CoD در نینتندو سوییچ: مایکروسافت اطلاعات مهمی را ارائه می دهد

به روز شده: مایکروسافت و اکتیویژن می‌خواهند Call of Duty را بدون محدود کردن دامنه و ویژگی‌های بازی‌ها به سوییچ بیاورند. ممکن است آرمان‌شهر به نظر برسد، اما به نظر می‌رسد دو طرف مطمئن هستند که می‌توانند این کار را انجام دهند – حداقل این چیزی است که گزیده‌ای از سند جدیدی که مایکروسافت به تنظیم‌کننده بازار بریتانیا CMA ارائه کرده است، نشان می‌دهد:

Call of Duty یک نیروی طبیعت است. اهمیت شوتر را می توان از این واقعیت سنجید که هر ناشر بزرگ بازی یک نیش می خواهد. مایکروسافت این سری را با خرید اکتیویژن بلیزارد برای خودش برنده شود و سونی نگران است که در نتیجه او را از پلی استیشن اخراج کند. اما نینتندو نیز درگیر این موضوع است.

اما در واقع تیرانداز باید روی کدام پلتفرم ظاهر شود؟ طبق گزارش سازمان رقابت بریتانیا (CMA) نمی تواند سوئیچ باشد. محافظان انحصار “هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه کنسول از نظر فنی قادر به این کار است” نمی بینند. حداقل نه با کیفیت گیم پلی مشابه ایکس باکس یا پلی استیشن (منبع: CMA).

در عوض، مرجع بر آن تأکید می کند ایکس باکس و پلی استیشن که از نظر محتوا، گروه هدف و فناوری با یکدیگر روبرو هستند. نینتندو کنسول‌هایی با چارچوب‌های فنی متفاوت را در اینجا ارائه می‌کند، با بازی‌هایی که معمولاً بیشتر خانواده‌ها و کودکان پسند هستند. بنابراین اگر نینتندو کنسول بسیار قدرتمندتری را زیر سبیل ماریو پنهان نکرده باشد، به این زودی ها تغییر نخواهد کرد.

جمله آخر نقل قول به ویژه سرنخ مهمی را ارائه می دهد. زیرا تاکنون بسیاری از طرفداران نینتندو تصور می کردند که اکتیویژن Call of Duty را به عنوان یک نسخه ابری به نینتندو سوییچ خواهد آورد. زیرا سخت افزار کنسول جمع و جور نینتندو به سادگی قدرت بسیار کمی داردتا بازی ها را به صورت بومی روی آن اجرا کنید.

مقاله اصلی:

Call of Duty برای نینتندو؟ سوئیچ خیلی ضعیفه

با این حال، Apex Legends، Doom Eternal، Fortnite و Crysis 3 همگی به صورت بومی روی نینتندو سوییچ اجرا می‌شوند. با این مقایسه، مایکروسافت پیشنهاد می کند که Call of Duty نیز باید مستقیماً از طریق کنسول پخش شود و نه فقط استریم شود. با این حال باید دید این موضوع تا چه اندازه بر کیفیت گرافیکی بازی ها تاثیر می گذارد.

تیم توسعه اکتیویژن در گذشته ثابت کرده است که می تواند عملکرد بازی را برای قابلیت های سخت افزاری موجود بهینه کند. طرفین مطمئن هستند که علاوه بر Warzone، عناوین خرید از CoD (به عنوان مثال CoD: Modern Warfare 2) در نینتندو سوییچ نیز در دسترس خواهند بود. می‌توان با استفاده از تکنیک‌های استانداردی که قبلاً در توسعه سوییچ برای بازی‌هایی مانند Apex Legends، DOOM Eternal، Fortnite و Crysis 3 استفاده شده است، بهینه‌سازی شود.

Call of Duty به سوییچ می آید – نینتندو و مایکروسافت قبلاً به صورت قراردادی در این مورد به توافق رسیده اند، اگرچه معامله Activision Blizzard حتی در کیف و کیف نیست. اما توسعه دهندگان چگونه باید این شاهکار را انجام دهند؟ اکنون مایکروسافت یک اشاره مهم ارائه می کند.

سوئیچ نینتندو

به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد معامله اکتیویژن بلیزارد، مایکروسافت همیشه تاکید می کند که فقط معامله بزرگ بازیکنان بیشتری از CoD لذت خواهند برد. قرارداد با نینتندو گواه این ادعاست. با این حال، تفسیر سوئیچ ثابت می کند که CMA در این مورد با طول موج مایکروسافت برابری نمی کند.

علاوه بر این، Call of Duty برای رقابت بین Xbox و PlayStation بسیار مهم است. اگر CoD دیگر روی کنسول سونی ظاهر نشود یا فقط در شرایط بدتر ظاهر شود، رقابت و در نهایت بازیکنان نیز رنج می برند. یک نظرسنجی توسط CMA نشان می دهد که برخی از گیمرها در واقع به PS5 بدون CoD پشت می کنند. CMA فقط می‌خواهد قرارداد احتمالی با سونی را در نظر بگیرد، که CoD ناشر را در پلی‌استیشن تضمین می‌کند.منبع

تریلر بازی Call of Duty Warzone 2.0 را اینجا ببینید:

مایکروسافت و سازنده سوئیچ یکی برای این کار دارند قراردادکه بر اساس آن بازی Call of Duty در اختیار بازیکنان نینتندو قرار می گیرد. البته پیش نیاز این است که تصاحب ناشر CoD اکتیویژن بلیزارد با موفقیت انجام شود.

تریلر راه اندازی Warzone 2.0 | Call of Duty: Warzone 2.0

سوییچ با ایکس باکس و پلی استیشن یکسان نیست