گوگل یک تغییر نامحسوس اما با این وجود مهم در فروشگاه Play خود ایجاد کرده است. برخلاف قبل، شماره نسخه برنامه های اندروید دیگر نمایش داده نمی شود. در حال حاضر هنوز مشخص نیست که آیا اطلاعات از دست رفته فقط یک باگ است یا اینکه گوگل عمدا اقدام کرده است.

Play Store: برنامه های اندروید بدون شماره نسخه

شماره نسخه در یک نگاه نشان می دهد که آیا برنامه نصب شده روی گوشی هوشمند به روز است یا خیر. نوآوری‌ها در برنامه‌ها را نیز می‌توان به راحتی از طریق شماره نسخه و تغییرات ثبت دریافت کرد. شماره نسخه همیشه در فروشگاه Google Play به راحتی یافت می شد – تا کنون. به دلایلی که هنوز مشخص نشده است گوگل این شماره را از برنامه ها حذف کرد.

میتونه باشه فقط یک خطا، که امیدواریم گوگل به سرعت آن را اصلاح کند. اگر گوگل عمداً شماره نسخه را حذف کرد، فقط می توان در مورد دلایل احتمالی حدس زد. همچنین مشخص نیست که چرا این شماره فقط در برنامه Play Store ناپدید شد، اما در نسخه وب ناپدید نشد. شماره نسخه از دست رفته فقط در برنامه های تلفن هوشمند قابل توجه است، اما نه با برنامه های ساعت های هوشمند یا برای Google TV (منبع: 9to5Google).

تغییر در آخرین نسخه بتا فروشگاه Play کشف شد که دارای شماره نسخه 31.6.13-21 است. همراه با نسخه بتا، لوگوی جدید اپ استور گوگل به اولین دستگاه ها می آید. با این حال، در مقایسه با نسخه قدیمی، تفاوت ها قابل کنترل هستند.

چه آندروید و چه iOS، این برنامه ها در هر تلفن همراه تعلق دارند:

Play Store: گوگل مجوزهای اپلیکیشن را باز می گرداند

پس از شکایات کاربران، گوگل این را دارد لیست مجوزهای برنامه در فروشگاه Play اخیراً مجدداً معرفی شده است. پیش از این، گوگل تصمیم گرفته بود به جای اشاره به مجوزهای مورد نیاز برنامه، اطلاعات کلی تری در مورد امنیت برنامه نمایش دهد.