iPadOS 16.1: اپل تاریخ انتشار را رسمی می کند

اپل تاریخ خاصی را برای ارائه iPadOS 16.1 اعلام نکرده است، اما صنعت تاریخ را در ماه اکتبر در نظر گرفته است. به احتمال زیاد مدت کوتاهی پس از یک رویداد دیگر اپل برای رونمایی از iPad و Mac های جدید. از جمله، نسل دهم آیپد و مدل های جدید آیپد پرو پیش بینی می شود. رویکرد اپل این بار کاملاً غیرعادی است. عرضه تاخیری به‌روزرسانی‌های آتی macOS امری رایج است، اما iOS و iPadOS عمدتاً تا کنون همزمان منتشر شده‌اند. امسال اینطور نیست، با این حال، iOS 16 به موقع در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد، همتای iPad به تعویق خواهد افتاد.منبع

همراه با iPadOS 16.1، اپل از این فرصت استفاده می کند تا یک ویژگی جدید برای مدیر صحنه معرفی باید گزینه ای وجود داشته باشد که نوار کناری Stage Manager دوباره با یک حرکت ظاهر شود در حالی که عملکرد در حالت تمام صفحه است. به غیر از آن، به روز رسانی شامل رفع اشکال معمول است.

جالب: اپل به طور رسمی در اعلامیه فقط از iPadOS 16 صحبت می کند، اما نه از نسخه 16.1. ما احتمالاً فقط به انحراف بازاریابی مشکوک هستیم، زیرا توسعه iPadOS 16 مدتهاست که به نفع iPadOS 16.1 کنار گذاشته شده است (منبع: Apple).

در چند روز گذشته، گنجشک‌ها در کارخانه شایعات از پشت بام خود سوت می‌زدند: iPadOS 16 به تعویق می‌افتد و بنابراین کاربران iPad باید بیشتر منتظر بروزرسانی خود باشند. با این حال، هیچ تایید رسمی وجود نداشت – تا کنون. در جریان آخرین نسخه‌های توسعه‌دهنده iOS 16، اپل هفتمین نسخه بتا iPadOS 16 را منتشر نمی‌کند، اما در عوض اولین پیش انتشار iPadOS 16.1 برای توسعه دهندگان

iPadOS 16.1 به جای iPadOS 16: اپل در حال تغییر برنامه برای iPad است

به روز رسانی از 18 اکتبر 2022: در جریان معرفی آیپد پرو با تراشه M2 و نسل دهم آیپد جدید، اپل اکنون تاریخ انتشار iPadOS 16.1 را نیز اعلام کرده است. بنابراین سیستم جدید باید در روز دوشنبه 24 اکتبر برای دانلود در دسترس باشد.

این ترس را به واقعیت تبدیل می کند و آپدیت iPad امسال همزمان با iOS 16 برای آیفون منتشر نخواهد شد. در مقایسه با TechChrunch، اپل دوباره این را روشن می‌کند (ترجمه شده): «این سال بسیار مهمی برای iPadOS است. به‌عنوان یک پلتفرم اختصاصی با ویژگی‌هایی که به‌طور خاص برای iPad ساخته شده‌اند، ما این انعطاف‌پذیری را داریم که iPadOS را طبق برنامه خودمان ارسال کنیم. پاییز امسال، iPadOS پس از iOS به عنوان نسخه 16.1 در یک به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان عرضه می‌شود.

سر انجام صبر به پایان رسید. تنها چند روز دیگر، کاربران iPad نیز می توانند سیستم جدید را نصب کنند – iPadOS 16.1 اکنون تاریخ انتشار رسمی از اپل دارد.

سیب

همه این به‌روزرسانی‌ها در سال 2022 همزمان ظاهر نمی‌شوند – iPadOS و macOS به زمان بیشتری نیاز دارند:

احتمالا تا اکتبر ارائه نشده است

مقاله اصلی: