YouTuber از خود دفاع می کند – و برنده می شود

توسعه‌دهنده رترو استودیو، یکی از شرکت‌های تابعه نینتندو، این بازی را در زمانی عرضه کرد که شرکت بازی‌سازی به تازگی بازی Metroid Prime 2 را به پایان می‌رساند. دلیل آن مشخص نیست، اما ایده بازی Zelda به سرعت کنار گذاشته شد. اما برای طرفداران جالب: عنوان شامل اولین ایده ها برای جهان افسانه زلدا بود.

نینتندو به طور مرتب ویدیوها را به دلیل نقض حق چاپ مسدود می کند. این شرکت همچنین در پایان سال 2022 حمله کرد و از جمله موارد دیگر، ویدیویی را در مورد یک بازی زلدا که هرگز منتشر نشده بود مسدود کرد – اما کانال اجازه نداد آن را روی آن بگذاریم.

افسانه ی زلدا

ویدیوی Nintendo: Banned Zelda بازگشته است

هنگامی که نینتندو این مستند را در دسامبر 2022 کشف کرد، از YouTube حذف شد. “مواد غیرمجاز” استفاده می شد. شین گیل، شخصی که پشت «DidYouKnowGaming» بود، اجازه نداد آن را بنشیند و ویدیو را دوباره آنلاین کند. او از حق خود استفاده می کند نقض حق نشر ادعایی در YouTube را به چالش بکشید. اکنون نینتندو 10 روز فرصت دارد تا ثابت کند شکایت آنها معتبر است (منبع: شین گیل@تویتر).

بسیاری از ویدیوهای مسدود شده توسط نینتندو همچنان باقی می مانند، اما کانال یوتیوب DidYouKnowGaming با آن مقابله کرده است. نقطه اختلاف مستندی در مورد الف بازی زلدا باخت برای Nintendo DS. Heroes of Hyrule هرگز از مرحله خلاقیت عبور نکرد.

این شرکت تاکنون اظهار نظری نکرده است. شین گیل در توییتر نوشت که دو هفته است منتظر ایمیل یا نامه ای از نینتندو بوده است. گیل نظریه ای در مورد دلیل مسدود شدن ویدیو دارد. نینتندو قصد دارد این اثر روزنامه نگاری را از اینترنت حذف کند، زیرا آنها آنچه را که یوتیوبر فاش کرد دوست نداشتند.

منبع

ویدیویی که نینتندو سعی دارد از شر آن خلاص شود را خودتان ببینید:

واکنش نینتندو به این موضوع چگونه است؟