WDR جرأت می کند از پوشش بیرون بیاید

هزینه پخش ممکن است با افزایش گسترده روبرو شود. WDR اولین پخش کننده ای است که از پوشش خارج شد و ارقام خاصی را ارائه کرد. همراه با نیازهای مالی بالاتر ZDF، مشارکت‌کنندگان می‌توانند در جیب‌های خود عمیق‌تر بگردند.

بر اساس یک نظرسنجی نماینده، اکثریت آلمانی ها نمی خواهند برای ARD و ZDF چیزی بپردازند. 39 درصد از افراد مورد بررسی حتی بدون برنامه پخش کننده به طور کامل کار می کنند. فقط 5 درصد حتی هزینه مجوز بالاتر را می پذیرند.

مشارکت رادیویی میلیاردها دلار را به خزانه ARD و ZDF سرازیر می کند. با این وجود، هزینه، که در حال حاضر 18.36 یورو در ماه است، به زودی می تواند افزایش یابد. به نظر می رسد که قبلاً در مورد Westdeutscher Rundfunk چنین است برای ارائه ایده های ملموس در مورد افزایش.

WDR می خواهد هزینه پخش را افزایش دهد

حداقل این که این اتفاق بیفتد جای سوال دارد. در برابر یکی افزایش هزینه پخش در حال شکل گیری مقاومت روزافزون است. یک سری از نخست وزیران مخالف آن هستند. اخیراً، هلموت مارکتوورت، یکی از اعضای شورای پخش BR، علیه این افزایش صحبت کرد و خواستار صرفه جویی بیشتر از ARD و ZDF شد.

هزینه پخش چه چیزی تامین می شود:

مقالات داخلی ARD: هزینه پخش ممکن است به بیش از 25 یورو افزایش یابد

دور و بر 1.09 یورو هزینه پخش هر ماه افزایش می یابد. The Pioneer گزارش می دهد که WDR این پیشنهاد را به کمیسیون مسئول (KEF) ارائه کرده است. اگر ZDF همچنین الزامات مالی بالاتری را ثبت کند، سهم پخش حتی به 19.91 یورو افزایش یافت.

افزایش به حدود 20 یورو، که اکنون در اتاق وجود دارد، هنوز نسبتاً متوسط ​​است. اخیراً گزارش هایی فاش شده است که گویا رؤسای ARD می خواهند در جیب شهروندان عمیق تر حفر کنند. طبق اسناد استراتژی داخلی ARD، هزینه مجوز می تواند از سال 2025 تا 25.19 یورو در ماه افزایش یابد.منبع