Stiftung Warentest این مدل ها را توصیه می کند


افراد بسیار کمی می توانند بدون ماشین لباسشویی کار کنند. اما اگر دستگاهی را خریداری می کنید، باید تا زمانی که ممکن است از آن استفاده کنید، بالاخره باید چند صد یورو سرمایه گذاری کنید. اما دقیقاً در مورد استحکام است که چندین ماشین لباسشویی ارزان قیمت در تست Stiftung Warentest شکست می خورند. همچنین شکاف های امنیتی در حفاظت در برابر آسیب آب وجود دارد. اما نگران نباشید – مدل های خوبی با قیمت های مناسب نیز وجود دارد.

ماشین های لباسشویی دقیقاً ارزان نیستند: محدوده قیمت 16 لودر جلو که Stiftung Warentest (نسخه 11/2021) از 320 تا 1010 یورو متغیر است. با این وجود، برای اکثر مردم اجتناب از خرید مشکل است. اما اگر در حال حاضر آنقدر پول خرج می کنید، کیفیت آن نیز باید مناسب باشد. برای پیش بینی، همه ماشین های لباسشویی در آزمایش موفق به انجام این کار نمی شوند. معاملات به ویژه ناامید کننده بود.

خبر خوب این است که همه مدل های آزمایش شده لباس های تمیز ارائه می دهند. بنابراین آنها به هدف خود عمل می کنند. اما Stiftung Warentest می‌خواهد که ماشین‌ها حداقل ده سال عمر کنند. و این دقیقا همان جایی است که چندین برند ارزان قیمت اشتباه می کنند. آزمایش‌کنندگان همچنین توانستند شکاف‌های امنیتی را در محافظت در برابر آسیب آب در پنج دستگاه شناسایی کنند، که فکر خوشایندی نیست. اما نیازی به وحشت نیست، ماشین های لباسشویی واقعا خوب با قیمت های مناسب وجود دارد.

ماشین لباسشویی تست شده توسط Stiftung Warentest

تولید – محصول بوش WUU28T40 AEG L6FB64470
قیمت حدود 600 یورو در Ebay حدود 600 یورو در MediaMarkt
رتبه بندی خوب (1.6) خوب (1.8)
مزایای
 • تمیزی لباسشویی بسیار خوب
 • در چرخیدن خوب است
 • تست استقامت 10 ساله را بدون نقص پشت سر بگذارد
 • هندلینگ خوب
 • محافظت بسیار خوب در برابر آسیب آب
 • ارزان ترین ماشین لباسشویی با رتبه کلی “خوب”
 • تمیزی خوب لباسشویی
 • در چرخیدن خوب است
 • تست استقامت 10 ساله را بدون نقص پشت سر بگذارد
 • هندلینگ خوب
 • محافظت خوب در برابر آسیب آب
معایب
 • نمایش زمان باقی مانده می تواند دقیق تر باشد
 • پس از برداشتن لباس ها به سختی بشویید

بوش WUU28T40

را بوش WUU28T40 (مشاهده در آمازون) نه تنها بهترین ماشین لباسشویی در آزمایش است. زیمنس WU14T40 یکسان (نمایش در Computeruniverse) و Miele WWD320 WPS بسیار گران قیمت (نمایش در MediaMarkt) نیز با نمره کلی 1.6 رتبه بندی شدند. بررسی سریع قیمت به خصوص قبل از خرید ارزشمند است، زیرا بوش و زیمنس از نظر قیمت نیز به هم نزدیک هستند.

بوش با WUU28T40 برنده آزمایش است. (منبع تصویر: بوش)
ماشین لباسشویی درب جلو بوش WUU28T40

ماشین لباسشویی درب جلو بوش WUU28T40

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 01/10/2022 05:51

بوش هیچ نقطه ضعف واقعی در تست نشان نمی دهد. بسیار تمیز می‌شوید، تست استرس را بدون نشان دادن هیچ نشانه‌ای از خرابی پشت سر می‌گذارد و همچنین به خوبی از آسیب آب محافظت می‌کند. آزمایش‌کنندگان هندلینگ را «خوب» ارزیابی کردند، تنها نمایشگر زمان باقی‌مانده می‌توانست با دقت بیشتری کار کند و سایر مدل‌ها در هنگام چرخش کمی آرام‌تر هستند. اما نکته اصلی این است که مدل برنده آزمایش خرید خوبی است که در حال حاضر باید حدود 600 یورو برای آن هزینه کنید.

AEG L6FB64470

نه خیلی، اما کمی ارزان تر از برنده آزمونی که در حال حاضر در آن می گیرید AEG L6FB64470 (مشاهده در آمازون). در زمان آزمایش، ارزان‌ترین ماشین لباسشویی در آزمون با رتبه کلی “خوب” بود.. بنابراین اگر از خود بپرسید کدام ماشین لباسشویی خوب و ارزان است، مدل AEG پاسخگوست. در اینجا نیز تفاوت قیمت ها دیگر به اندازه زمان آزمایش مشخص نیست، بنابراین مقایسه با برنده آزمون قطعاً ارزشمند است.

نوک قیمت در حال حاضر حدود 600 یورو است. (منبع تصویر: AEG)
ماشین لباسشویی درب جلو AEG L6FB64470

ماشین لباسشویی درب جلو AEG L6FB64470

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 01/10/2022 05:32

در هنگام شستن چیزی برای شکایت وجود ندارد، لباسشویی تمیز است و مدل در تست استقامت نیز مقاوم است. تسترها همچنین کنترل و محافظت در برابر آسیب آب را خوب ارزیابی کردند. فقط وقتی لباس‌های شسته شده را جدا می‌کنید، احساس سختی می‌کنند. اما همانطور که می بینید، این ناله در سطح بالایی است. در AEG شما یک ماشین لباسشویی خوب با پول خوب دریافت می کنید، یک معامله منصفانه برای همه.

زیمنس WU14UT40 – مشابه برنده آزمون بوش

بوش و زیمنس در مورد لوازم خانگی با هم کار می کنند، اما در این بین همه چیز به گوش می رسد. مدل زیمنس WU14UT40 (مشاهده در MediaMarkt) در آزمون در واقع کاملاً با برنده آزمون بوش یکسان است، فقط یک نام تجاری متفاوت روی آن است.

دستگاه زیمنس مشابه مدل بوش است. (منبع تصویر: زیمنس)
ماشین لباسشویی زیمنس WU14UT40

ماشین لباسشویی زیمنس WU14UT40

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 10/01/2022 05:57

بر این اساس، نتایج آزمایش یکسان است و تمام جوانب مثبت و منفی در مورد این دستگاه نیز صدق می کند. بنابراین شما می توانید این مدل را در صورت ارزانتر بودن قیمت نسبت به دستگاه بوش نیز خریداری کنید.

ماشین لباسشویی: این مبلغی است که شما بابت پول خود دریافت می کنید

برای یک ماشین لباسشویی خوب باید حدود 500 یورو برنامه ریزی کنید. (منبع تصویر: AEG)

برای خرید ماشین لباسشویی باید چند صد یورو برنامه ریزی کنید. بنابراین، باید توجه زیادی به مدلی که می‌خرید داشته باشید. مهمتر از همه، استحکام نقش مهمی ایفا می کند، زیرا طبق استانداردهای فعلی، یک ماشین باید به راحتی بیش از 10 سال دوام بیاورد.

Stiftung Warentest محدوده قیمت میدان آزمایشی را از 320 تا 1010 یورو مشخص می کند. اما اگر یک ماشین خوب می‌خواهید، فقط می‌توانید آن را با حدود 500 یورو تهیه کنید. Billigheimer در استقامت و محافظت در برابر آب لیز می خورد. بنابراین ارزش سرمایه گذاری کمی بیشتر را دارد. مدل های بسیار گران قیمت حدودا 1000 یورویی نیز از بوش و زیمنس عبور نمی کنند. بنابراین منطقی است که به توصیه ها پایبند باشید.

قوانین جدید بازی برای برچسب انرژی

این تغییر از مارس 2021 اعمال شده است، اما همه به طور مداوم لوازم الکتریکی جدید خریداری نمی کنند. به همین دلیل است که مرتب سازی مجدد برچسب های انرژی هنوز برای بسیاری از خریداران ماشین لباسشویی یک چیز جدید است. کلاس بهره وری انرژی همچنان نشان دهنده مصرف برق و آب ماشین لباسشویی است. در حال حاضر هفت کلاس از A تا G وجود دارد که A نشان دهنده اقتصادی ترین دستگاه ها است. هر چیزی که قبلا “A+++” بود، اکنون دوباره مرتب شده است. ماشین گران قیمت Miele در تست کلاس A است، همه ماشین های خوب دیگر C هستند.

مصرف بالا با وجود کلاس A

اما زیاد روی حروف جدید معطل نکنید، زیرا Stiftung Warentest دریافته است که علیرغم برچسب A مصرف می تواند بالا باشد. دلیل: تمام اطلاعات روی برچسب انرژی فقط برای یک برنامه صرفه جویی خاص اعمال می شود. مصرف در برنامه های دیگر از این انحراف دارد. تسترها تا چهار برابر مصرف را در سایر برنامه های شستشو تعیین کردند.

بعد از چند سال فرو می ریزد

اما حتی آزاردهنده تر از برچسب های نامشخص، شکست کامل در آزمون است. در یک مدل بکو، یک وزنه بتونی در تست استقامت شل شد که باعث شد کارکنان در آزمایشگاه آزمایش با یک تصادف مبهوت شوند. پس از تنها چهار سال و نیم (شبیه سازی) ماشین لباسشویی منصرف شد. از مجموع 48 ماشین آزمایش شده، سه مدل از هر 16 مدل مورد بررسی قرار گرفتند، یازده ماشین پیش از موعد منصرف شدند. به ویژه ماشین های لباسشویی ارزان قیمت در اینجا تحت تأثیر قرار گرفتند. بنابراین ارزش آن را دارد که برای خرید کمی بیشتر هزینه کنید و از پیشنهادات بسیار ارزان خودداری کنید.

مراقب آسیب آب باشید

محافظت خوب در برابر آسیب آب ضروری است. (منبع تصویر: بوش)

چیزی که در ماشین‌ها کمتر از 500 یورو انباشته شد، شکاف‌های امنیتی در محافظت در برابر آسیب آب بود. پنج ماشین لباسشویی در آزمایش منفی بودند، زیرا آنها بدون تشتک کف هستند. به طور معمول، تشت های کف برای گرفتن آب ریخته شده در صورت نشتی وجود دارد. سنسورهای اضافی نیز جریان آب را مسدود می کنند. اما در اینجا صرفه جویی با مدل های بسیار ارزان انجام می شود. این می تواند در عمل با آسیب آب انتقام بگیرد. نکته: اجازه ندهید مهم باشد.

ماشین لباسشویی مناسب را پیدا کنید

ماشین لباسشویی های 7 تا 9 کیلوگرمی را می توان به صورت انعطاف پذیر برای مجردها، زوج ها و خانواده ها استفاده کرد. (منبع تصویر: Miele)

درام های دستگاه های تست شده 7 تا 9 کیلوگرم را نگه می دارند. این برای خانواده های چهار تا شش نفره کافی است. مجردها و زوج ها کمتر می توانند تحمل کنند، برای خانواده های پرجمعیت مدل های ویژه ای با ظرفیت تا 12 کیلوگرم وجود دارد. نکته مهم: یک ماشین لباسشویی خوب می تواند به راحتی 10 سال دوام بیاورد. گاهی اوقات شرایط زندگی تغییر می کند.

3 نکته مهم برای ماشین لباسشویی

شستن لباس ها علم موشکی نیست، اما چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • درام کامل: همانطور که Stiftung Warentest دوباره به صراحت محاسبه کرده است، اگر درام را پر کنید، باعث صرفه جویی در هزینه می شود. بنابراین در صورت امکان از شستن وسایلی که فقط نصف آنها پر شده است خودداری کنید.
 • مرتب سازی لباسشویی: مرتب کردن لباس ها ارزشمند است، بنابراین می توانید با برنامه های مختلف شستشو کار کنید. معمولاً نیازی به پیش شستشو ندارید، حتی شستشوی گرم فقط در موارد استثنایی لازم است، معمولاً به دمای بیش از 60 درجه سانتیگراد نیاز ندارید. بسته به درجه سختی، مواد شوینده را به درستی دوز می کند. لکه های سرسخت بهتر است با یک لکه بردار درمان شوند.
 • نگهداری ماشین: ماشین لباسشویی به مراقبت زیادی نیاز ندارد، اما از آنجایی که آب باقیمانده همیشه جمع می شود و این شرایط برای باکتری ها خوب است، باید محفظه لباسشویی را باز بگذارید. گاه به گاه ارزش اجرای برنامه 60 درجه را دارد، کارشناسان یک شوینده پودری سنگین را برای محافظت در برابر آلودگی توصیه می کنند.

اینگونه است که Stiftung Warentest ماشین لباسشویی را آزمایش می کند

بسیاری از لباس‌های کثیف در Stiftung Warentest شسته شدند (منبع تصویر: AEG)

در Stiftung Warentest، نه تنها یک روز شستشو، بلکه چندین روز متوالی در آزمایش اعلام شد. با 40 درصد، عمدتاً مربوط به عملکرد شستشو بود، یعنی اینکه حوله‌ها یا ملحفه‌ها چقدر خوب تمیز می‌شوند و وقتی لکه‌ها از بین می‌روند چگونه به نظر می‌رسد. علاوه بر این، مدت زمان برنامه ها و درجه حرارت برای شستشوی 60 درجه بررسی شد. هر ماشین لباسشویی باید 1840 بار کار می کرد، که یک بار مداوم را در آزمایش شبیه سازی می کند، همانطور که در عمل طی 10 سال اتفاق می افتد. این آزمون استقامتی 20 درصد ارزیابی را به خود اختصاص داد. ویژگی های جابجایی و محیطی هر کدام 15 درصد رتبه بندی شدند. حفاظت در برابر آسیب آب در رتبه بندی 10 درصد گنجانده شده است.

پاسخ سریع به سوالات مهم

کدام ماشین لباسشویی در Stiftung Warentest بهترین است؟

در آزمایش فعلی، سه مدل با رتبه‌بندی به همان اندازه خوب وجود دارد که رتبه اول را دارند: بوش WUU28T40، زیمنس WU14T40 و Miele WWD320 WPS. قیمت Miele حدود دو برابر مدل های مشابه بوش و زیمنس است.

قیمت یک ماشین لباسشویی خوب چقدر است؟

Pi-mal-finger حدود 500 یورو برای یک ماشین لباسشویی خوب. مدل‌های ارزان‌تر در Stiftung Warentest شکست خوردند، مخصوصاً در تست استقامت و محافظت در برابر آسیب آب.

کدام ماشین لباسشویی برای دو نفر مناسب است؟

مجردها یا زوج ها نیز می توانند با ماشین های کوچک و ظرفیت 5 کیلوگرمی کار کنند. اما این قطعا برای همه نیست. از ماشین لباسشویی 7 یا 8 کیلویی نیز می توان استفاده کرد. پس از آن شما دفعات کمتری شستشو می دهید و در آینده مقاوم هستند. همه مدل‌های با رتبه خوب Stiftung Warentest وزن 8 کیلوگرمی دارند، به استثنای قیمت 7 کیلوگرمی AEG.منبع