Huawei Mate Xs 2 در آزمایش: می توانید خم شوید

در غیر این صورت من چیزی برای شکایت روی صفحه نمایش ندارم. روشنایی آن به اندازه ای است که می توانید بدون هیچ مشکلی از آن در فضای باز استفاده کنید. وضوح 2480 در 2200 پیکسل در حالت باز و 2480 در 1176 پیکسل در حالت بسته خوب است، اما می تواند بالاتر باشد. که صفحه نمایش 120 هرتز کاملاً روان کار می کند. ورودی به خوبی تشخیص داده می شود. متأسفانه، کثیفی خیلی سریع روی فیلم محافظ جمع می شود که شما مجاز به پاک کردن آن نیستید. من هر روز تمیز می کردم.

سخت افزار به روز نیست

از نظر فنی، Huawei Mate Xs 2 به روز نیست. (منبع تصویر: GIGA)

از نظر فنی، Huawei Mate Xs 2 از رقبا عقب‌تر است. از آنجایی که گوشی‌های هوشمند جدید با مودم Snapdragon 8+ Gen 1 و 5G عرضه می‌شوند، این گوشی هوشمند باید به همین منوال ادامه دهد. آخرین نسل اسنپدراگون 888 ویژه با مودم 4G. هواوی نمی تواند کاری در این زمینه انجام دهد، زیرا شرکت چینی با ممنوعیت ایالات متحده از فناوری های جدید قطع شده است. 5G در حال حاضر نقش تعیین کننده ای ندارد، اما شما در اینجا 2000 یورو برای تلفن همراهی می پردازید که اساساً سخت افزار قدیمی دارد.

من توانستم از طریق مسیرهای انحرافی، Diablo Immortal را روی Huawei Mate Xs 2 نصب و بازی کنم. (منبع تصویر: GIGA)

Huawei Mate Xs 2: گوشی تاشو با نمایشگر تا شده به بیرون

با Mate Xs 2، هواوی یک تلفن همراه تاشو عرضه کرده است که دقیقاً از مفهوم مخالف سامسونگ پیروی می کند. گوشی هوشمند تا نشده، بلکه به سمت بیرون خم شده است. در گزارش تست به شما خواهم گفت که آیا مفهوم Huawei Mate Xs 2 در استفاده روزمره قانع کننده است یا خیر.

هواوی

Huawei Mate Xs 2 در آزمایش: نتیجه گیری

شما آنقدر به خدمات Google عادت کرده اید که در حال حاضر یک نقطه ضعف بزرگ است. آیا نقشه های گوگل، یوتیوب، و همچنین برنامه های محبوبی مانند Twitch وجود ندارند. نصب دستی آن فقط تا حد محدودی کار می کند. به عنوان مثال، من توانستم مرورگر کروم را نصب کنم اما آن را همگام نکنم. استفاده از خدمات گوگل در مرورگر نیز راه حل واقعی نیست، اگر مجبور نیستید در غیر این صورت این کار را انجام دهید و برنامه هایی در دسترس دارید.

منم ازش خوشم میاد این بدان معنی است که هیچ تاشوی در صفحه نمایش وجود ندارد. حداقل یک بریدگی در هواوی میت ایکس اس 2 ندارید که به وضوح قابل مشاهده باشد. بلکه یک موج خفیف در مرکز نمایشگر دیده می شود، اما نسبت به سامسونگ بسیار کمتر محسوس است. به دلیل شکل موفق و محفظه بسیار نازک، گوشی هوشمند در هنگام باز شدن کاملاً در دست قرار می گیرد. نظرسنجی به شما کنترل خوبی بر روی دستگاه می دهد. پشت با طرح نیز احساس باکیفیت می کند و ظاهر خوبی دارد. اگر بخواهم انتخاب کنم، کانسپت هواوی را در این مقطع زمانی ترجیح می‌دهم.

صفحه نمایش چقدر قوی است؟

پس از مدت کوتاهی، اولین هواوی میت ایکس اس 2 خط عجیبی را روی نمایشگر نشان داد که هنوز ناپدید نشده است. (منبع تصویر: GIGA)

توجه: دسته “پایداری” 10 درصد از نمره کلی را به خود اختصاص می دهد.منبع

چون چند روز بعد گوشی دوم Huawei Mate Xs 2 را دریافت کردم. این بار با پشتی تیره آن وقت دارم مانند یک تلفن همراه معمولی در طول دوره آزمایش بدون هیچ مشکلی استفاده می شود. بعدش دیگه مشکلی نداشتم

اما شما این را مستقیماً در زندگی روزمره احساس نمی کنید – حداقل نه تا آنجا که به عملکرد مربوط می شود. مانند سایر گوشی‌های هوشمند هوآوی بدون خدمات گوگل، این گوشی‌ها نیز بسیار روان و سریع کار می‌کنند. Diablo Immortal رو هم از طریق detours نصب و بازی کردم. حتی بهتر از OnePlus 10 Pro کار می کند زیرا پردازنده آنقدر گرم نمی شود. خنک کننده در گوشی هوشمند باریک بسیار خوب عمل می کند.

نرم افزار محدود

وقتی صحبت از نرم افزار می شود، باید با Huawei Mate Xs 2 برش های بزرگی ایجاد کنید. (منبع تصویر: GIGA)

نه تنها سخت افزار قدیمی است، بلکه همچنین نرم افزار به شدت محدود است. به دلیل ممنوعیت ایالات متحده، هواوی به خدمات و برنامه های Google دسترسی ندارد. اگرچه هواوی سعی می کند محبوب ترین برنامه ها را با راه حل های خود پوشش دهد، اروپا کشور گوگل است و این یک نقطه ضعف بزرگ است. در واقع، پس از آن می توان فرض کرد که برنامه ها بهتر از گوگل هستند تا پلتفرم را جذاب کنند. اما همیشه اینطور نیست.

یک مثال خوب AppGallery است. هنوز به یاد دارم که چند ماه پیش AppGallery به دلیل تبلیغات مزاحم و برنامه های گم شده در ارائه یک گوشی هوشمند دیگر مورد انتقاد قرار گرفت. و در واقع هیچ چیز تغییر نکرده است. وقتی AppGallery را روی تلفن همراه 2000 یورویی باز می کنم، ابتدا باید یک تبلیغ را به مدت 5 ثانیه تماشا کنم.، قبل از اینکه بتوانم وارد AppGallery شوم. انتخاب در اپ استور تا حدودی بهبود یافته است، اما هنوز قابل مقایسه با فروشگاه Google Play نیست. در عوض، اغلب به دانلودهای APK اشاره می شود. حتی در این صورت نیز هیچ تضمینی وجود ندارد که برنامه ها کار کنند، زیرا برخی از برنامه ها به خدمات Google نیاز دارند که البته در اینجا وجود ندارد.

مزایای:

  • مفهوم تاشو
  • کارایی
  • کیفیت ساخت

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید به طور کامل بدون خدمات گوگل کار کنید، هواوی میت ایکس اس 2 یک انتخاب عالی است. با این حال، در اروپا، بازار برای آن بسیار کوچک است. بر این اساس، این در حال حاضر یک نقطه ضعف بسیار بزرگ است.

دوربین باید بتواند کارهای بیشتری انجام دهد

دوربین Huawei Mate Xs 2 عکس های خوبی می گیرد. (منبع تصویر: GIGA)

با Huawei Mate Xs 2 شما یک گوشی هوشمند از نظر فنی تا حدودی قدیمی خواهید داشت. به دلیل ممنوعیت ایالات متحده، این شرکت چینی نه می تواند به تراشه های مدرن برای پردازنده و نه مودم 5G دسترسی داشته باشد. علاوه بر این، نرم افزار با توجه به بازار داخلی کامل نیست. نه تنها سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل وجود ندارند، بلکه راه‌حل‌های خود هوآوی نیز از رقبا عقب‌تر هستند. تبلیغات در AppGallery هر بار که شروع می کنید واقعا آزار دهنده است. لازم نیست این مورد در مورد چنین گوشی هوشمند گران قیمتی صدق کند. فقط لازم نیست به طور کلی باشد. تبلیغ آرام بیشتر از آن که باید به من اطمینان دهد، من را آزار می دهد.

امتیاز GIGA: 6.7 / 10

سامسونگ همیشه گوشی های هوشمند خود را به سمت داخل تا می کند. Galaxy Z Flip 3 تا می شود در حالی که Galaxy Z Fold 3 به صورت تبلت باز می شود. صفحه نمایش انعطاف پذیر همیشه در طول حمل و نقل محافظت می شود. هواوی دقیقاً برعکس این کار را با میت ایکس اس 2 انجام می دهد. صفحه نمایش انعطاف پذیر در خارج است. برای من، این مزیت را دارد که گوشی هوشمند در کل کمی نرم‌تر و جمع‌وجورتر به نظر می‌رسد. که صفحه نمایش بیرونی بیشتر شبیه یک گوشی هوشمند معمولی است و وقتی آن را باز می کنید یک تبلت دریافت می کنید. فکر می کنم این خوب است و برای من تقریباً بهتر از سامسونگ کار می کند.

معایب:

  • هیچ سرویس و برنامه Google وجود ندارد
  • سخت افزار قدیمی
  • بدون 5G
  • بدون گواهی IP
  • گزینه ای برای افزایش حافظه وجود ندارد

من مفهوم تاشو را دوست دارم

نمایشگر هواوی میت ایکس اس 2 همیشه در بیرون است. (منبع تصویر: GIGA)

و در اینجا یکی از مهمترین نقاط چسبنده به وجود می آید. ارزیابی آن برای من بسیار دشوار است. من یک دستگاه آزمایشی با پشت روشن از هواوی میت ایکس اس 2 دریافت کردم. اگرچه من فقط برای مدت کوتاهی از گوشی هوشمند استفاده کردم، یک خط تیره روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این دقیقاً در لبه ای ظاهر شده است که در آن قسمت پشتی به نمایشگر فشار می آورد و برای من مانند آسیب داخلی به نظر می رسد. من اینجا به این موضوع اشاره می کنم زیرا هنوز نمی دانم آسیب از کجا آمده است. با این حال، من از هواوی خواسته ام اطلاعات بیشتری را در اختیار من بگذارد که می خواهم بعداً با شما به اشتراک بگذارم.

هواوی دومین میت ایکس 2 را برای من فرستاد که در طول دوره آزمایشی بدون هیچ آسیبی کار کرد. (منبع تصویر: GIGA)

برای یک گوشی تاشو، دوربین Huawei Mate Xs 2 بسیار خوب است. من به ویژه تحت تاثیر وفاداری رنگ، وضوح و فوکوس خودکار سریع قرار گرفتم. با قیمت تقریبا 2000 یورو، من انتظار کمی بیشتر دارم. قابلیت های زوم به ویژه محدود است. البته برای هواوی چالشی است که زوم پریسکوپ را در چنین گوشی هوشمندی ادغام کند، اما این گوشی بسیار گران قیمت است و من واقعاً نمی‌خواهم سازش زیادی انجام دهم. همانند بسیاری از گوشی های هواوی، پس پردازش تصاویر کاملاً تهاجمی است. با این حال، نتایج می تواند روز و شب را متقاعد کند. در زیر چند عکسی که با گوشی تاشو گرفته ام آورده شده است:

عمر باتری می تواند بهتر باشد

Huawei Mate Xs 2 فقط از طریق کابل شارژ می شود. (منبع تصویر: GIGA)

اگر پول زیادی برای صرفه جویی دارید، به دنبال یک گوشی هوشمند خاص هستید و به خدمات و برنامه های گوگل نیاز ندارید، Huawei Mate Xs 2 برای شما عالی است. با این حال، در آلمان، این باید فقط برای افراد بسیار کمی اعمال شود. امیدوارم Honor بتواند این مفهوم را تصاحب کند، آخرین سخت افزار را نصب کند، قیمت را به کمتر از 1500 یورو کاهش دهد و خدمات Google را از قبل نصب کند. در این صورت تلفن همراه یک گزینه قوی خواهد بود. البته آنر دیگر متعلق به هواوی نیست، اما هنوز هم می توان رویاپردازی کرد. متأسفانه تلفن همراه تاشو هواوی تنها برای گروه بسیار کوچکی از خریداران جالب است.

Huawei Mate Xs 2 را در سازنده مشاهده کنید
Huawei Mate Xs 2 را در آمازون تماشا کنید

Huawei Mate Xs 2 باتری 4600 میلی آمپر ساعتی دارد که به نظر من خیلی کوچک است. با استفاده معمولی، اگر نمایشگر را مرتباً باز نمی کردم، روز را پشت سر می گذاشتم. اگر این کار را می کردم، خیلی تنگ بود و باید عصر را دوباره بارگذاری می کردم. نمایشگر بزرگ با فرکانس 120 هرتز به انرژی نیاز دارد و 4600 میلی آمپر ساعت کافی نیست. پس از همه، باتری به سرعت شارژ می شود. یک آداپتور برق 66 وات گنجانده شده است. با این حال، گوشی هوشمند را نمی توان به صورت بی سیم شارژ کرد.

رتبه بندی با جزئیات

دسته بندی رتبه بندی (حداکثر 10)
پایداری 4
پردازش، لمسی و طراحی 8
صفحه نمایش 7
دوربین ها 8
نرم افزار 3
کارایی 9
تلفن و صدا 7
ذخیره سازی 8
باتری و زندگی روزمره 7
در مجموع 6.7

هواوی میت ایکس اس 2 می‌توانست یکی از بهترین گوشی‌های تاشوی دنیا باشد، اگر محدودیت‌های زیادش نبود. من کانسپت را با یک صفحه نمایش که به سمت بیرون جمع می شود دوست دارم. گوشی هوشمند حس خوبی دارد و ارزش افزوده واقعی را ارائه می دهد. اما نکات منفی بسیار زیادی وجود دارد و فقط قیمت تقریباً 2000 یورو نیست.