Apple Vision Pro در خط آتش: اعلامیه ای از سرسخت ترین رقیب

برای یادآوری، قیمت ویژن پرو 3499 دلار است. سازنده هنوز قیمت یورو را منتشر نکرده است، اما پس از تبدیل به اضافه مالیات، عوارض و حاشیه ایمنی در این کشور باید بیش از 4000 یورو باشد.

خط آخر: سرسخت ترین رقیب اپل در زمینه عینک های داده اعتماد به نفس دارد و از ویژن پرو نترسید. درست بودن این ارزیابی تنها در سال های آینده مشخص خواهد شد.منبع

Meta Quest 3 – Apple Vision Pro ارزان

Apple Vision Pro ضربه می زند و واکنش رسانه ای گسترده ای ایجاد می کند. تنها سوال این است که آیا ما در اینجا لحظه دیگری از آیفون را تجربه می کنیم که در آن رقابت ابتدا به شوخی می پردازد و بعد باید وسایل خود را جمع کند؟

رئیس متا مطمئن است: اپل ویژن پرو جادویی ندارد

قیمت عینک اپل “هفت برابر” بیشتر از هدست متا Quest 3 است که اخیراً معرفی شده است. برای زاکربرگ، سیگنال اشتباه است، زیرا برای او و متا، هدف ارائه محصولاتی است که “برای همه در دسترس و مقرون به صرفه هستند”.

اپل چگونه می تواند قیمت را در بلندمدت کاهش دهد:

انزوا به جای تعامل اجتماعی

افراد بیشتری می توانند از همان ابتدا Quest 3 جدید را بپردازند:

پاسخ اپل به آینده:

پاسخ به این سوال فقط در آینده خواهد آمد، اما حداقل برای کتاب های تاریخ یکی را خواهیم گرفت اولین واکنش سخت ترین رقیب. ظاهرا اپل آن را در متا (فیسبوک سابق) و هدست‌های Quest مربوطه پیدا کرد. مدیرعامل مارک زاکربرگ اکنون دو سنت خود را به Apple Vision Pro داده است، واکنشی که برای همه در شرکت در نظر گرفته شده است (منبع: The Verge).

اپل توانست رسانه ها را تحت تاثیر قرار دهد، اما نظر رقبا در مورد “اولین کامپیوتر فضایی” چیست؟ سرسخت ترین رقیب تحت تأثیر Apple Vision Pro قرار نگرفته است و اکنون در حال اعلامیه است – حتی اپل هم نمی تواند جادو کند.

سیب

اپل ویژن پرو: معرفی

از طرف دیگر، متا کوئست پرو فقط 1199.99 یورو قیمت دارد. جدید برای مشتریان نهایی عادی در نظر گرفته شده است Quest 3 پاییز امسال با قیمت 569.99 دلار در دسترس خواهد بود. عینک های اپل تا زمانی در سال آینده به سراغ ما نمی آیند.

این اعلامیه به وضوح کاملاً واضح به نظر می رسد. برای زاکربرگ، Vision Pro هیچ «اصلاح جادویی» ندارد که متا به آن فکر نکرده باشد. همچنین به این معنی است که اپل فقط با آب داغ پخت می کند و نمی تواند “محدودیت های قانون و فیزیک” شناخته شده را بشکند.

همچنین منبع تغذیه ویژن پرو در همان زمان در میدان آتش است. مدیر عامل متا خاطرنشان می کند: «آنها به دنبال نمایشگری با وضوح بالاتر رفته اند، و این، همراه با تمام فناوری هایی که برای تامین انرژی آن ساخته اند، هفت برابر هزینه دارد و اکنون آنقدر انرژی مصرف می کند که می توانید یک صفحه نمایش را اجرا کنید. باتری و برای استفاده از آن به کابل نیاز دارد.»

جدای از قیمت و سخت افزار، زاکربرگ انتقاد دیگری نیز دارد. پس همین است متاورس “بنیاد اجتماعی”از طرف دیگر Vision Pro روی او اثر انزوا دارد. شاید عینک اپل بتواند “چشم انداز آینده محاسباتی باشد” اما آن چیزی نباشد که او دوست دارد ببیند.