Stiftung Warentest یک توصیه واضح دارد

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

برای حذف خود از «Das Örtliche» و «Das Telefonbuch»، می‌توانید مستقیماً با مسئول DTM Deutsche Tele Medien GmbH در فرانکفورت تماس بگیرید. یک فرم آنلاین (لینک) برای این وجود دارد که می توان درخواست را در آن وارد کرد.

“سلام مادربزرگ، این من هستم، نوه شما مایکل.” مکالمات معمولی بین اقوام مانند این یا چیزی شبیه به آن شروع می شود – اما همچنین ترفند بدنام نوه در انواع مختلف آن. گاهی اوقات نوه فرضی است، گاهی اوقات “پلیس” یا “بانک” – در پایان همیشه در مورد نیاز ناگهانی و فوری به انتقال یا تحویل پول به جایی است.

کلاهبرداران این کار را آسان می کنند، زیرا شماره تلفن های بسیاری را می توان از طریق دایرکتوری های عمومی و دفترچه تلفن پیدا کرد (منبع تصویر: IMAGO / شونینگ)

حذف ورودی های دفترچه تلفن مستقیم است با ارائه دهندگان تلفن (Telekom، Vodafone، O2 و غیره) امکان پذیر است – هم به صورت آنلاین و هم از طریق خط تلفن. راهنمای ما آن را توضیح می دهد:

سوال اساسی که در اینجا مطرح می شود: کلاهبرداران شماره تلفن مادربزرگ و پدربزرگ (تلفن ثابت) را از کجا آورده اند؟ پاسخ به طرز شگفت انگیزی ساده است: از دفترچه تلفن. آنها در اینجا ثبت شده اند، همشهریان با نام هایی که از زمان خود خارج شده اند، مانند هیلدگارد، رولف، سابین و دیتر. نسلی که در آن ورود به دفترچه تلفن هنوز امری بدیهی بود – به هر حال، یکی می خواست برای دوستان و آشنایان قابل دسترس باشد. امروزه این دایرکتوری ها نقطه شروع ایده آلی برای کلاهبرداران لوس هستند.

در مقاله اخیر، Stiftung Warentest توصیه می کند حذف ورودی های دفترچه تلفن یا حداقل نام کوچک او را مخفف کنید. ورود تلفنی با توجه به کلاهبرداری های متعدد “نامطلوب” است.

به این ترتیب خود را از دفترچه تلفن حذف می کنید

افسران پلیس قلابی، کارمندان قلابی بانک، نوه های قلابی: کلاهبرداران با ترفندهای تلفنی متعدد، بارها و بارها موفق می شوند پول افراد مسن را به سرقت ببرند. Stiftung Warentest یک نکته ساده و موثر دارد که از ترفندهای نوه ها و موارد مشابه محافظت می کند.

محافظت در برابر ترفند نوه ها: ورودی های دفترچه تلفن را حذف کنید

به هر حال حذف خواهد شد همچنین از پلیس ورنر هافنر، سخنگوی پلیس در پیرماسنس، به SWR گفت: “اگر ورودی افراد مسن در دفترچه تلفن حذف شود، می تواند منطقی باشد.”