EA و سونی باید یک شکست سخت را پشت سر بگذارند

یک دادگاه اتریشی در مورد جعبه های غارت در حالت FIFA Ultimate Team رای داده است – و این می تواند به زودی مشکلات بزرگی برای EA ایجاد کند. با این حال، در حال حاضر سونی باید ابتدا هزینه آن را بپردازد.

فیفا

در ویدیوی ما مروری بر بزرگترین رسوایی‌های مربوط به تراکنش‌های خرد به شما ارائه می‌کنیم:

برای EA، لوت‌باکس‌ها احتمالاً مشکلاتی را نیز ایجاد می‌کنند، به‌ویژه به‌عنوان سابقه اتریشی احتمالاً در سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان نیز می تواند منجر به بازنگری در مکانیک لوت باکس شود. از این گذشته، بسیاری از مخالفان مدتی است که خواستار ممنوعیت تراکنش‌های کوچک از این دست، یا حداقل برای محافظت قوی‌تر از خردسالان برای بازی‌های آسیب‌دیده شده‌اند.

مکانیک لوت باکس در سری FIFA بارها و بارها باعث رسوایی و اعتراض در گذشته شده است – اکنون یک دادگاه منطقه ای اتریش حکم داده است که بسته های کارت موجود برای خرید در حالت Ultimate Team قمار غیرقانونی است. با آن می تواند ماشین چاپ پول EA را تهدید کند، حتی اگر در ابتدا فقط از پلی استیشن درخواست پرداخت شود.

FIFA Ultimate Team: دادگاه بازپرداخت را از پلی استیشن خواست

با این حال، حکم در مورد بسته های کارت در FUT هنوز نهایی نشده است – می توان فرض کرد که سونی علیه آن تجدید نظر خواهد کرد. با این حال، اگر بسته های تیم نهایی واقعاً به عنوان قمار در اتریش رتبه بندی شوند، این می تواند عواقبی شبیه بهمن داشته باشد. اول از همه، تا کنون بیش از هزار بازیکن مختلف فیفا با پادرونوس، سرمایه دار دعوی حقوقی، با شکایت های مشابه تماس گرفته اند که در آن فیفا گاهی اوقات هزینه آن بسیار بیشتر از 400 یورو است. بنابراین سونی می‌تواند شاهد طرح تعداد زیادی پرونده قضایی باشد.

دادگاه ناحیه هرماگور در کارینتیا، اتریش، تصمیم گرفته است که بسته های تیم نهایی فیفا به عنوان بازی های شانسی طبقه بندی شوند که نیاز به مجوز دارند. در مورد حاضر، که قبلاً در سال 2020 گزارش شده بود، یک بازیکن اتریشی شکایت کرد زیرا حدود 400 یورو با جعبه های غارت در حالت FUT قمار کرده بود. با این حال، طرف در حوض، ناشر EA نبود، بلکه سونی بود، زیرا قرارداد فروش در فروشگاه پلی استیشن با سونی منعقد شد بوده است. با این حال، این مورد البته می تواند عواقب گسترده ای برای الکترونیک آرتز نیز داشته باشد.

دادگاه کارنت تصمیم گرفت که سونی باید 338.26 یورو به شاکی بازپرداخت کند. چون سونی مجوز بازی ندارد، اما جعبه های غارت تحت قوانین اتریش قرار گرفتند. بنابراین قرارداد فروش بین بازیکن و پلتفرم پلی استیشن باطل خواهد بود. (منبع: GamesWirtschaft)

جعبه های غارت در فیفا: قضاوت می تواند عواقب بزرگی داشته باشد

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع