آپارتمان سرد، گرمایش خیلی گران است؟ ژاپنی ها راه حل خودشان را دارند

خانه های ژاپنی به دلیل عایق حرارتی خوبشان شناخته شده نیستند. دیوارها نازک هستند و سیستم های گرمایشی کلاسیک هنوز در بخش های بزرگی از کشور گیر نکرده اند. با این وجود، ساکنان سرد نیست، زیرا با کوتاتسو یک راه حل ایزوله موثر قرن ها در دسترس بوده است تا در زمستان مجبور به یخ زدن نباشید (منبع: ویکی پدیا).

از آنجایی که هزینه های خرید می تواند بسیار بالا باشد، یک کوتاتسو همیشه یک جایگزین ارزان نیست برای گرمایش گاز همچنین واضح است که اساساً یک بخاری فن دار است که با برق کار می کند. از آنجایی که اخیراً قیمت برق نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، پس انداز قابل انتظار نیست.منبع

کوتاتسو است بسیار موفق در ژاپنکه نه تنها آپارتمان ها یکی دارند. همچنین می توان آن را در رستوران ها یافت و حتی قطارها گاهی اوقات میز گرم شده را ارائه می دهند.

کوتاتسو در قطاری در ژاپن. (منبع تصویر: IMAGO / Kyodo News)

از نظر مفهومی، کوتاتسو را می توان به اجاقی تشبیه کرد که خانواده دور آن جمع می شوند. اما او در گوشه ای نمی ایستد و هیزم نمی سوزاند – در واقع یکی است میز از زیر گرم می شود، که توسط یک سقف بزرگ گسترش یافته است. خانواده روی زمین دور میز می نشینند و پاهای خود را زیر این پتو می گذارند که گرما را به خوبی در خود نگه می دارد. خود کف، حداقل در خانه‌های سنتی، اغلب مجهز به تشک‌های تاتامی است که گرمتر از پارکت یا لمینت شناخته شده در اروپا است.

ژاپنی ها برای قرن ها راه حل خاص خود را برای ایجاد دنج و دنج در خانه داشته اند. نوع مدرن کوتاتسو نیز در آلمان قابل سفارش است. آیا واقعا جایگزینی برای گرمایش گاز گران قیمت است؟

کوتاتسو: میز گرمکن ژاپنی

در همین حال، یک کوتاتسو همچنین ساخت آلمان. مجموعه کامل، متشکل از یک میز، بخاری و پتو، دقیقاً ارزان نیست (به آمازون مراجعه کنید).

تولید برق در بالکن: تمام اطلاعات مهم در ویدیو.

کوتاتسو به عنوان جایگزینی برای گرمایش گازی؟