تلویزیون جدید پر از اتصالات است، اما چه چیزی را می توانید به کجا وصل کنید؟ اتصالات دیجیتال آنالوگ قدیمی یا فعلی، خروجی یا ورودی: ما در اینجا اتصالات تلویزیون رایج را به شما نشان می دهیم، آنها برای چه هستند و کدام یک را باید ترجیح دهید.

مشاور

در عصر دیجیتال HD، اتصالات آنالوگ در پشت تلویزیون های تخت ما به طور فزاینده ای نادر می شوند. با این حال، سازندگان معمولاً به تلویزیون جدید 1-2 اتصال آنالوگ نیز می دهند تا دستگاه های قدیمی همچنان به تلویزیون جدید متصل شوند. به منظور صاف نگه داشتن تلویزیون تا حد امکان، برخی از سازندگان از “راه حل دانگل” نیز استفاده می کنند: برخی از دستگاه ها فقط یک اتصال جک کوچک در پشت دارند که سپس به یک اتصال سینچ با آداپتور محصور شده تبدیل می شود.

تعیین
(حداکثر وضوح)
شرح
VGA
(2560×1440)
کانکتور VGA از دیرباز استانداردی برای اتصال کامپیوتر به مانیتور بوده است. اتصال VGA نیز اغلب در تلویزیون های صفحه تخت یافت می شود. برای مثال می توانید لپ تاپ خود را در اینجا وصل کنید، اما اگر خروجی HDMI نیز دارد، باید از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که با VGA هیچ صدایی منتقل نمی شود، معمولاً باید آن را جداگانه با استفاده از کابل جک وصل کنید.
جزء/YPbPr
(Full HD/1080p)
کانکتور کامپوننت معمولاً از پنج کانکتور RCA تشکیل شده است. سبز برای سیگنال روشنایی (Y)، آبی و قرمز برای انحراف رنگ های مختلف (Pb & Pr) و قرمز و سفید برای دو کانال صدا. حتی اگر Component رزولوشن تا Full HD ایجاد کند، HDMI از جنبه‌های مختلف (سادگی، کیفیت تصویر بهتر، فرمت‌های صوتی پشتیبانی‌شده، رمزگذاری و غیره) بر نوع اتصال برتری دارد و اکنون تا حد زیادی جایگزین آن شده است.
اسکارت
(SDRGB)
در مورد دستگاه های قدیمی که از وضوح HD پشتیبانی نمی کنند، RGB scart بهترین گزینه اتصال با کیفیت است. با این حال، اتصالات بسیار حجیم به ندرت در تلویزیون های جدید یافت می شود.
ویدیوی S
(SD CVBS)
اگر دستگاه قدیمی یا تلویزیون شما از اسکارت RGB پشتیبانی نمی کند، بهترین گزینه دوم اتصال S-Video است. با این حال، این در اروپا چندان گسترده نیست.
کامپوزیت
(SD CVBS)
اتصال تلویزیون “زرد، قرمز، سفید”: احتمالاً رایج ترین نوع اتصال دستگاه های قدیمی که هنوز تقریباً توسط همه تلویزیون ها پشتیبانی می شود، کامپوزیت است. از آنجایی که تمام اطلاعات تصویر از طریق کابل cinch (زرد) به اینجا ارسال می شود، متأسفانه کیفیت نیز نسبتاً متوسط ​​است و دیگر واقعاً در تلویزیون های بزرگ Full HD یا حتی 4K جذاب نیست.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.