Xbox PS5 را شکست داد: این 7 جنبه کنسول مایکروسافت را به سادگی بهتر می کند

در مقابل، سونی با نسخه‌های مبهم PS4 و PS5 و همچنین ارتقای ۱۰ یورویی برای نسخه‌های نسل بعدی، مشکلات زیادی برای طرفداران ایجاد کرده است.

وقف ایکس باکس به سازگاری با عقب، حسن نیت زیادی را از جامعه به دست آورده است – بسیاری از آنها نکات کلاسیک و خودی از دوران Xbox و Xbox 360 اکنون می توان (در یک نسخه بهینه) روی کنسول های فعلی مایکروسافت بازی کرد.

طرفداران HDR (محدوده دینامیکی بالا) در مقایسه بین PS5 و Xbox Series X|S برنده واضحی خواهند یافت: با Dolby Vision، کنسول مایکروسافت نه تنها مجوز را برای آنچه احتمالاً در حال حاضر بهترین استاندارد صنعت است تضمین کرده است، بلکه همچنین عملکرد خودکار HDR بازی های قدیمی را از دست داده ایم، بنابراین بازی ها در صفحه نمایش های دارای HDR بسیار خوب به نظر می رسند مثل قبل

در انتقال گاهی گیج کننده از Xbox One به Xbox Series X|S و PS4 به PS5، مایکروسافت در بسیاری از موارد کارها را برای گیمرها آسانتر از Sony کرده است. با قابلیت Smart Delivery همیشه بهترین نسخه ممکن از یک بازی را ارائه می دهد روی Xbox شما نصب شده است – بدون سردرد و عمدتاً بدون هزینه اضافی برای کنسول های نسل بعدی.

PS5 همچنین HDR را ارائه می دهد، اما کنسول سونی نمی تواند با مجوز Dolby و بازی های قدیمی تر همراهی کند.

به نظر می‌رسد رویکرد پلی‌استیشن به کتابخانه‌اش در مقایسه مستقیم، شوخی بدی باشد، متأسفانه بسیاری از موفقیت‌های دوران PS1، PS2 و PS3 هنوز روی سخت‌افزار جدیدتر قابل پخش نیستند یا فقط از طریق PS Plus Extra یا Premium قابل دسترسی هستند.

در حال حاضر در صنعت بازی به سادگی امکان دور زدن Game Pass وجود ندارد. سرویس اشتراک مایکروسافت یکی را ترکیب می کند مجموعه‌ای غنی از نسخه‌های روز اول، بلاک‌باستر و بازی‌های مستقل بسیار تحسین‌شده با قیمت ماهانه مقرون به صرفه

PS Plus که به تازگی طراحی شده است نمی تواند از این پیشنهاد پیروی کند – به خصوص که سونی هنوز اطلاعات مهمی در مورد بازی های موجود در پشت کوه نگه می دارد.

با VRR (نرخ تجدید متغیر) باید از پارگی صفحه جلوگیری شود. این ویژگی در حال حاضر در Xbox Series X|S موجود است – با این حال، سونی دارندگان PS5 را منتظر آن نگه می دارد.

با PS5، طرفداران از زمان عرضه شکایت داشتند که ویژگی تم PS4 وجود ندارد و دیگر نمی توان صفحه اصلی را به صورت جداگانه تنظیم کرد.

پس از شکست دردناک ایکس باکس وان، بخش بازی مایکروسافت در حال افزایش است و در سال های اخیر توانسته به رقیب خود یعنی پلی استیشن برسد. در برخی نقاط Xbox Series X|S حتی از PS5 نیز پیشی گرفته است – ما به شما 7 کاری را نشان می دهیم که مایکروسافت بهتر از سونی انجام می دهد.

یک موضوع سلیقه ای، اما با این وجود یک سوال با پاسخ روشن: کدام کنسول در اتاق نشیمن بهتر جا می شود؟ در بسیار نادرترین موارد، این باید PS5 باشد، زیرا کنسول سونی، حداقل در شکل اولیه سفید خزنده‌اش، وقتی از نزدیک به آن نگاه می‌کنید، در جایی قرار نمی‌گیرد.منبع

Xbox Series X و PS5 کنسول‌های فوق‌العاده قدرتمندی هستند که از بسیاری جهات شبیه به هم هستند – اما در این 7 جنبه، Xbox در رقابت شدید برتری دارد.

صفحه اصلی Xbox Series X|S چرخ را دوباره اختراع نمی‌کند، اما به اندازه‌ای کار می‌کند که بصری و آسان برای استفاده باشد. علاوه بر این، شما می توانید با چند ترفند صفحه نمایش را با سلیقه خود تطبیق دهید – الگوی پس زمینه و طرح رنگ گنجانده شده است.