PS5 لوله را فشار می دهد: حتی سونی نیز شگفت زده شده است

اکنون 6 سال است که بازیکنان سوییچ آرزو می کنند که نینتندو سرانجام به 6 انتقاد زیر پاسخ دهد:

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2023/05/05 16:10

PS5: فروش کنسول در حال افزایش است، بازی ها در حال کاهش هستند

PS5 ممکن است فروش بیشتری نسبت به Xbox داشته باشد، اما کدام یک از دو کنسول نسل بعدی مورد علاقه شماست؟ ویدیوی ما نشان می دهد که کدام مدل از نظر خوانندگان ما پادشاه واقعی کنسول است:

نسخه دیسک PS5 در بسته نرم افزاری God of War Ragnarok

سونی همچنان باید از افزایش آمار فروش کنسول خوشحال باشد. به هر حال، PS5 تنها کنسولی است که نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است. سری ایکس‌باکس و نینتندو سوییچ در مقایسه مستقیم با ارقام سال قبل فروش کمتری داشتند. با این حال، با نینتندو سوییچ، این عمدتا به دلیل این واقعیت است که کنسول در حال حاضر است بیش از 6 سال است که در بازار وجود دارد.

در مجموع، از زمان انتشار در نوامبر 2020، فروش 38.4 میلیون کنسول پلی استیشن 5

سونی دلیلی برای جشن گرفتن دارد: پس از غلبه بر بحران PS5، کنسول داخلی تقریباً 2.5 سال پس از عرضه رسمی از تقاضای زیادی برخوردار است. پلی استیشن 5 آنقدر خوب می فروشد که حتی سونی هم تعجب می کند.

پلی استیشن 5

PS5 حتی بهتر از حد انتظار می فروشد

سونی دوباره رکورد زد بر اساس گزارش های سه ماهه فعلی شرکت، تنها در سه ماهه گذشته، 6.3 میلیون کنسول PS5 فروخته شده است. در مقایسه، سال گذشته تنها دو میلیون کنسول در مدت مشابه وجود داشت. در مجموع، سونی توانست 19.1 میلیون بار PS5 را در سال مالی 2022 بفروشد و بنابراین حتی فراتر از انتظارات خودش. این گروه در ابتدا تصور می کرد که تنها 18 میلیون کنسول PS5 در این سال مالی فروخته خواهد شد.

در حالی که سونی می‌تواند در بخش سخت‌افزار کنسول امتیاز مثبتی را به نمایش بگذارد، اما در مورد فروش بازی‌ها همه چیز کاملاً متفاوت است. 68 میلیون بازی همچنان می تواند در سه ماهه آخر فروخته شود، در سال قبل 70.5 میلیون بوده است. این همچنین بر ارقام فروش کلی برای سال مالی تأثیر می گذارد. در سال مالی 2022، 264.2 میلیون نفر، در سال 2021، 303.2 میلیون فروش ثبت شده است.

از سوی دیگر، با سری ایکس‌باکس، دو عامل می‌توانند نقش داشته باشند. تجربه نشان داده است که کنسول های مایکروسافت نسبت به همتایان سونی خود فروش کمتری دارند. علاوه بر این، گلوگاه Xbox قبلاً در سال گذشته غلبه کرده بود، در حالی که PS5 هنوز به طور منظم در آن زمان فروخته می شد و سونی نمی توانست با تولید همراه شود. این طلسم اکنون شکسته شده است، بنابراین جای تعجب نیست که PS5 نسبت به سال گذشته فروش بهتری داشته باشد.منبع

نسخه دیسک PS5 با بازی

نسخه دیسک PS5 در بسته نرم افزاری God of War Ragnarok