PS5: سونی کاملاً باید این 6 نکته انتقادی را بهبود بخشد

پلی استیشن 5 دارای ویژگی های برجسته بسیاری است که کنسول را به یک موفقیت واقعی تبدیل می کند. با این حال، هنوز بخش‌هایی وجود دارد که سونی باید در آن‌ها کار کند – هنوز در این 6 نقطه جا برای بهبود وجود دارد.

ردیابی پرتو، رزولوشن 4K، 120 هرتز، به لطف SSD سریع رعد و برق، زمان بارگذاری کمی وجود دارد – پلی استیشن 5 در حال حاضر از نقطه نظر فنی چیزهای زیادی روی جعبه دارد. با این وجود، پیچ‌های تنظیمی مهمی در کنسول نسل بعدی وجود دارد که سونی باید دوباره آن‌ها را تغییر دهد – حداقل از طریق فیسبوک به ما اطلاع دهید. آنجا می خواستیم بدانیم کدام توابع هنوز در PS5 شما وجود ندارد – و 6 پاسخ زیر به ویژه اغلب مطرح می شود.

در اینجا نیز مایکروسافت یک قدم از رقیب مستقیم خود جلوتر است. اگرچه PS5 از HDR پشتیبانی می کند، اما در حال حاضر تنها از استاندارد HDR10 پشتیبانی می کند. از سوی دیگر، Dolby Vision نه تنها اطلاعات رنگی بیشتری را ارائه می‌کند، بلکه به فیلمسازان اجازه می‌دهد تا ابرداده‌های ذخیره‌شده را به‌طور جداگانه برای هر صحنه جداگانه تنظیم کنند. این امر پویایی بیشتری را در تصویر تضمین می کند، چیزی که PS5 در حال حاضر فاقد آن است.منبع

اما به غیر از چت های تصویری، راه های دیگری برای برقراری ارتباط با دوستان خود می خواهید. به خصوص ادغام اختلاف بسیاری از شما را خوشحال می کند حداقل امیدی در اینجا وجود دارد، زیرا اولین رابط بین سرویس ارتباطی و PSN تنها در ابتدای سال ایجاد شد. کاملاً ممکن است که Discord و Sony به گسترش این رابطه ادامه دهند و این ابزار به زودی به صورت بومی در پلی استیشن 5 در دسترس قرار گیرد.

در حالی که اکثر بازی های PS4 با PS5 نیز سازگار هستند، این برای بسیاری از شما کافی نیست. به نظر شما عالی است اگر می‌توانید در آینده بازی‌های PS3، PS2 و حتی PS1 را روی کنسول نسل بعدی بازی کنید.، با گذاشتن CD، DVD یا Blu-Ray قدیمی خود در درایو. ما جرات داریم شک کنیم که سونی به این خواسته عمل کند، اما حداقل یک جایگزین مناسب با سطوح اشتراک جدید PS Plus وجود دارد.

PS4 هنوز آن را داشت، اما در PS5 فقط با یک ترفند در دسترس است: مرورگر اینترنت. مطمئناً، برنامه های مناسبی برای Netflix و Co. نیز وجود دارد، اما به نظر می رسد برخی از شما نمی خواهید بدون گشت و گذار در اینترنت با پلی استیشن 5 خود به روش کلاسیک انجام دهید.

اینجا دوباره هم همینطور است: در PS4 هنوز این امکان وجود داشت، در PS5، گزینه تغییر پس زمینه در حال حاضر در دسترس نیست. حتی تم های پویا، که بازیکنان PS4 هنوز می توانند آن ها را دانلود و نصب کنند، هنوز در کنسول نسل بعدی وجود ندارند.

ایکس باکس آن را دارد، اما پلی استیشن 5 ندارد: رزومه سریع. به لطف این فناوری، بازیکنان در Xbox Series X و Series S می‌توانند بدون تحمل زمان‌های انتظار طولانی، با سرعت برق از یک بازی به بازی دیگر بپرند. تغییر در عرض چند ثانیه صورت می گیرد. این همچنین می تواند بعداً از طریق یک به روز رسانی برای PS5، سونی ارسال شود!

PS5: سونی باید پیشرفت کند!