o2 در دادگاه: مصرف کنندگان از شکست سود می برند

تغییر قرارداد در انتظار است؟ حتما باید به این موانع توجه کنید:

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

چه کسی در o2 a قرارداد تلفن همراه کتاب این آزادی را دارد که از کدام دستگاه نهایی استفاده کند. ارائه دهنده نه تنها در این مورد حرفی ندارد، بلکه بیش از همه مجاز به انجام این کار است هیچ مشخصاتی در مورد دستگاه های نهایی مورد استفاده وجود ندارد انجام دادن. این نتیجه یک حکم اخیر توسط دادگاه فدرال دادگستری علیه Telefónica/o2 است که حکمی را که قبلاً علیه o2 در آخرین مرحله صادر شده بود تأیید می کند.

حامیان مصرف کننده Telefónica/o2 را به دادگاه برده اند و در آخرین مرحله پیروز شده اند. بنابراین واضح است که o2 دیگر نمی تواند از بند قراردادی که مشتریان را محدود می کند استفاده کند. فرصت های کاملا جدیدی برای آنها به دور از گوشی های هوشمند و تبلت ها در حال باز شدن است.

o2 باخت: دادگاه آزادی در انتخاب دستگاه را تضمین می کند

برای مصرف کنندگان، این نه تنها فرصت های نظری جدیدی را باز می کند، بلکه اکنون به صراحت مجاز است. اگر شما هم می خواهید از تعرفه تلفن همراه برای اتصال به اینترنت خانگی خود استفاده کنید، می توانید هر طور که می خواهید انجام دهید روترها یا دستگاه های دیگر را به یک سیم کارت معمولی مجهز کنید.

GIGA توصیه می کند

محبوب در بین خوانندگان GIGA

انجمن فدرال مصرف کنندگان (VZBV) قبلاً چندین سال پیش شکایت کرده بود. دلیل دعوا: شرایط و ضوابط عمومی (GTC) o2 برای تعرفه o2 رایگان نامحدود. در آن، ارائه دهنده می خواست مشتریان را از استفاده از دستگاه های سیمی مانند روتر LTE برای دریافت اینترنتی منع کند. طرفداران مصرف کننده آن را یکی می دانستند نقض آزادی دستگاه های نهایی، توسط قانون اتحادیه اروپا محافظت می شود.

با این حال، منتقدان تا BGH، شرایط و ضوابط را تشخیص دادند محدود کردن انتخاب کاربر با قضاوت، بندهای مربوطه در o2 باطل در نظر گرفته می‌شوند، حتی اگر طبق گفته ارائه‌دهنده، این فقط بر مشتریان قدیمی‌تر موجود تأثیر بگذارد.

Vodafone و Telekom: حکم برای مشتریان چه معنایی دارد؟

این قضاوت فقط به o2 اشاره نمی کند: طبق اظهارات خود، VZBV منجر می شود در موارد مشابه، شکایت علیه Vodafone، Telekom و Mobilcom Debitel. پس از تصمیم دادگاه فدرال دادگستری علیه o2، در این رسیدگی ها نیز باید تصمیمی علیه ارائه دهنده گرفته شود.

به گفته o2، دلیل این محدودیت این است که “توانایی ارائه تعرفه های متناسب با رفتار استفاده خاص آنها با استفاده از یک نوع دستگاه پایانه ای که با این سناریوی استفاده مربوطه مطابقت دارد” است.

BGH اکنون در آخرین مرحله تصمیم گرفته است. سخنگوی Telefónica (منبع: heise online) گفت: “ما دلایل قضاوت را با جزئیات تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و گام های مناسب را از آن استخراج خواهیم کرد.” “این هیچ تغییری برای مشتریان ما ایجاد نمی کند، زیرا ما در حال حاضر بندهای مربوطه را در شرایط و ضوابط اعمال نمی‌کنیم.»