Zelda، Elden Ring و موارد دیگر: 12 بازی جهان باز که باید بدانیدبزرگترین نقطه قوت بازی های جهان باز این است که شما را در دنیایی خارق العاده و پر از آزادی و ماجراجویی غوطه ور می کنند. در اینجا 12 بازی را به شما نشان می دهیم که متعلق به بهترین نمایندگان این سبک هستند – از Elden Ring تا The Legend of Zelda.

بهترین بازی های جهان باز تمام دوران

برای چندین سال، بازی‌های جهان باز آزادی فوق‌العاده و مناطق وسیعی را برای کاوش در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند – مملو از ماجراجویی‌ها، چالش‌ها، کلکسیون‌ها و گاهی اوقات بیشتر، گاهی اوقات ماموریت‌ها و قراردادهای جانبی کمتر هیجان‌انگیز. ژانر دارد برخی از جالب ترین دنیاهای تاریخ بازی های ویدیویی و بسیاری از بازی های جهان باز در حال حاضر جزو بهترین بازی های تمام دوران هستند. ما 12 بهترین نماینده این جنس را برای شما انتخاب می کنیم.

سفر از طریق Skyrim در The Elder Scrolls 5: Skyrim یک احساس بسیار خاص است. جهان به گونه ای زنده به نظر می رسد که کمتر بازی دیگری قادر به انجام آن بوده است. مناظر باشکوه جمع می شوند با افسانه های تقریبا غیرقابل تصور گسترده و تعداد بی‌شماری NPC به این واقعیت کمک کرده‌اند که بازیکنان از سال 2011 خود را در RPG جهان باز گم کرده‌اند.

برای طرفداران اتومبیل و علاقه مندان به مسابقات اتومبیل رانی، Forza Horizon 5 بزرگترین دنیای باز در این سری را تا به امروز ارائه می دهد: شما می توانید با سرعت تمام در مناظر مختلف مکزیک مسابقه دهید هنگام رانندگی در مسابقات مختلف، باز کردن قفل ماشین های جدید و سفارشی کردن و لباس پوشیدن آواتار خود مطابق با خواسته های خود. با گرافیک عالی و گیم پلی قوی، Forza Horizon 5 یک نقطه برجسته جهان باز از نوع خاص است.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild در زمان انتشار کمی کمتر از یک انقلاب بود. این یک ماجراجویی دنیای باز فوق العاده است که بر خلاف بسیاری از بازی های دیگر، چیزی به شما دیکته نمی کند. آزادی و قوانین جهان را برای خود کشف کنید برگها. این ماجراجویی مستلزم کنجکاوی و تمایل به آزمایش است و مناظر جذاب پر از علفزارهای سرسبز، کوه های پوشیده از برف و صخره های پوشیده از گدازه و همچنین جستجوها و کلکسیون های متعدد به شما پاداش می دهد.

در Ghost of Tsushima شما باید به عنوان آخرین سامورایی بازمانده از سرزمین خود در برابر حمله مغول محافظت کنید. در حالی که گیم پلی بازی یادآور بسیاری از بازی های جهان باز دیگر است، بلاک باستر پلی استیشن از بین می رود. زیبایی تقریبا شاعرانه دنیای او از بازی های مشابه به دور از نقشه های کوچک و نشانگرهای راه، این بازی به شما این آزادی را می دهد که در جزیره متحرک فوق العاده Tsushima، بازدید از زیارتگاه ها، تضعیف پایگاه های مغول و روباه های خانگی را به دلخواه خود داشته باشید.

Fallout 3 به شما امکان می دهد دنیایی پسا آخرالزمانی را کشف کنید که داستان های جالبی برای گفتن در هر گوشه و کنار دارد. در حالی که این دنباله نیز سر و صدای زیادی از سوی بازیکنان و منتقدان به همراه داشت، Fallout 3 کمی بهتر کار می کند – هم به عنوان یک تیرانداز اول شخص و هم به عنوان یک RPG تاکتیکی که در آن عمداً اندام حریفان خود را شلیک می کنید.

ماجراجویی علمی-تخیلی توسعه دهنده Guerrilla Games بر اساس یک جهان باز گرافیکی زیبا با شخصیت های متنوع و منحصر به فرد و مخالفان متنوع است. دنیای باز در بازی های Horizon موفق می شود هماهنگ کردن طبیعت و فناوری پیشرفته و بنابراین جذابیت کاملا منحصر به فردی را ارائه می دهد که هیچ بازی دیگری ندارد. با Aloy، می‌توانید این دنیا را تا حد دلخواه خود کاوش کنید، چالش‌ها و ماموریت‌های هیجان‌انگیزی برای نجات بشریت در سراسر جهان پیدا کنید. در حالی که Zero Dawn قبلاً دنیایی چشمگیر خلق کرده است، در دنباله‌ی غرب ممنوعه گسترش یافته و با فعالیت‌های بیشتری پر خواهد شد.

در حالی که Rockstar تقریباً با هر ورودی در سری Grand Theft Auto تاکنون به موفقیت رسیده است – ما در اینجا از انتشار سه گانه ریمستر صرف نظر می کنیم – موفقیت GTA 5 به سادگی بی سابقه است. بلاک باستر جهان باز شما را در شهر بی قانون لوس سانتوس قرار می دهد و یک جعبه غول پیکر پر از فعالیت ها را به شما ارائه می دهد. در کنار شخصیت‌های فراموش نشدنی، ماموریت‌های متنوع و گزینه‌های سفارشی‌سازی بی‌شمار، می‌توانید به‌صورت آفلاین یا آنلاین وارد معرکه شوید و هرج و مرج معمولی GTA را از نزدیک تجربه کنید.

Minecraft در سال‌های اخیر به یک پدیده واقعی فرهنگ پاپ تبدیل شده است – یک نام تجاری عظیم که تقریباً هر چیزی ممکن است. این کاملاً با بازی اصلی مطابقت دارد، زیرا در دنیای باز Minecraft می توانید کاملاً آزادانه و با توجه به روحیه خود بخار را آزاد کنید. ایجاد ساختمان های درخشان، منابع مزرعه و شکار هیولاها. این دنیا قطعا هیچ مانعی بر سر راه تخیل شما قرار نمی دهد.

با Red Dead Redemption 2، میل به رئالیسم در بازی های تریپل A به سطح جدیدی رسیده است. در چکمه های آرتور مورگان یاغی می لغزی و در آمریکای شمالی پرسه می زنی درست زمانی که روزهای غرب وحشی به پایان می رسد. یک دنیای باز غول‌پیکر برای کاوش برای شما باز است که در آن شما در هر زمان بین سرگرمی های معمولی و ماموریت های داستانی تأثیرگذار می تواند تصمیم بگیرد. به عنوان مثال، می‌توانید برای حمله برنامه‌ریزی کنید، به شکار یا ماهیگیری بروید یا در سالن یک بازی ورق بازی کنید. شما می توانید روزهای خود را در دنیای باز عظیم و واقع بینانه دقیقاً همانطور که صلاح می دانید بگذرانید.

سری Assassin’s Creed قبلاً چند جهان باز چشمگیر تولید کرده است – و اینکه کدام یک از آنها را بیشتر دوست دارید کاملاً یک موضوع سلیقه ای است. اگرچه Assassin’s Creed: Valhalla دنیای بزرگتری را ارائه می دهد، اما انتخاب در اینجا با Assassin’s Creed: Odyssey است. را ماجراجویی در یونان باستان به سادگی می توان به آن نگاه کرد و دارای چنان مناظر فوق العاده مسحورکننده ای در آستین خود است که بازی با آن نیمی شبیه سفر در زمان، نیمی شبیه به تعطیلات مدیترانه ای است. با این حال، ماموریت‌ها و تکالیف جانبی در مقایسه با سایر بازی‌های جهان باز در این سری از تصاویر کمی کوتاه هستند – فعالیت‌های فردی بیش از حد تکراری هستند.

با Elden Ring، FromSoftware مکانیک های مبارزه ای سخت Dark Souls را با یک دنیای باز واقعی ترکیب می کند. بنابراین می‌توانید آزادانه تصمیم بگیرید که ترجیح می‌دهید از کدام حریفان هولناک دوری کنید و شجاعانه با کدام حریفان روبرو شوید. علاوه بر این در این بین مملو از پیام ها و داستان های تکه تکه شده است، که می توانید با کاوش کامل آن را به یک موزاییک جذاب تبدیل کنید. RPG فانتزی همچنین با مناظر مسحور کننده ای که به شما اجازه نمی دهد مدت زیادی پس از سخت ترین نبردها بروید را متقاعد می کند.

No Man’s Sky در سال 2016 یک نسخه فاجعه آمیز داشت – این بازی علمی تخیلی ویژگی های مختلفی را که از قبل با اطمینان از قبل اعلام شده بود، نداشت. با این حال، از آن زمان، توسعه دهندگان به طور مداوم بازی جهان باز غول پیکر را توسعه و گسترش داده اند – و اکنون می توانید در No Man’s Sky بازی کنید. اعماق فضا و سیارات تولید شده رویه را کشف کنید، گونه های جدید بیگانه را کشف کنید، منابع معدن را استخراج کنید و آنها را تجارت کنید. پس از شروع پر دست انداز، سفر به جهان No Man’s Sky اکنون قطعا ارزش این سفر را دارد.منبع