Xbox Series X|S به زودی گران تر می شود؟ مایکروسافت با هر کنسولی چقدر پول از دست می دهد


قیمت Xbox Series X 499.99 یورو (RRP) است، اما مایکروسافت هیچ درآمدی از آن به دست نمی آورد. برعکس، حتی هر کنسولی که فروخته می‌شود، یک پیشنهاد بازنده برای شرکت است.

Xbox Series X

Xbox Series X | S: مایکروسافت برای هر کنسول هزینه پرداخت می کند

معمولاً فرض می شود که یک شرکت با فروش سود می کند. با این حال، در مورد Xbox، حداقل در مورد آخرین نسل کنسول ها، همه چیز متفاوت است. این یک راز آشکار در اینجا برای مدت طولانی است این شرکت در حال از دست دادن پول در هر کنسول است. با این حال، فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، در مصاحبه ای در جریان رویداد وال استریت ژورنال، WSJ Tech Live، این مبلغ را فاش کرد که تاکنون مشخص نبود (منبع: WSJ Tech Live در یوتیوب).

به ازای هر کنسول فروخته شده، ایکس باکس 100 تا 200 دلار ضرر می کند. این مقدار زیادی است، به خصوص زمانی که آن را به چند میلیون کنسول اضافه کنید. این شرکت حدود دو سال است که کنسول‌ها را بسیار پایین‌تر از هزینه‌های تولید می‌فروشد. اما چگونه می توان قیمت را حفظ کرد؟

اینجاست که نکاتی مانند فروش بازی ها و Xbox Game Pass مطرح می شود که مایکروسافت با آن درآمد مناسبی به دست می آورد. در حالی که اشتراک نسخه کنسولی به آرامی در حال کاهش است، رشد PC Game Pass سر به فلک کشیده است. در مقایسه با سال قبل، افزایش 159 درصدی تعداد مشترکین که بیش از آن ضرر را برای کنسول ها جبران می کند. PC Game Pass در حال حاضر به مدت سه ماه از طریق کمپین Twitch به صورت رایگان در دسترس است.

مایکروسافت همچنین در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های بیشتر است. گفته می شود خرید اکتیویژن بلیزارد برندهایی مانند Fallout، Elder Scrolls، World of Warcraft، Call of Duty و بسیاری دیگر را به ایکس باکس می آورد. اما مقامات ضد تراست اتحادیه اروپا ابراز تردید کرده اند.

آیا به الهام بازی نیاز دارید؟ ما چند بازی ضروری برای شما داریم:

افزایش قیمت برای Xbox Series X|S 2023 همچنان امکان پذیر است

در مقابل سونی با PS5، رئیس Xbox Spencer در ابتدا نمی خواست هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت کنسول های مایکروسافت تایید کند.

در عین حال او دیگر افزایش قیمت در آینده برای کنسول ها و همچنین بازی ها و Xbox Game Pass را رد نمی کند. او فکر نمی کند که شما می توانید آن را برای همیشه انجام دهید. در عوض، قیمت‌ها باید در مقطعی افزایش یابد. با این حال، این نباید زودتر از سال 2023 اتفاق بیفتد، بنابراین کسب و کار کریسمس فعلاً ذخیره می شود.منبع