(eBay) طبقه بندی شده: “پرداخت ایمن” – واقعا امن است؟

شما فقط می توانید با استفاده از موارد مختلف از خود در برابر این محافظت کنید قوانین ایمنی دنبال کرد:

هرگز بانکداری آنلاین را از یک لینک شروع نکنید، اما آدرس لازم را به صورت دستی در مرورگر وارد کنید یا از برنامه رسمی بانکی استفاده کنید. اگر به برنامه در آزادی پرداخت برانگیخته می شود، باید تمام اطلاعات را با دقت بخوانید. همچنین دستگاهی وجود دارد که این نسخه از آن ساخته شده است. این همیشه باید تلفن همراه شما باشد.

حفاظت از خریدار و محافظت از فروشنده برای طبقه بندی های (eBay): مزایا و معایب

خریدار می تواند از پرداخت پول جلوگیری کند، اگر یکی از دلایل زیر وجود دارد:

کالا اصلا ارسال نشد با توضیحات تفاوت قابل توجهی دارد تقلبی است کالای کاملا متفاوت با توضیحات ارسال شد کالا ناقص است (قطعات موجود نیست)

اگر خریدار فراموش کند بازخورد بدهد، فروشنده حداکثر پس از 14 روز به طور خودکار مبلغ خرید را دریافت می کند.

همه نمی دانند که گزینه “پرداخت امن” چگونه کار می کند. این چیزی است که کلاهبرداران از آن استفاده می کنند:

آنها این گزینه پرداخت را برای یک کالای جذاب ارائه می دهند، اما سپس یک لینک مشکوک به مشتریان خود می فرستند که قرار است از طریق آن پرداخت، داده های دسترسی بانک شما پردازش شود. آنها از این داده ها، به عنوان مثال، برای راه اندازی برنامه هایی مانند “پرداخت تلفن همراه” استفاده می کنند. در تلفن های همراه آنها و سپس با حساب خود خرید کنید.

در آینده، می توان انتظار داشت که “پرونده های” بیشتری برای تبلیغات طبقه بندی شده (eBay) باز شود، زیرا خریداران و فروشندگان نمی توانند توافق کنند، اما اکنون نمونه دیگری در این بین معلق است.منبع

باید دید که این “پرداخت امن” تا چه حد با طبقه بندی های (eBay) موفق خواهد بود. از این گذشته، این بار خریداران باید هنگام ادعای آن پرداخت کنند – بنابراین آنها نوعی “حق بیمه” می پردازند. در عین حال، فروشندگان لزوماً مشتاق تحمل خطر و همچنین مجبور به پرداخت پیش پرداخت برای حمل و نقل بیمه شده نخواهند بود (یک پیش نیاز!). در همان زمان، کلاهبرداران این ویژگی را به عنوان یک روش ریپ آف کشف کرده اند.

تبلیغات طبقه بندی شده (eBay) به این صورت است:

محافظت از خریدار برای آگهی‌های (eBay) چگونه کار می‌کند؟

در واقع، این ویژگی در درجه اول محافظت از خریدار است که حداقل باید مورد استقبال خریداران صادق قرار گیرد. در عین حال، موضوع دارای پتانسیل زیادی برای بحث است. همانطور که گفته شد، حداقل برای بسیاری از فروشندگان خوشایند نخواهد بود – حتی اگر برای آنها رایگان باشد.

در اینجا جوانب مثبت و منفی وجود دارد:

مطابقمنفیاگر فروشنده تقلب کرده باشد، خریدار پول خود را پس می گیرد. فروشنده تمام خطرات را به عهده می گیرد، به عنوان مثال مجبور است قبل از دریافت پول، هزینه حمل و نقل بیمه شده را بپردازد. او همچنین در صورت تقلب خریدار از طرف خود هیچ حمایتی ندارد.تعهد به استفاده از حمل و نقل بیمه شده خسارت مالی در حمل و نقل را جبران می کند. حمل و نقل بیمه شده برای بسیاری از اقلام کوچک بسیار گران است. هیچ کس نمی خواهد یک فیگور Playmobil را به قیمت 1 یورو بخرد و 3 یورو هزینه پست بپردازد. هر دو طرف موظف به استفاده از این عملکرد نیستند – که امیدواریم همینطور باقی بماند. فروشندگان خصوصی موظف به پس گرفتن کالاهای فروخته شده نیستند. اما ممکن است مجبور به انجام این کار شود. یک شرکت پرداخت از خارج از کشور دوباره وارد عمل می شود. خریداران باید هزینه ای بپردازند.

خریداران و فروشندگان برای اینکه بتوانند از این عملکرد استفاده کنند، باید اطلاعات پرداخت خود را به شرکت “پلتفرم پرداخت آنلاین” – مشابه پی پال – واریز کنند. این شرکت به عنوان یک حساب امانی عمل می کند:

پول را از خریدار جمع‌آوری می‌کند. پول را ذخیره می‌کند تا زمانی که خریدار دریافت صحیح را تأیید کند و سپس پول را به فروشنده می‌پردازد.

اینکه دقیقاً چگونه تصمیم گیری می شود که آیا شکایات موجه هستند و اگر خریدار کالاهای آسیب دیده را بازگرداند چه اتفاقی می افتد هنوز مشخص نیست.

تقلب: پرداخت با خیال راحت مشتریان آگهی های (eBay) را به دام می اندازد

اگر از PayPal به عنوان روش پرداخت استفاده کنید، حراج در eBay از خریدار محافظت می کند. برای مدت طولانی چنین امکانی در تبلیغات طبقه بندی شده در بازار دیجیتال (eBay) وجود نداشت. این تغییر کرده است: با عملکرد “پرداخت امن”، eBay حفاظت از خریدار و فروشنده را برای تبلیغات طبقه بندی شده نیز معرفی کرد. GIGA توضیح می دهد که چگونه کار می کند و در کجا خطر وجود دارد.

عملکرد پرداخت “پرداخت امن” برای ایمن تر کردن تبلیغات طبقه بندی شده (eBay) به ویژه برای خریدهایی که کالاها در آنجا ارسال می شوند، در نظر گرفته شده است. اینجا جایی است که بیشتر شکایات خریداران در مورد کالاهای آسیب دیده، تقلبی یا اشتباه آشکار می شود. برای استفاده از تابع، خریدار باید هزینه کمی را بر اساس قیمت خرید بپردازد. علاوه بر این، باید فروش خصوصی باشد. “پرداخت امن” برای فروشندگان تجاری وجود ندارد.

در ابتدا فقط می توانید برای چند دسته انتخاب شده “ایمن پرداخت کنید”. حفاظت خریدار برای “اسباب بازی”، “موبایل و تلفن” و همچنین “رایانه های شخصی” و “نوت بوک” فعال می شود. می توانید اطلاعات بیشتری را در صفحه حفاظت از خریدار در آگهی های (eBay) بیابید.

حفاظت از خریدار طبق اصل متولی و در حال حاضر فقط در برنامه کار می کند:

این خریدار با فروشنده خصوصی(!) تماس می گیرد و به خرید ابراز علاقه می کند.مرد بر سر قیمت توافق کنید و ترجیحاً فوراً در مورد اینکه آیا خریدار ویژگی “تسویه حساب امن” را می پذیرد یا خیر – او مجبور نیست! حالا خریدار روی دکمه ” ضربه می زند “پرداخت مطمئن“. پس فروشنده درخواست را دریافت می کندآیا با قیمت توافقی موافقت می کند و از طریق «پرداخت مطمئن» با معامله موافقت می کند. او می تواند این درخواست را رد کند.اگر فروشنده نیز موافق باشد، خریدار مبلغ توافق شده را به ارائه دهنده خدمات پرداخت پرداخت می کند.سپس فروشنده کالا را ارسال می کند و شماره پیگیری را در برنامه وارد می کند.The دریافت کالا توسط خریدار تایید می شود.پول آزاد می شود و برای فروشنده ارسال می شود.