Starfield در PS5؟ سونی خار در انحصار ایکس باکس است

به همین دلیل است که مایکروسافت قصد دارد اکتیویژن بلیزارد را تصاحب کند یک مشکل واقعی برای رقیب اصلی سونی. به هر حال، ایکس باکس دارای برندهای تاثیرگذاری مانند Call of Duty یا Diablo است.

اکنون که موازنه قوا در شرف کاهش است، سونی خود را به عنوان حامی بازی های کراس پلتفرم معرفی می کند. خود شرکت ژاپنی کاتالوگ بزرگی از عناوین انحصاری دارد که احتمالاً هرگز در ایکس باکس ظاهر نخواهند شد.

عناوین انحصاری احتمالاً بزرگترین معیار هستندوقتی نوبت به انتخاب یک خریدار می رسد. یا به عبارت دیگر: اگر عاشق Halo هستید، ایکس باکس را انتخاب می کنید و اگر می خواهید بازی God of War را بازی کنید، به پلی استیشن نیاز دارید.

ناشر ژاپنی فکر می کند تلاش مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد “باید ممنوع شود یا تحت مقررات ساختاری قرار گیرد”.

به همین دلیل، وکلای سونی نیز بسیار تلاش می کنند تا بر معامله چند میلیارد دلاری تأثیر بگذارد.

نبرد رسانه ای بر سر تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت وارد مرحله بعدی می شود! این بار، تمرکز روی بازی‌های بزرگ Bethesda مانند Starfield و The Elder Scrolls 6 است. رقیب سونی انحصاری احتمالی این بازی‌ها را مختل می‌کند.

پلی استیشن 5

استارفیلد: آیا پلی استیشن دست خالی خواهد رفت؟

واکنش ها در اینترنت بی چون و چرا است: اکثریت رویکرد سونی را ریاکارانه می دانند. به هر حال، این گروه در گذشته هرگونه همکاری با مایکروسافت را رد کرده است.

دلیل این اظهارات، اظهارات فیل اسپنسر رئیس ایکس باکس بود که مدتی پیش اعلام کرد که بازی های نقش آفرینی آینده Starfield و The Elder Scrolls 6 انحصاری ایکس باکس خواهد بود. اگرچه مایکروسافت در واقع شعار «ما برای چند پلتفرم هستیم!» دارد، اینطور نیست؟

با این حال، مایکروسافت ناامید است و بستن معاملات بیشتر:

“مایکروسافت علناً به سرمایه گذاران اعلام کرده است که آنها به شدت بازی های بین پلتفرمی را تشویق می کنند زیرا اگر برای اکوسیستم بازی خوب است، برای آنها نیز خوب است.” (منبع: Insider Gaming)

در اینجا نحوه واکنش اینترنت به جنگ صلیبی سونی است

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

سونی عمدتاً به این بیانیه اشاره می کند: