه ای که به شدت از دست داده اید دسترسی دارید.

محله های شبکه – دوباره در macOS 13.1 یافت شد. (منبع تصویر: ifun.de)

آخرین آپدیت نیست

این آخرین بهینه سازی برای سیستم مک فعلی بوده و نخواهد بود، زیرا macOS 13.2 برای پایان ژانویه انتظار می رود. توسعه دهندگان در حال حاضر به اولین نسخه پیش از انتشار دسترسی دارند. سپس این خواهد شد سال آینده همراه با iOS 16.3 و Co. منتشر و منتشر شد.