Shazam برای کامپیوتر: تشخیص موسیقی در ویندوز


اپلیکیشن Shazam به عنوان برنامه شماره 1 برای تشخیص موسیقی ناشناخته از طریق میکروفون در تلفن های ویندوز، آیفون و دستگاه های اندرویدی ظاهر شده است. با Shazam برای ویندوز، می‌توان از تشخیص موسیقی در رایانه شخصی نیز استفاده کرد.

افزونه ای برای مرورگر گوگل کروم برای این کار وجود دارد. پس از راه‌اندازی، می‌توانید آهنگ‌ها را مستقیماً در رایانه ویندوز خود تشخیص دهید.

Shazam: آهنگ ها را در مرورگر خود شناسایی کنید

Shazam: آهنگ ها را در مرورگر خود شناسایی کنید

https://www.shazam.com

Shazam برای رایانه شخصی: موسیقی را با میکروفون و بلندگو پیدا کنید

پس از راه اندازی افزونه، می توانید لوگوی Shazam را در گوشه سمت راست بالای مرورگر کروم مشاهده کنید. برای شناسایی آهنگی که در حال پخش است، نماد را فشار دهید. سپس تمام اطلاعات مهم در مورد آهنگ را دریافت خواهید کرد. علاوه بر عنوان آهنگ، این شامل اطلاعات آلبوم و متن آهنگ نیز می شود. Shazam آهنگ‌هایی را که از طریق مرورگر پخش می‌شوند، برای مثال در YouTube یا در جریان Twitch، بررسی می‌کند. تشخیص موسیقی با Shazam در رایانه شخصی فقط به پخش مرورگر محدود می شود. اگر آهنگی از طریق منبع دیگری پخش می‌شود، مثلاً در یک برنامه پخش‌کننده ویدیو یا یک بازی، نمی‌توانید از Shazam به این روش استفاده کنید.

برای انجام این کار، اجازه دهید قطعه موسیقی مربوطه پخش شود و چند ثانیه صبر کنید. اراده آهنگ با موفقیت شناخته شد، این برنامه عنوان آهنگ و هنرمند را به شما نشان می دهد و همچنین نکاتی را در مورد جایی که می توانید قطعه موسیقی را که پیدا کرده اید خریداری کنید به شما ارائه می دهد. تمام آهنگ هایی که تا به حال تگ شده اند ذخیره و لیست می شوند تا پس از مدتی بتوانید آهنگ هایی را که قبلاً جستجو کرده اید بررسی کنید. اتصال مستقیم به Apple Music امکان خرید مستقیم آهنگ های برچسب شده را به صورت آنلاین فراهم می کند. Shazam در رایانه شخصی دقیقاً به همان اندازه برنامه در تلفن های هوشمند یا تبلت های مربوطه کار می کند.

جایگزین Shazam برای رایانه شخصی: برنامه برای ماشین حساب ویندوز

اگر آهنگ مورد نظر شما از طریق مرورگر کروم پخش نمی شود یا نمی خواهید از برنامه گوگل برای گشت و گذار استفاده کنید، باز هم نیازی به تشخیص موسیقی ندارید. اگر آهنگی ناآشنا می شنوید یا دوست دارید بدانید که کدام عنوان پشت یک آهنگ جذاب پنهان شده است، دیگران می توانند ابزار رایگان کمک کند. برنامه‌ای که می‌تواند موسیقی را با اطمینان بسیار بالا ردیابی کند Midomi است. این نرم افزار اجزای یک موسیقی ضبط شده را با توجه به الگوها تجزیه و تحلیل می کند و آنها را در یک پایگاه داده آنلاین مقایسه می کند. اگر ورودی پیدا شود، Midomi نام هنرمند و آهنگ را نمایش می دهد. با این حال، برخلاف Shazam، هنوز برخی از شکاف‌ها در پایگاه داده وجود دارد، به طوری که به ویژه نکات داخلی، اما همچنین برخی از بازدیدهای برتر و موارد دلخواه طولانی مدت شناسایی نمی‌شوند.

آیا به دنبال موسیقی رایگان برای پروژه خود هستید؟ در این ویدیو توضیح می دهیم که کجا می توانید قطعات بدون GEMA را پیدا کنید:

برخلاف Shazam، شما همچنین می‌توانید سکانس‌های آهنگ را بخوانید یا زمزمه کنید تا بتوانید آنها را به صورت آنلاین تشخیص دهید.

اسکرین شات میدومی
با Midomi می توانید موسیقی را مستقیماً به صورت آنلاین تشخیص دهید. (منبع تصویر: Midomi.com)

Shazam در ویندوز از طریق شبیه ساز

همچنین می توانید برنامه Shazam را برای گوشی هوشمند روی رایانه شخصی نصب کنید. برای این کار از شبیه ساز اندروید مانند Bluestacks استفاده می کنید. یک حساب Google مورد نیاز است. پس از ثبت نام، می‌توانید برنامه‌ها را درست مانند گوشی هوشمند خود دانلود کنید. هنگامی که Shazam راه‌اندازی شد، می‌توانید از میکروفون رایانه شخصی نیز برای تشخیص موسیقی در حال پخش استفاده کنید.

GIGA توصیه می کند

پرخواننده ترین مقالات ویندوزمنبع