Thrustmaster T128 در تست: فرمان بازی ایده آل برای مبتدیان

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2022/12/21 ساعت 10:27 صبح

برای امتیاز: فرمان بازی سطح ابتدایی اینگونه عمل می کند

امتیاز تست GIGA با جزئیات: Thrustmaster T128

دسته بندی رتبه بندی (حداکثر 10)
پایداری 5
پردازش، لمسی و طراحی 6
امکانات 7
گزینه های سفارشی سازی 7
رسیدگی 8
در مجموع 6.8
یک اطلاعیه: دسته «پایداری» 10 درصد از نمره کلی را به خود اختصاص می دهد. می‌توانید در مقاله GIGA دریابید که چگونه و چرا به پایداری امتیاز می‌دهیم.
ما همچنین به سازنده نوشتیم که Thrustmaster تا چه اندازه به حفاظت از محیط زیست متعهد است. بنابراین رتبه بندی همچنان می تواند تغییر کند.

یک نقطه انتقاد واقعی پدال ها هستند. پایه بسیار سبک است و حتی با فشار کمی از بین می رود. برای مقابله با این، من مجبور شدم یک تشک ورزشی زیر آن بگذارم – اما این معجزه کرد. از طرف دیگر، پایه نیز می تواند به صندلی مسابقه پیچ شود. با این حال، در عوض، می‌توان به دنبال چرخ‌های فرمان در بخش قیمت بالاتر نیز بود.

چرخ مسابقه ای Thrustmaster T128 Force Feedback با پدال های مغناطیسی Xbox Series X|S، Xbox One، P

T128 روکش تمیزی دارد، اما تماما از پلاستیک ساخته شده است. لهجه های لوکس مانند روکش های چرمی یا پارچه ای وجود ندارد. با این حال، هنگام رانندگی، این به سختی شما را آزار می دهد – سطح فقط کمی لغزنده تر است. این واقعیت که مدل Thrustmaster کمی کوچکتر از سایر فرمان های بازی یا واقعی است، این تصور را تقویت می کند که فقط یک کنترلر را در دستان خود نگه دارید.

GIGA توصیه می کند

خواندنی ترین نکات سخت افزاری بازی

مزایای:

با وجود بافت، فرمان ثابت است، شما به سرعت به آن عادت می کنید. پاروهای تعویض دنده در هنگام کار کمی بلندتر هستند، اما قوی به نظر می رسند – معاوضه ای که فرد با خوشحالی می پذیرد. فرمان را می توان با گیره در بسته محکم به میز پیچ کرد.

فرمان از پلاستیک سخت و صاف ساخته شده است. نسبتاً برای دست های عرق کرده در مسابقات سخت نامطلوب است. (منبع تصویر: GIGA)

به پایه پدال: پاشنه آشیل Thrustmaster T128

معایب:

ارزان اما نه ارزان: Thrustmaster T128 اینگونه است

Sim Racing یک سرگرمی گران قیمت است که سازنده فرانسوی می خواهد آن را جذاب تر کند، به خصوص برای مبتدیان. آخرین مدل Thrustmaster با قیمت 199 یورو (RRP) در دسترس است. در ابتدا پول زیادی به نظر می رسد، اما برای یک فرمان بازی با بازخورد نیرو، این پول بادام زمینی است. با این قیمت، فرمان مجهز به موتور را به همراه یک مجموعه پدال نسبتاً ساده متشکل از پدال های گاز و ترمز دریافت می کنید.

بسته بندی مستقیم: Thrustmaster T128 چقدر پایدار است؟

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2022/12/21 ساعت 10:27 صبح

با این حال، این ما را به نقطه ای از انتقاد می کشاند: رانش به سختی امکان پذیر است. یا طوری رانندگی می کنید که انگار روی ریل هستید یا کنترل خود را از دست می دهید. دستکاری عمدی چسبندگی لاستیک به دلیل بازخورد و واکنش مکانیکی کند از بین می رود. با این حال، تا زمانی که از این موضوع آگاه باشید و سبک رانندگی خود را بر اساس آن تنظیم کنید، مسابقه دشوارتر نمی شود.

در هر صورت، بازی های مسابقه ای با Thrustmaster T128 بیشتر از بدون آن لذت می برند. (منبع تصویر: GIGA)
چرخ مسابقه ای Thrustmaster T128 Force Feedback با پدال های مغناطیسی Xbox Series X|S، Xbox One، P

با این حال، مقاومت خود پدال ها به طرز خوشایندی محکم است و امکان کنترل ورودی نسبتاً دقیق را فراهم می کند. با این حال، فضای زیادی برای پاها وجود ندارد – تقریباً مانند یک ماشین فرمول 1. یا از پدال ها بدون کفش یا با کفش های ورزشی باریک استفاده کنید.

برای شروع به چیزهای بیشتری نیاز ندارید: محدوده تحویل Thrustmaster T128. (منبع تصویر: GIGA)

می توانید بلافاصله شروع کنید: راه اندازی

به نظر من، پس انداز در مکان های مناسب انجام شد، که به سختی با انتظارات درست و چند ترفند آزار دهنده بود.

چرخ مسابقه ای Thrustmaster T128 Force Feedback با پدال های مغناطیسی Xbox Series X|S، Xbox One، P

اگر به یک تجربه رانندگی واقع بینانه با عضلات دردناک مانند پس از یک جلسه کارت شدید امیدوار هستید، ممکن است ناامید شوید. اما به هر حال شما به گروه هدفی تعلق ندارید که Thrustmaster می خواهد با T128 به آن رسیدگی کند. از سوی دیگر، مبتدی ها فرمان مبتدی را با سخت افزار دریافت می کنند که بازی های مسابقه ای با آن بسیار سرگرم کننده تر از کیبورد یا کنترل هستند.

من فرمان بازی را با Forza Horizon 5 امتحان کردم، T128 بازی را به طور خودکار تشخیص داد. حتی در مسابقات خاکی یا روی سطوح یخی، فرمان در دست ارگونومیک بود، بازخورد نیرو امکان کنترل حتی بر روی سطوح دشوار را فراهم می کند. اگر قسمت عقب را به دلیل کثیف بودن جاده در پیچ گم کنید، این موضوع نیز از این طریق اطلاع رسانی می شود. این امر با ترکیبی از محرک تسمه و چرخ دنده امکان پذیر می شود.

Thrustmaster از طریق پست مستقیماً از فرانسه وارد شد. Thrustmaster T128 درون سه جعبه پنهان شده است، کابل ها به طور استاندارد در کیسه های پلاستیکی محصور شده اند. سخت افزار سخت پلاستیکی ساخت چین است. موتور و فرمان به طور دائم با هم نصب شده اند و من به عنوان یک فرد غیرمجاز برای انجام تعمیر به خودم اعتماد ندارم. منبع تغذیه Thrustmaster T128 48 وات مصرف می کند.

اولین برداشت ها به حساب می آیند: فرمان

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

چرخ مسابقه ای Thrustmaster T128 Force Feedback با پدال های مغناطیسی Xbox Series X|S، Xbox One، P

بنزین هنوز واقعا گران است. ماشین ها نیز بنابراین اگر می خواهید سریع رانندگی کنید، به یک جایگزین ارزان قیمت نیاز دارید. اینجاست که Thrustmaster T128 وارد بازی می شود – چرخ بازی که خیلی گران نیست، اما بسیار سرگرم کننده است.

Thrustmaster T128 در آزمون: نتیجه گیری

امتیاز GIGA: 6.8 / 10

راه اندازی سیستم به هیچ وجه پیچیده نیست. مراحل اول به وضوح در دستورالعمل های عملیاتی ارائه شده و همچنین به صورت آنلاین در دسترس است.

  • پس از خارج کردن تمام قطعات و کابل ها از جعبه، ابتدا کابل های برق و USB-C را در قسمت زیرین فرمان (تا حدی دسترسی به آن دشوار است) و سپس پایه پدال را وصل کنید.
  • سپس باید فرمان را قبل از اتصال به برق و سپس از طریق USB به رایانه شخصی یا کنسول مورد نظر خود به میز وصل کنید. Thrustmaster T128 سپس خود را کالیبره می کند و در هر دو جهت می چرخد.
  • اگر از چرخ Thrustmaster در رایانه شخصی استفاده می کنید، بسته به مدل Xbox/PC یا PS4/PC، آخرین درایور را در وب سایت Thrustmaster نصب کنید. سپس کامپیوتر را ریستارت کنید.
  • می‌توانید تنظیمات خاص‌تری مانند اتصالات کلید را در بازی تغییر دهید.
درایور Thrustmaster T128 برای PS4/PS5/PC
درایور Thrustmaster T128 برای Xbox One/Xbox Series/PC

Thrustmaster T128: بازخورد اجباری و تجربه رانندگی