BMW به همه نشان می دهد که چگونه آینده ماشین را به دیوار بکشانند


رانندگی خودکار، شبکه ای، درایوهای بدون آلایندگی و چه کسی می داند چه چیز دیگری: آینده چیزهای زیادی را برای رانندگان به ارمغان خواهد آورد که باعث جشن گرفتن می شود. اما همه چیزهایی که صنعت می تواند ارائه دهد زیبا و معقول نیست. BMW به طرز چشمگیری ثابت می کند که به کدام سمت مشکوک می رود.

بی ام و

نظری از فلیکس گرابر

اشتراک باورنکردنی: تولیدکنندگان خودرو با عملکردهای اضافی پول زیادی به دست می آورند

اگر می خواهید یک ماشین جدید بخرید، معمولاً باید پول زیادی بگذارید. به خصوص اگر قرار باشد مدلی از یکی از سازندگان معروف آلمانی برتر باشد. چه ب ام و، چه مرسدس بنز یا پورشه – هیچ کدام برای کیف کوچک نیستند. اما حتی مشتریان پاشنه بلند هم چیزی برای پول خود می خواهند. هنوز به زودی تجهیزات کمتر و کمتری وجود خواهد داشت، در حالی که قیمت خرید احتمالاً به افزایش خود ادامه خواهد داد.

این به دلیل توسعه ای است که دیگر کاملاً جدید نیست: اشتراک. اکنون خودروسازان از این مزیت استفاده می کنند. ویژگی ها و عملکردهایی که علاقه مندان می توانستند یا نمی توانستند هنگام خرید خودروی جدید سفارش دهند، اکنون به سادگی نصب شده اند و از طریق نرم افزار فعال می شود – البته با هزینه اضافی. بیشتر و بیشتر مواردی که قبلاً در یک محدوده قیمتی مشخص به حساب می آمدند به تدریج به مدل اشتراک مهاجرت می کنند.

بی‌ام‌و دستش را دراز می‌کند: هزینه گرمایش صندلی در ماه چقدر است

مثال BMW: عملکردهای ناوبری، برنامه های پیشرفته کمک راننده، اطلاعات ترافیک، دستیار نور بالا یا پیشنهادات اضافی دلپذیر مانند گرمایش صندلی یا فرمان – همه اینها را می توان با هزینه اضافی ماهانه فعال کرد. در آلمان، رانندگان BMW این عملکردها را – بسته به در دسترس بودن – در وسایل نقلیه دریافت می کنند از سیستم عامل نسخه 7. در کشورهای دیگر، BMW نیز به تدریج خدمات را از طریق سیستم خود به نام Connected Drive فعال می کند.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و 6000 یورو جایزه بگیرید

آینده نیز چیزهای خوبی را برای دنیای خودرو به ارمغان می آورد. چه چیزی برای یک استرومر صحبت می کند:

هزینه دارد: باواریایی ها 17 یورو برای گرم کردن صندلی در ماه دریافت می کنند از مشتریان آلمانی یک سال باسن گرم در حال حاضر با قیمت 170 یورو و سه سال فقط با 270 یورو در دسترس است. از این گذشته، فعال سازی دائمی هنوز امکان پذیر است و فقط 385 یورو هزینه دارد (منبع: Winfuture). ب ام و همچنین در استراتژی خودروهای الکترونیکی خود گام های مشکوکی برمی دارد.

آزادی انتخاب نقطه فروش بزرگ است. اما از این طریق نیز می توانید درآمد زیادی کسب کنید. توابع بیشتر و بیشتری احتمالاً در آینده اضافه خواهند شد. باسن گرم رانندگان خزانه BMW and Co را پر می کند – دنیای ماشین های جدید شجاع.منبع