Diablo Immortal: هوا بیرون است


چقدر خوشحال شدم که بالاخره یک بازی دیابلو برای گوشی های هوشمند منتشر شد. در نهایت توانستم بی‌پایان خرد کنم، آیتم‌های افسانه‌ای را جمع‌آوری کنم و در هر جایی که قبلاً امکان‌پذیر نبود، این کار را انجام دهم. اما بعد از یک ماه نفسم بند می‌آید زیرا بلیزارد به من اجازه نمی‌دهد دیابلو را به همان شکلی که دیابلو بازی می‌کند روی گوشی هوشمندم بازی کنم.

Diablo Immortal

تفسیری از پیتر هریچوک.

دیابلو سال ها همراه من بوده است. من هرگز واقعاً با دیابلو 1 و 2 بازی نکرده ام با این حال، دیابلو 3 من را درگیر کرد. هیولاهای بی پایان را سلاخی کنید و با آیتم های افسانه ای بزرگ پاداش بگیرید. اما در مقطعی علاقه به بازی را از دست دادم. در این بین متوجه شده ام که ترجیح می دهم بازی های موبایلی انجام دهم. نه به این دلیل که بازی های موبایل بهتر هستند، نه، بلکه به این دلیل که بیشتر با سبک زندگی فعلی من سازگار است. بازی با لپ تاپ در باغ لذتی ندارد. بازی در باغ با Steam Deck واقعا عالی است. به همین دلیل انتشار یک بازی موبایلی به نام Diablo Immortal را جشن گرفتم. بنابراین کار در 2 ژوئن 2022 آغاز شد.

داستان Diablo Immortal کار می کند

وقتی Diablo Immortal را بازی می کنید، همه چیز با داستان شروع می شود. برای این کار به 10 تا 20 ساعت زمان نیاز دارید. بسته به این که آیا واقعاً می خواهید داستان را تجربه کنید یا فقط برای رسیدن به پایان بازی از آن عبور کنید. برای من ترکیبی از هر دو بود. در ابتدا به آرامی، سپس سریعتر و سریعتر تا در نهایت کار را شروع کنید. اینجا و آنجا چند سنگ مانع وجود دارد، اما اساسا شروع کار برای من کارساز است.

سپس پایان بازی با من دیوانه شروع شد. کارهای روزانه به سرعت تکمیل می شوند، قرعه کشی سایه با موفقیت برنده می شود و گزینه های بیشتر در آنجا باز می شوند. اما در حال حاضر بعد از چند ساعت، احساس عجیبی به من دست داد که شخصیت من ضعیف به نظر می رسید. در Diablo Immortal، شما واقعا نمی توانید خیلی ماهر شوید. در طول داستان، تمام مهارت ها به طور خودکار سطح می شوند و شما می توانید بهترین مهارت ها را برای خود انتخاب کنید و در هر زمان تغییر دهید.

Diablo Immortal مرا به خاطر بازی تنبیه می کند

Asus ROG Phone 5s برای Diablo Immortal عالی است. (منبع تصویر: GIGA)

و بعد از چند روز متوجه اولین محدودیت ها شدم. ساییدن سخت ناگهان معنی نداشت. سخت کوشی مجازات می شود، نه پاداش. این دیابلو چیست که نمی توانم بی انتها آن را خرد کنم؟ به عنوان یک گیمر 3 ساعته در روز، من به محدودیت های خودم فشار آوردم. در گذرگاه بتل، من قبل از انقضای جایزه به نقطه نبرد رسیدم. کوئست ها نیز دیگر باز نبودند. پورتال قدیمی در درازمدت ارزشش را ندارد زیرا اگر پولی پرداخت نکنید در آنجا نیز محدودیت وجود دارد. و به نوعی قوی‌تر نمی‌شوم، زیرا به‌عنوان یک بازیکن Free 2 Play به سختی سنگ‌های افسانه‌ای به دست می‌آورم.

اما مطمئناً می توانید برای قوی تر شدن سطح کنید؟ کیک پفکی! اینجا هم محدودیت داره بلیزارد می خواهد تا جایی که ممکن است بازیکنان در سطح سرور Paragon باقی بمانند که هر روز دو سطح افزایش می یابد. اگر زیاد بازی کنید، از سطح سرور فراتر می روید و تجربه کمتری کسب می کنید. چه کسی چنین چیزی را مطرح کرده است؟

شخصیت دوم مشکلات بیشتری را نشان می دهد

خوب، سپس من خودم را به عنوان شخصیت دوم در کنار دیوانه ام تبدیل به دونده سایه کردم. عالی است، من بسیار پایین تر از سطح سرور بازی می کنم با 400 درصد افزایش تجربه پاداش داده می شود. بنابراین از طریق داستان بازی کنید و سطح خود را بالا ببرید. این نیز به خوبی کار می کند، اما مشکل ساز می شود. زیرا در حالی که من توانستم با Berserker خود در سرور شروع از حول و حوش سطح 28 در Hell 2 بازی کنم، جایی که شما باید با Paragon سطح 30 – 130 بازی کنید، با Shadow Walker کار نمی کند.

از آنجایی که من خیلی سریع سطح را بالا برده ام، فاقد تجهیزات هستم و برای مدت بسیار طولانی به شدت ضعیف می مانم. فقط با Paragon Level 42! و هنوز خیلی ضعیف بودم به جهنم 2 تغییر مکان دادم و به گروه‌های مزرعه‌ای قوی رفتم و در آنجا شانس آوردم و سه آیتم افسانه‌ای پیدا کردم که حداقل به رتبه‌بندی رزمی که برای Hell 2 نیاز دارم نزدیک شدم. و اگرچه من قبلاً در سطح 48 پاراگون هستم، اما با رتبه مبارزه 1208 هنوز هم 12 امتیاز برای Hell 2 خیلی ضعیف هستم. اما حتی در آن صورت هم پیش رفتن دشوار خواهد بود. من 2000 برای رئیس بعدی نیاز دارم. اگر پولی برای آن سرمایه گذاری نکنم چگونه باید به آن برسم؟ من حتی نمی خواهم در مورد دونده سایه صحبت کنم.

Diablo Immortal باید تغییر کند

انتقاد من از Diablo Immortal اصلاً مربوط به موضوع pay-2-win نیست. من مطمئن هستم که همه ما می توانیم قبول کنیم که این یک فاجعه است. چه آدم عاقلی صدها دلار را در یک بازی غرق می‌کند تا قوی‌تر شود، فقط برای اینکه همزمان با آن بازی از خرد کردن او جلوگیری کند. زیرا حتی نهنگ هایی که هزاران یورو را وارد بازی می کنند، نمی توانند بی پایان بازی کنند و محدود هستند. اما دقیقاً این خرد بی پایان در واقع مخفف Diablo است. بارها و بارها سیاهچال برای به دست آوردن آیتم های افسانه ای اجرا می شود. اینجا جالب نیست.

Diablo Immortal برای من کاملاً از تعادل خارج شده است. هم برای بازیکنان 2-بازی آزاد و هم برای نهنگ هایی که به زودی بازیکنان عادی را که می توان آنها را صاف کرد چون آنها به سادگی علاقه خود را به بازی از دست می دهند – مانند من بعد از یک ماه از Diablo Immortal. آیا این یک اتلاف وقت کامل بود؟ نه، چون از Diablo Immortal کاملاً لذت بردم.

در حالی که من به ندرت دیگر روی رایانه شخصی یا کنسول بازی می کنم، این بازی توانسته انگیزه من را برای بازی دوباره ایجاد کند. نحوه بازی من به سادگی در طول زمان تغییر کرده است. و من در واقع بدتر از آن می‌بینم که pay-2-win، لوت‌باکس‌ها و ریزتراکنش‌ها در بخش موبایل بسیار عادی هستند. بازی هایی که به طور خاص برای کودکان هدف قرار می گیرند، بازی های شانسی پنهانی هستند که هیچ شانسی برای برنده شدن واقعی ندارند. حالا فهمیدم چرا هلند و بلژیک چنین بازی هایی را ممنوع می کنند. من امیدوارم که این به کل اتحادیه اروپا گسترش یابد. این تنها راهی است که بازی های موبایل می توانند بهتر شوند.منبع