ARD برای اپلیکیشن جدید ماهانه 5 یورو می گیرد


با 18.36 یورو در ماه و خانواده، هزینه پخش هر چیزی جز ارزان است. با این وجود، به نظر می رسد برخی از صدا و سیما با پول خود کنار نمی آیند. برای برنامه جدید ARD Plus، شما حتی باید تقریباً 5 یورو در ماه بپردازید – و این بالاترین هزینه پخش است.

آلمان گران ترین سرویس پخش عمومی در جهان را دارد. تقریباً 8 میلیارد یورو هر سال به ARD، ZDF و Deutschlandradio می رسد – و این قبل از افزایش هزینه پخش بود که اخیراً به 18.36 یورو افزایش یافت. با این حال، حتی با این مبلغ، شهروندان آلمانی به پیشنهاد ÖRR دسترسی کامل ندارند.

ARD Plus: برنامه پخش مستقل با 4.99 یورو در ماه

حداقل ARD اکنون در حال راه اندازی یک برنامه پولی جدید است: ARDPlus. اگر می خواهید به محتوای ARD Plus دسترسی داشته باشید، باید پرداخت 4.99 یورو در ماه. تا کنون، ARD Plus یک پیشنهاد اضافی در تلویزیون Magenta، کانال‌های آمازون یا AppleTV+ بود و هزینه ماهیانه نیز داشت.

هنوز قابل درک است که یک پیشنهاد اضافی در سیستم عامل های تجاری رایگان نیست. بالاخره آمازون یا اپل با ارائه این پلتفرم هزینه هایی را متحمل می شوند که باید آن را جبران کنند. اما اگر ARD Plus اکنون یکی شود، به نظر متفاوت است برنامه پخش مستقل و بینندگان باید 4.99 یورو در ماه برای آن بپردازند. پس از همه، شما می توانید خدمات را به مدت دو هفته رایگان تست کنید.

ARD Plus برای گوشی های هوشمند اندروید و آیفون:

ARDPlus

ARDPlus

توسعه دهنده: ARD Plus GmbH

ARDPlus

ARDPlus

توسعه دهنده: ARD Plus GmbH

را ARD گام را با اشاره به هزینه های خود توجیه می کند. طبق DWDL، در برنامه ARD Plus، بینندگان به برنامه‌هایی دسترسی دارند که “ARD دیگر حقوق ارزیابی رایگان در کتابخانه رسانه را ندارد.” حقوق باید کسب شود، تهیه کنندگان و نویسندگان باید حقوق بگیرند. هزینه های فنی و تحریریه نیز وجود دارد.

مقایسه بزرگ جریان:

میلیاردها سهم رادیو: آیا این کافی نیست، ARD؟

کان گورایر

در نگاه اول، کلمات ARD منطقی به نظر می رسند. اما با بررسی دقیق تر، این سوال مطرح می شود که چرا ARD با بودجه میلیاردی خود قادر به جمع آوری این پول از طریق پس انداز داخلی نیست – و در عوض دست خود را دراز می کند. با این حال، فعلاً نمی‌توان انتظار تغییرات عمده‌ای را در عمل داشت: اگرچه یک معاهده دولتی جدید رسانه‌ای وجود دارد، اما فقط چیزی را در مورد پخش اجباری تلویزیون خطی تغییر می‌دهد. فقط در مرحله دوم اصلاحات باید در مورد تامین مالی ÖRR بحث شود.منبع