Nvidia در حال بررسی مشکل آتش سوزی RTX 4090 است

اولین کاربر ادعا می کند که به تازگی Red Dead Redemption 2 را بازی کرده است متوجه توسعه دود شد. کابل نباید زیاد خم می شد.

به گفته کاربر دوم، او در حال انجام بازی صحرای سیاه بود که صفحه نمایشش تاریک شد و طرفداران با تمام سرعت بالا آمدند. او نمی توانست متوجه دود شود، اما می توانست آداپتور برق Asus RTX 4090 او از آن زمان آسیب دیده است.

در این بین انویدیا نیز از مشکلات آگاه است. گزارش ها در حال بررسی است و قبلا با یکی از قربانیان تماس گرفته شده است. این شرکت می‌گوید با دومی نیز برای اطلاعات بیشتر تماس گرفته خواهد شد.

چندین دارنده Geforce RTX 4090 گزارش داده اند که اتصالات برق در کارت گرافیک ذوب شده است. اکنون انویدیا به عنوان یک سازنده فعال شده است. آنها می خواهند در مورد حوادث تحقیق کنند و قبلاً با افراد آسیب دیده تماس گرفته اند.

Nvidia

Geforce RTX 4090: Nvidia مشکل آتش را بررسی می کند

در عرض 24 ساعت، دو دارنده Geforce RTX 4090 در Reddit صحبت کردند، جایی که احتمالاً کارت گرافیک آتش گرفته است. تصاویری از کانکتور 12VHPWR به صورت ذوب شده روی خود کارت و کابل قابل مشاهده است.

انویدیا در ابتدا از کانکتور برق 16 پین آسیب دیده برای کارت‌های RTX 3090 Ti خود استفاده کرد و بعداً از آن برای سایرین استفاده کرد. این استاندارد برای همه تولید کنندگان شده است. قبل از آن نگرانی هایی وجود داشته است کانکتور برق 12VHPWR می تواند مشکلاتی ایجاد کند، هنگامی که به روش خاصی خم می شود. دوشاخه ها و پورت ها بسیار کوچکتر از نسل قبلی هستند.

تریلر Nvidia GeForce RTX 4090

Nvidia: اتصال برق به عنوان منبع مشکل

انویدیا Geforce RTX 4090 را اینگونه تبلیغ می کند:

از جمله، YouTuber JayzTwoCents هفته ها است که در مورد اتصال هشدار داده است او را “خطرناک” خطاب کرد.. گزارش شده است که یک مدیر بازاریابی در انویدیا به او ایمیل زده است که “نگران مسائلی است که وجود ندارند” (منبع: The Verge).منبع