Xiaomi 13 Ultra در تست دوربین ضعیف شد

شیائومی 13 اولترا معرفی شد

شیائومی می تواند پیشرفت کند

دوربین Xiaomi 13 Ultra تنها نیست بدتر از دوربین پیکسل 7که کسری از گوشی چینی قیمت دارد، اما نسبت به دوربین شیائومی Mi 11 Ultra که نسل ماقبل آخر است نیز پایین تر است. مدل هایی مانند iPhone 14 Pro Max، Google Pixel 7 Pro، Honor Magic 5 Pro یا Huawei P60 Pro همگی به دوربین بهتری مجهز هستند. Samsung Galaxy S23 Ultra نیز در جایگاه پانزدهم عملکرد بهتری دارد.

این ویدیو به معرفی Xiaomi 13 Ultra می‌پردازد:

Xiaomi 13 Ultra توانست در تست دوربین DxOMark امتیاز کسب کند قابلیت زوم قدرتمند، یک کیفیت تصویر خوب در نور بد و با موضوعاتی که حرکت می کنند. این گوشی در کیفیت کلی تصویر سازگاری ندارد، از تاری غیرطبیعی در تصاویر بوکه رنج می‌برد، با کنترل نوردهی و پایداری هنگام ضبط ویدیو و رنگ پوست غیرطبیعی در شرایط نور پس‌زمینه مشکل دارد.

شیائومی می تواند تمام “مشکلات” توضیح داده شده با به روز رسانی های نرم افزاری آینده را برطرف کند. بسیاری از شرکت‌ها نسخه‌های نرم‌افزار جدیدی را با بهینه‌سازی برای دوربین در طول زمان منتشر می‌کنند. با این وجود، شیائومی نباید دوست داشته باشد که در چنین آزمایش مهمی جایگاه بهتری را کسب نکرده باشد.منبع

آنر، گوگل و هواوی آن را ساخته اند، اما سامسونگ و شیائومی هنوز موفق نشده اند. تاکنون، این دو شرکت هرگز نتوانسته‌اند در جایگاه اول بهترین گوشی‌های هوشمند دوربین در DxOMark قرار بگیرند. و این با Xiaomi 13 Ultra نیز تغییر نمی کند. متخصصان دوربین گوشی هوشمند را بررسی کردند و در مجموع 140 امتیاز به آن دادند. این آن را در جایگاه هفدهم قرار می دهد.

این شرکت چینی با Xiaomi 13 Ultra بهترین گوشی هوشمند دوربین خود را تا به امروز معرفی کرده است. این دوربین دارای یک دوربین بزرگ است که با همکاری لایکا ساخته شده است. اما این برای رسیدن به بالای DxOMark کافی نبود – کاملا برعکس. عملکرد این گوشی بدتر از شیائومی Mi 11 Ultra است.

شیائومی

Xiaomi 13 Ultra: بهترین گوشی هوشمند دوربین از نظر DxOMark نیست