در حال حاضر اوضاع برای پخش عمومی در آلمان خوب به نظر نمی رسد. این تصویر برای همیشه در اثر سوء رفتارهای مختلف توسط کارمندان عالی رتبه آسیب دید و پذیرش در آلمان برای مشارکت در پخش را آسانتر نکرد. حالا تام بوهرو، مدیر WDR، لانه هورنت را به عنوان رئیس خنجر می کند – حتی اگر او فقط نظر خصوصی خود را بیان کند.

ARD

رئیس WDR: ARD و ZDF می توانند ادغام شوند

آیا برای تحقق پخش عمومی به ARD و ZDF به طور همزمان در آلمان نیاز دارید؟ به گفته تام بوهرو، رئیس WDR، نه. او خواستار یک تجدید ساختار قوی و قرارداد اجتماعی جدید برای خدمات عمومی است. به عنوان مثال، ARD و ZDF می توانند ادغام شوند. او شامگاه چهارشنبه در مقابل باشگاه Übersee-Club در هامبورگ گفت: “تصور قطعی من این است که به نظر نمی رسد آلمان در ده سال آینده ما را به همان اندازه می خواهد – و نه می خواهد مانند امروز آن را تامین مالی کند.” : FAZ (نسخه پنجشنبه)، از طریق Stern ). او روشن می کند که او اینجا به عنوان یک شخص خصوصی صحبت می کند، نه به عنوان رئیس WDR.

با این حال، اظهارات او وزن زیادی دارد. زیرا اگر چنین تبدیلی از داخل شرکت خواسته و حمایت شده است چرا اجرا نمی شود؟ از این گذشته، تقریباً هر شهروندی باید هزینه مجوز پخش را بپردازد. به گفته او، یک “شروع ذهنی جدید بدون رفلکس های معمولی دفاع شخصی” مورد نیاز است. او می‌گوید: «فکر می‌کنم اولین سؤالی که باید از خود بپرسیم این است: آیا آلمان در قرن بیست و یکم می‌خواهد دو کانال تلویزیونی خطی در سراسر کشور به موازات هم داشته باشد؟ اگر نه: ​​این به چه معناست؟ آیا یکی باید کاملاً ناپدید شود و دیگری بماند؟ یا باید ادغام شوند و بهترین های هر دو جهان را حفظ کنند؟». بنابراین، ARD و ZDF می توانند در آینده ادغام شوند تا نقاط قوت خود را جمع کنند و شاید در هزینه ها صرفه جویی کنند. چند سال آینده نشان خواهد داد که آیا این اتفاق خواهد افتاد یا خیر. پس از رسوایی ها قطعاً تغییرات لازم است.

آیا هزینه پخش موجه است؟

ARD در حال برنامه ریزی یک برنامه جدید با 5 یورو در ماه است

در حالی که رئیس WDR بحث های جدیدی را ایجاد می کند، اعلام یک برنامه ARD برای محتوای پخش اضافی با مبلغ 5 یورو در ماه نیز سر و صدا ایجاد کرده است. در مورد حقوق عمومی، همه چیز واقعاً در حال حاضر به کار خود ادامه می دهد. ما شما را در جریان خواهیم گذاشت.