o2 تنظیمات APN: نقطه دسترسی اینترنت را تنظیم کنید


مانند بسیاری دیگر از ارائه دهندگان تلفن همراه در آلمان، o2 نیز متعلق به Telefónica Deutschland Holding AG است. اگر در «غوطه‌ور شدن» در اینترنت همراه با سیم‌کارت o2 مشکل دارید، احتمالاً فقط باید تنظیمات APN o2 را روی تلفن هوشمند، تبلت یا چوب موج‌سواری خود تنظیم کنید. می‌توانید در اینجا دریابید که این کار چگونه کار می‌کند و به چه داده‌هایی برای «Access Point Name» (APN) در o2 و برخی از ارائه‌دهندگان شخص ثالث نیاز دارید.

ویژه اندروید

هنگام تغییر یا راه‌اندازی دستگاه اندروید یا iOS، ممکن است همه تنظیمات به درستی اعمال نشده باشند. اگر بدون هیچ مشکلی می توانید با سیم کارت o2 خود تماس بگیرید و پیامک دریافت کنید، اما اینترنت موبایل به سادگی اعتصاب می کند، به احتمال زیاد به دلیل عدم وجود تنظیمات APN است.

o2 APN: تنظیمات اینترنت مناسب

ساده ترین راه مستقیماً از طریق پیکربندی خودکار است که می توانید از طریق وب سایت رسمی o2 برای شما ارسال کنید. با این حال، اگر گوشی هوشمند شما نمی‌خواهد این مورد را بپذیرد یا می‌خواهید یک چوب موج‌سواری راه‌اندازی کنید، باید تنظیمات APN را به صورت دستی وارد کنید.

در زیر تنظیمات APN را که باید بسته به قرارداد o2 خود تنظیم کنید، خلاصه کرده ایم. اگر اصلاً نقطه دسترسی وجود ندارد، ابتدا باید یک نقطه دسترسی جدید با داده های زیر ایجاد کنید:

o2 پس پرداخت (قرارداد)
o2 پیش پرداخت
نام خانوادگی o2 اینترنت اینترنت پیش پرداخت o2
APN (نقطه دسترسی) اینترنت pinternet.interkom.de
 • نام کاربری: لازم نیست (خالی بگذارید)
 • کلمه عبور: لازم نیست (خالی بگذارید)
 • MCC (آلمان): 262
 • MNC (آلمان): 07
 • نوع احراز هویت: DAP
 • نوع APN: پیش فرض، supl

تنظیمات شخص ثالث

اگر قرارداد خود را با یک ارائه دهنده شخص ثالث که از شبکه o2 استفاده می کند منعقد کرده اید، تنظیمات APN ممکن است متفاوت باشد. ما در اینجا برخی از مهمترین ارائه دهندگان شبکه o2 را برای شما خلاصه کرده ایم:

نام فروشنده APN (نقطه دسترسی)
فونیک pinternet.interkom.de
موبایل روشن internet.mobilcom
Tchibo (پیش پرداخت) webmobil1
تیچیبو (قرارداد)
surfmobil2
Saturn & Media Markt surfo2

نقطه دسترسی (APN) را برای اندروید و iOS تنظیم کنید

در مرحله اول باید تنظیمات اینترنت گوشی هوشمند خود را فراخوانی کنید. بسته به نسخه، این موارد را می توان در مکان های مختلف iOS (iPhone، iPad) یا Android یافت، به همین دلیل است که ما مسیرهای تنظیمات را برای نقاط دسترسی در زیر فهرست کرده ایم. در اندروید، نام‌گذاری گزینه‌های مربوطه ممکن است بسته به سازنده کمی متفاوت باشد.

iOS

 • تنظیمات ← شبکه موبایل ← گزینه های داده ← شبکه موبایل/شبکه ​​داده موبایل
 • تنظیمات → عمومی → شبکه → شبکه داده تلفن همراه

اندروید

تنظیمات را باز کنید، آن را تایپ کنید کادر جستجوی نقطه دسترسی و روی نتیجه ضربه بزنید. همچنین می‌توانید تنظیمات APN را در زیر منوهای زیر پیدا کنید:

 • تنظیمات → شبکه و اینترنت → سیم کارت → نقاط دسترسی (APN)
 • تنظیمات ← بیشتر… ← شبکه های سلولی ← نقاط دسترسی (APN)
 • تنظیمات → شبکه های تلفن همراه → نقاط دسترسی (نام نقاط دسترسی یا موارد مشابه)
O2-APN-SETINGS-ANDROID
منبع تصویر: GIGA

در اینجا اکنون می توانید یک نقطه دسترسی جدید (APN) ایجاد کنید یا داده های از دست رفته را به یک موجود اضافه کنید. با این حال، اگر پس از اعمال تنظیمات جدید همچنان نمی توانید به شبکه تلفن همراه متصل شوید، بهتر است با خط تلفن o2 تماس بگیرید تا مشکل شما توسط یک کارمند حل شود.

GIGA توصیه می کند

پرخواننده ترین مقالات اندروید

کدام تلفن همراه را بخرم؟ از راهنمای خریدار گوشی هوشمند تعاملی ما بپرسید!

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع