GTA 5 خوب است – اما این ضعیف بهتر است

همچنین جوک های پوچ، جنسی یا به سادگی احمقانه بخشی جدایی ناپذیر از Like A Dragon هستند – به ویژه از ماموریت های جانبی. اینها واقعاً رایج هستند بالای سر، اما به ندرت نسبت به یک گروه به حاشیه رانده آسیب رسان یا تبعیض آمیز است. برعکس: به جای تمسخر اقلیت ها، قهرمان داستان اغلب طرف آنها را می گیرد.

با این حال، Rockstar نیز دوست دارد در آینده این کار را انجام دهد حساس تر با شوخی های او، احتمالاً برای اینکه به تبعیض علیه اقلیت ها کمک نکند، برخورد کنید. حداقل این چیزی است که گزارش های داخلی سال گذشته می گویند:

Yakuza 7: Like a Dragon (Playstation 5)

احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا GTA 6 منتشر شود. اگر می خواهید زمان انتظار را با ردیف دیگری که در آن هستید شیرین کنید در کفش یک گانگستر می توانید از تخم خارج شوید، پس باید نگاهی دقیق تر به بازی های Yakuza بیندازید.

GTA 5 خوب بود. اما مجموعه‌ای وجود دارد که اغلب با GTA مقایسه می‌شود که Rockstar نمی‌تواند آن را کاملاً مطابقت دهد.

یاکوزا: مثل اژدها

زبان ها:آلمانی، انگلیسی، ژاپنی

تفسیری از ناتان ناوروتزکی:

این سری به راحتی می تواند با GTA رقابت کند

رهایی:11/10/2020

البته باید تاکید کرد که دعواها همیشه سرگرم کننده هستند. سیستم مبارزه نیز بسیار متفکرتر از GTA است. همانطور که برای این ژانر معمول است، درختان مهارت را ارائه می دهد و روش های مختلف بازی را امکان پذیر می کند. در همین حال، نبردها در GTA اغلب شبیه به هم هستند و معمولاً فقط به یکی ختم می شوند تیراندازی بزرگ

بارها و بارها، GTA با فرنچایز دیگری مقایسه می شود زیرا بازی در هر دو سری به پایان می رسد به جنایتکاران و دنیایی باز برای کاوش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین، حس شوخ طبعی حواس پرت بخشی از کل جذابیت است.

بستر، زمینه:Windows PC، Xbox One، PlayStation 4، Windows 10

از نظر گیم پلی، GTA و Like A Dragon در واقع شباهت زیادی به هم ندارند. در حالی که GTA یک شوتر اکشن sandbox است که می توانید در آن رانندگی کنید، مانند یک اژدها ایفای نقش بسته به شاخه، نبردها در اینجا به صورت ضرب و شتم های کلاسیک یا RPG های نوبتی اجرا می شوند.

اگر در حال حاضر تصویری از Like A Dragon در ذهن خود ندارید، تریلر آخرین بازی سری اصلی را در اینجا ببینید:

Yakuza: Like A Dragon | جنون می تواند شروع شود

یک سیستم جنگی پیچیده تر

GTA 5 به خاطر نقشه عظیمش شناخته شده است. بیش از 80 کیلومتر مربع بستر مناسبی برای هرج و مرج و تعقیب و گریز است. نقشه Yakuza: Like A Dragon، هفتمین و جدیدترین شاخه از سری اصلی، فقط می تواند شیرین 20 کیلومتر مربع نشان می دهد. و با این حال بسیار برتر از GTA 5 است. چطور؟

شاید من در اقلیت باشم، اما GTA را برای داستان یا شخصیت ها بازی نمی کنم. البته داستان های GTA هم می توانند پیچ ​​های جالبی داشته باشند و با یکی دو شوخی من را بخندانند. اما مانند یک اژدها در یکی است سطح کاملا متفاوت از نظر صحنه پردازی و داستان نویسی.

اینها از بازی‌های کارائوکه، جایی که حس ریتم شما لازم است، تا بازی‌های کارتی کلاسیک و بازی‌های آرکید قدیمی سگا را شامل می‌شود. با بازی های جرثقیل حتی می توانید بازی های خود را امتحان کنید مجموعه شکل برای تکمیل. به طور کلی، با وجود اندازه متوسط ​​آن، جهان چیزهای بیشتری برای ارائه دارد.

Kamurocho در Yakuza: Like A Dragon کوچک اما زیبا است. (منبع تصویر: GIGA Games، Sega)

Like A Dragon: داستان‌های گانگستری نیز می‌توانند هیجان‌انگیز باشند

ما در مورد یاکوزا یا مثل یک اژدها ضعیف صحبت می کنیم – سریالی که طرفداران اغلب از آن به عنوان سریال یاد می کنند. جی تی ای ژاپن به عنوان. در حالی که من این سری را به همه طرفداران GTA توصیه می کنم، اما مقایسه ها کمی دور از ذهن است. نه به این دلیل که یاکوزا، به نظر من، بسیاری از کارها را حتی بهتر از GTA انجام می دهد.

حتی سرسخت‌ترین گانگسترها نیز در اینجا به گریه می‌افتند، زیرا داستان‌ها شما را مستقیماً به دنیای یاکوزا می‌کشند و به شما احساس می‌کنند که واقعاً می‌توانید با شخصیت‌ها ارتباط برقرار کنید. شخصیت ها نیز بسیار پیچیده هستند.

طنزی که رد نمی کند

در هر صورت، برای علاقه مندی به این بازی ها، آنها هنوز در خارج از ژاپن بسیار کم شناخته شده اند. بنابراین اگر علاقه شما برانگیخته شده است، آن را بررسی کنید Yakuza: Like A Dragon یا Yakuza 0 در – بسته به این که آیا شما بیشتر به ضرب و شتم “آنها” یا RPG مبتنی بر نوبت هستید. هر دو مقدمه عالی برای سریال هستند.

  • Yakuza: Like A Dragon برای PC، PS4، PS5 و Xbox One در اینجا در دسترس است: