SOS مخفف چیست؟ معنی و تاریخ توضیح داده شده است

نه تنها در دریانوردی می توانید با تماس اضطراری کمک بگیرید. اگر شما یکی آیفون این ویدئو به شما نشان می دهد که چگونه می تواند زندگی شما را نجات دهد.

اصطلاح SOS از کجا آمده است؟

قبل از اینکه SOS بود کد مورس برای CQD استفاده می شود. سیگنال رادیویی پریشانی از «سریع بیا، خطر» مشتق شده است. سیگنال‌های اضطراری مختلف برای مدتی پس از تصمیم کنفرانس برلین استفاده می‌شد تا اینکه غرق شدن کشتی تایتانیک SOS به عنوان تماس اضطراری معتبر بین‌المللی تعریف شد.

مزایای SOS در یک نگاه

  • درک آسان کد
  • محافظت و توجه سریع را فراهم می کند.
  • تقویت همکاری های بین المللی برای کمک های متقابل.
  • می تواند به طور مفید در همه زمینه ها اعمال شود.
از نظر تاریخی، این کد برای اولین بار در کنفرانس برلین در سال 1906 برای حمل و نقل رسمی شد. در سال اما در سال 1923، این کد در هوانوردی نیز بسیار محبوب بود و اهمیت پیدا کرد. این سیگنال در سال 1971 با پیوست 10 موافقت نامه مرتبط تر شد، زیرا در آن زمان برای هوانوردی غیرنظامی بین المللی نیز اجباری شد.

نام SOS در گذشته چه بود؟

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع سیگنال اضطراری SOS مدت زیادی است که وجود داشته است. در اینجا می توانید درباره معنی و تاریخچه کد مورس بیشتر بدانید.

بنابراین SOS اصلاً مخفف نیست. مزیت این کد این است که افراد در مواقع اضطراری به دلیل سادگی می توانند به راحتی درخواست کمک کنند تا اقدامات پشتیبانی به موقع آغاز شود. در ابتدا، SOS اغلب با مخفف “Save our Souls” همراه بود، اما این معنای واقعی کد نیست و فقط بعدا اضافه شد. امروز ما به شماره های اضطراری 112 و 110 تکیه می کنیم. اما اگر آنها موفق نشدند چه؟ ما به شما در مورد جایگزین های تماس اضطراری اطلاع خواهیم داد.

نکته خواندن

SOS به طور محکم با تاریخ دریانوردی مرتبط است. این سه حرف اغلب به عنوان یک سیگنال اضطراری اعلام می شوند، اما چیزی بیشتر از آن وجود دارد. در این مقاله توضیح می دهیم که این اصطلاح کجا استفاده می شود و به چه معناست.

SOS کد مورس است. این قبلا برای ارتباطات رادیویی در بین کشتی ها استفاده می شد. در اینجا، حروف با کد مورس منتقل می شوند. کد بسیار ساده است، بنابراین حتی افراد بی تجربه می توانند به سرعت آن را رمزگشایی کنند: اول سه کوتاه، سه بلند و سپس دوباره سه کوتاه.

مارکو کراتزنبرگ

SOS چه ربطی به هوانوردی دارد؟