Tomb Raider، God of War و بیشتر: 6 بازی که از مردگان برمی خیزندحتی سری بازی های محبوب نیز می توانند خود را در بن بست هایی مانور دهند که تنها یک راه از آن وجود دارد: راه اندازی مجدد سخت. در حالی که این توقف با ریسک بزرگی همراه است، 6 بازی زیر بازگشت کاملی را رقم زدند.

برای فرنچایزهای بازی های ویدیویی آسان نیست که با زمان همگام شوند و به طور مداوم آنچه طرفداران درخواست می کنند ارائه دهند. گاهی اوقات حتی بزرگترین فرنچایزها درخشش و اعتبار خود را با ورودی های ناامیدکننده از دست می دهند. در این موارد، تنها گزینه باقی مانده، تنظیم مجدد مخاطره آمیز است، آخرین تلاش برای احیای سریال. به شرح زیر شش سری بازی های ویدیویی در همین حین به فراموشی سپرده شدند – و بازگشت های چشمگیری داشته اند.

پس از انتشار Doom 3 در سال 2004، فرنچایز تیراندازی برای بیش از یک دهه نسبتاً ساکت بود. Doom 3 به هیچ وجه یک شکست نبود، اما با عناصر ترسناک بقای خود همچنان نوعی تفسیر مجدد از سری به نظر می رسید که ادامه پیدا نکرد. اولین در سال 2016، این فرنچایز راه اندازی مجدد دیگری دریافت کرد – و Doom با انفجار کامل و اکشن نفس گیر به ریشه های سریال بازگشت.

کریتوس اولین بازی شدید خود را در سال 2005 در پلی استیشن 2 انجام داد و از آنجا راه خود را در دنیای خدایان یونان قتل عام کرد. با این حال، پیش درآمد God of War: Ascension برای پلی استیشن 3 نقطه پایانی آزمایشی برای این فرنچایز بود. داستان شبح اسپارتا کامل به نظر می رسید و این مجموعه به مدت پنج سال خفته بود – فقط با یک انفجار دوباره وارد شکوه بازی های ویدیویی شد. را راه اندازی مجدد 2018 داستان را در اساطیر نورس تنظیم کردکریتوس با آترئوس پسری به ارمغان آورد، جوایز فراوانی دریافت کرد و اکنون یکی از بهترین بازی های کل نسل کنسول است.

Crash Bandicoot پاسخ سونی به Super Mario و Sonic در دوران PS1 بود. باندیکوت در میان دنیاهای متشکل پرید و شرور دکتر Dr. سردرد بد کورتکس نئو. پس از سه اثر اصلی، این سری به یک استودیوی توسعه جدید واگذار شد – و از آنجا فرنچایز هرگز به اوج سه گانه اصلی نرسید. پس از چندین بار تلاش و تفسیر مجدد کراش از سال 2011 تا 2017 پیش از موعد بازنشسته شد. تنها با بازسازی Crash Bandicoot N.Sane Trilogy می‌توانست نماد بازی به کنسول‌ها بازگردد و دو موفقیت دیگر با Crash Team Racing Nitro-Fueled و Crash Bandicoot 4 ارائه دهد.

فرنچایز Resident Evil بدون شک یکی از محبوب ترین فرنچایزهای ترسناک در تاریخ بازی های ویدیویی است. اما توسعه سریال کاملاً روان نبود. رزیدنت اویل نام خود را در درجه اول به عنوان یک بازی ترسناک بقا مطرح کرد، اما قسمت های بعدی در جنبه های ظالمانه این ژانر رشد کردند. بیشتر و بیشتر توسط اقدامات شورش به پس زمینه رانده شد. Resident Evil 6 در سال 2012 اساساً فقط یک اکشن تیراندازی معمولی بود که طرفداران این سری را کاملاً ناامید کرد.

Resident Evil 7: Biohazard محصول 2017 بنابراین یک راه اندازی مجدد ضروری سری – و قدمی که تاج موفقیت داشت. این بازی با داستان شدید، دیدگاه اول شخص و منابع محدود، گیمرها را به طور موثری ترساند – بر اساس نقاط قوت قدیمی فرنچایز.

لارا کرافت احتمالاً یکی از 3 شخصیت برتر بازی های ویدیویی در تمام دوران است. فرنچایز Tomb Raider از سال 1996 وجود داشته است خانم کرافت از آن زمان تاکنون در مجموع 12 اثر اصلی و چند اسپین آف ظاهر شده است. جهان را نجات داد اما محبوبیت این شخصیت، فرنچایز را از برخی تصمیمات بد نجات نداد و سریال مجبور شد دو بار خود را دوباره اختراع کند. برای اولین بار، Tomb Raider مجبور شد پس از ورود فاجعه آمیز فرشته تاریکی (2003) بهبود یابد. Tomb Raider: Legend (2006) به عنوان یک راه اندازی مجدد عمل کرد و زمینه را برای یک سه گانه مستقل فراهم کرد. دومین راه اندازی مجدد پس از یک وقفه پنج ساله در سال 2013 با بازی Tomb Raider دنبال شد که لارا کرافت را در اولین ماجراجویی بزرگ خود بیش از همیشه آسیب پذیرتر نشان داد و به طرفداران یک تجربه بازی تاریک اما بسیار مثبت داد.

در حالی که مرد عنکبوتی مسلما یکی از محبوب ترین ابرقهرمانان تمام دوران است، بازی های ویدیویی او مدت هاست کمرنگ بوده است. در واقع بازی مرد عنکبوتی 2 بود، همین در کنار فیلمی به همین نام در سال 2004 منتشر شد، بهترین عملکرد پیتر پارکر در این زمینه طولانی است.

اگرچه بازی های دیگری برای فیلم های زیر منتشر شد، اما هیچ کدام واقعا قانع کننده نبودند. بعد از نقدهای منفی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 (2014) در هر صورت، اسپایدی به شروعی تازه نیاز داشت. او چهار سال بعد آن را در قالب بازی انحصاری PS4 Marvel’s Spider-Man دریافت کرد. استودیوی Insomniac Games با ماجراجویی سریع ثابت کرد که مرد عنکبوتی به‌عنوان یک قهرمان بازی‌های ویدیویی حتی جدا از انتشار فیلم به طرز شگفت‌انگیزی عمل می‌کند.منبع